Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha utálom az...

Mit tegyek ha utálom az életet és nem látom semminek sem értelmét?

Figyelt kérdés
Igaz még csak fiatal vagyok, gimnazista, mégis mindent olyan értelmetlennek látok. Az éveim csak repülnek, az időm nagy részében csak tanulok tanulok, mi akarsz lenni, mit fogsz dolgozni, miből fogsz megélni, mi lesz a szakmád, és mindezt azért hogy utána gürizzek azért hogy legyen ház,család, kocsi és élhessek egy monoton életet amíg meg nem halok azzal foglalkozva hogy legyen pénz. Pénz pénz pénz, mintha az élet nem állna másból. Ha kikapcsolódni, szórakozni megyek, pár órára igaz nem gondolok erre, de minek is, ha az a valóság. Nem látom ennek az egésznek értelmét, mi ebben aminek motiválónak kellene lennie? Csak szenvedünk, röpülnek a tartalmatlan éveink, aztán úgyis meghalunk. Az emberek csak fájdalmat okoznak egymásnak, mindenki kétszínű, mindenki csak a saját céljait nézi, mindenki eljátssza azt hogy boldog és az élete nem ismétlődő szürke hétköznapokból áll. Elegem van ebből. Mindenki fáradt, boldogtalan, nyomott, elég ehhez sétálnom egyet a városban. Nem motivál semmi. Mindenki kapzsi, minden a pénzről szól, az ítélkezésről, egymás bántásáról. Abból is elegem van ami itt folyik ebben az elcseszett országban. Az oktatás egy vicc, amit itt leművelnek az meg még nagyobb. Folyton eszembe jut, hogy miért is ide születtem, vajon ha máshova születtem akkor is mindent ilyen kilátástalannak látnék, vagy talán boldog lennék és motivált? Egyszerűen csak nem látom az értelmét annak miért vagyunk ezen a földön, miért gürizünk ha úgyis meghalunk?
2015. márc. 29. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért a születünk és a meghalunk között eltelik "kis" idő.. És ez a nem mindegy, hogy azt hogy éled!

Végig lehet keseregni egy életet, de lehet boldogan is élni. Agyban dől el. Dönthetsz Te is.


"Nem az a mindegy, hogy milyen világban élsz, hanem hogy milyen világ él benned!"

2015. márc. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak a rosszat látod mindenben, de nem a te hibád, elég valószínű, hogy csak a depresszió beszél belőled.

Beszélgess erről a dologról valakivel, szüleiddel, vagy iskolapszichológussal, csak add ki magadból az egészet valakinek, aki meg tudja neked mutatni, hogy ennél sokkal több minden van az életben.

2015. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Miért gürizünk, ha úgyis meghalunk?"

Én ezt inkább úgy fogom fel, hogy azért gürizünk, MERT egyszer meghalunk, az addig eltelő időből pedig a lehető legtöbbet kell kihozni. Akkor tényleg semmi értelme, ha csak találsz egy "á, elmegy" állást, miközben gyakorlatilag nem élsz. Ha olyasmit csinálsz, amit szeretsz, máris értelmet nyer az egész.

Emellett vannak az élet apró örömei. Én például egyszerű lélek vagyok, már annak is örülök, ha reggel élve kelek fel. (Ugyanis az ébresztőmként beállított hörgős metál mellett csoda, hogy nem kapok infarktust.) Nem kell annyit agyalni rajta, csak élni és élvezni.

2015. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez majdnem olyan mintha én írtam volna.
2016. nov. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem általánosítasz. Lehet, hogy kevés emberrel beszélsz és azok is olyanok. Lehet, hogy ők is kicsit depressziósok és a környezetükből indulnak ki, mint te is.
2016. nov. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!