Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok könyvet olvasok azt is...

Sok könyvet olvasok azt is értem amit elolvasok de beszélni/beszélgetni nem igazán tudok róla. Valahogy beépül és ennyi. Tudnék ezen változtatni valahogy?

Figyelt kérdés
2015. márc. 30. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
pedig keresned kellene valakit aki szintén olvasta pl azt amit te és megbeszélni. Együtt értelmezni stb. Nem tudom, miket olvasol de ami inspirál az elgondolkodtat, kérdéseket vet fel az emberben
2015. márc. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vet fel kérdéseket, de valahogy ez csak az olvasás folyamatára korlátozódik. Egyszerűen mintha nem raktároznám el tudatosan hosszabb távra.
2015. márc. 31. 00:33
 3/5 anonim ***** válasza:

szerezz egy jegyzettömböt és hozzá íróeszközt! :) illetve lehet kapni olyan színes cetliket, mini post-it izéket, amiket ráragaszthatsz a lapokra könyvjelző gyanánt, de könnyen lehúzhatóak, eltávolíthatóak, nyom nélkül.


azaz, olvasás közben jegyzetelhetsz, kiírhatod magadnak a kérdéseket, a gondolataidat. feljegyezheted, mi csípte meg a figyelmed, mit tartasz érdekesnek, továbbgondolásra alkalmasnak.

mi az, amit talán mások is észrevettek és jó beszédtéma lehetne. amiből ki lehet indulni.


ez szerintem segíthet.

+ talán érdemes volna regisztrálnod egy olyan közösségi oldalon, ami direkt könyvolvasó embereknek szól. adatbázis és egyben közösségi tér, interaktív és zajlik az élet.

ilyen például a magyar moly.hu vagy az angol nyelvű goodreads.

2015. márc. 31. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nirata ***** válasza:
Nem tudom, lehet , hogy lelki oka van. Úgy értem, hogy sokan menekülnek az olvasásba, ami által gyakran kizárják a külvilágot és nem engednek be másokat.Nem lehet, hogy nem akarod, hogy mások komolyabban megismerjenek?
2015. márc. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, mit olvasol. Ha csak Harry Pottert és Trónok harcát, akkor azoktól ne várj nagy intellektuális diskurzust másokkal. Ha viszont komolyabb könyveket, akkor még nem vagy elég érett vagy nem érted, amit olvasol, hiába képzeled, hogy igen. De itt nem is azon van a hangsúly, hogy érted-e (egyébként magáról elég könnyen jelenti ki az ember, hogy ért valamit :D), hanem azon, hogy további gondolkodásra késztet-e, mennyire befolyásolja a világnézetedet, mi a saját véleményed a kérdéskörről, ez hogyan változott stb. Ilyen dolgokról egy olvasó ember simán el tud beszélgetni.
2015. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!