Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok nektek mennyire fontos...

Ekvinitus kérdése:

Lányok nektek mennyire fontos az hogy udvariasan viselkedjenek veletek szemben?

Figyelt kérdés
Ahogy haladunk elöre az időben, azt figyeltem meg hogy egyre érzékenyebben reagálnak a lányok és a nők a negatív emberi megnyílvánulásokra függetlenül attól hogy férfi vagy nő az aki durván ellenszenvesen viselkedik. És egyre több időbe kerül egy-egy komolyabb szándékos sérelem feldolgozása mint mondjuk 10 évvel ezelőtt. Ez így van, vagy én nem látom reálisan ezt a kérdést?

2015. ápr. 2. 12:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
Ha egy példát tudnál mondani, sokat segítene.
2015. ápr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
96%

Én elvárom, hogy valaki (független mennyi idős, milyen nemű) tisztelettel és udvariasan beszéljen velem.

Ugyan úgy, mint ahogy én teszem. Mindenkinek kijár a tisztelet és az udvariasság!


Nem szeretem, ha egy 10-15 éves gyerek flegmán beszél hozzám. Ilyenkor fel is hívom rá a figyelmét, hogy talán nem kellene. Nem vagyok öregasszony a 28 évemmel, de azt sem tűröm, ha egy idős (50-60 feletti) az életkora miatt feljebb valónak tekinti magát.

Sok mindent megértek, de az illemet akkor is illik betartani.

2015. ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:

Én elvárom, hogy a környezetemben lévő emberek kulturáltan és udvariasan viselkedjenek, általában, mindenkivel, minden helyzetben, nem csak velem.


Kultúremberekkel veszem körül magam.

2015. ápr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem meg pont forditva.

10 evvel ezelott tobb no/lany elvarta az illedelmes viselkedest.

Amit ma latok az utcan, pl. a lanyok is sokkal vadabb, durvabbak lettek mint 10 eve. Azt hiszik menok, be akarnak illeszkedni. Ez mar annyira ment, hogy sok ferfi fel kinyitni az ajtot a nonek, mert 1. meg sem koszonik

2. sok hulye no meg kikeri maganak, mert hat o is kitudja nyitni. Szoval nem csak az emberiseg, hanem a nonemuek is meghulyultek, eltunyultak, sajnos.

2015. ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
73%

Elvárok egy alapvető udvariasságot, tiszteletet, de nem azért, mert nő vagyok, hanem mert ez alap dolog, és minden embernek kijár. Kollégát is tettem már helyre, amikor úgy beszélt velem.


Amúgy attól, mert valaki használja mondjuk az adott közeg szlengjét, vagy nem az illemtankönyveknek megfelelően köszön (kialakult az én köreimben egy olyan, hogy 1.) telefonáló embert nem zavarunk, 2.) aki előbb észreveszi/megismeri a másikat, az köszön...), még nem udvariatlan, tehát ne keverd össze az udvarias viselkedést, a tisztelet megadását a mesterkéltséggel.

2015. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:

"Ahogy haladunk elöre az időben, azt figyeltem meg hogy egyre érzékenyebben reagálnak a lányok és a nők a negatív emberi megnyílvánulásokra függetlenül attól hogy férfi vagy nő az aki durván ellenszenvesen viselkedik."


Nem a Jane Austen-es hölgyek azok, akik egy durvább szó miatt a szívükhöz kapnak, és lefordulnak a sámliról?

2015. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
52%

Többségük elvárja, de én is hallottam már nem egyszer olyan sztorit, hogy az egyik haverom pl előre engedte a csajt az ajtónál, aztán még a lány szólt be neki, hogy ne merje bámulni a fenekét.

Na meg az is furcsa volt, mikor köszöntem egy csajnak, aki a panelház bejáratánál álldogált, ő meg bqszott visszaköszönni. Hát erről ennyit.

Manapság főleg a huszonéves lányok nagyon ridegek, ezért már az embernek nincs is kedve kedveskedni velük vagy udvariaskodni. Persze azért vannak kivételek.

2015. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fontos lenne, csak ez senkit se érdekel. Simán fellöknek, elém vágnak, rámcsapják az ajtót, mintha csak láthatatlan lennék. Elég dühítő.
2015. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

7-es: én pont ezt nem szeretem, amikor pasik csak lányokkal, csak fiatalokkal és csak szépekkel kedvesek. Mert az nem igazi kedvesség, ami csak egy embernek szól.


Én udvarias vagyok mindenkivel, és nem várok érte köszönömöt, mert saját magam miatt csinálom.

2015. ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Néhányan azt mondjátok hogy a mai lányok gyakran vadabbak, visszautasítóbbak sok esetben az udvariassággal.

De vajon nem az az oka hogy sosem kapták meg, vagy nagyságrenddel kevesebbet kaptak a kedvességből figyelmességből mint kellet volna és ezért lettek ilyenek? Hogy a környezetük tette őket ilyenné?

Első válaszíró kérésére elmondok egy példát, de nem ebből az egy esetből következtettem a kiírt kérdésben felvetett témára mert egy fecske ugye nem csinál nyarat. (Nyarat csinálni egyedül csak egy lány vagy nő képes azzal ha a szívébe fogad egy férfit.)

A példa. Vagy 10 éve egy kolléganőm akivel nagyon jóban voltam gond nélkül, könnyedén vett mident. Munkahelyi magánéleti közéleti hétköznapi problémáin mindíg lazán mosolyogva lépett keresztül. Nem rég találkoztam vele és megyáltozott. Kicsit flusztrált feszült volt, egész más mint ahogy emlékeztem rá. Beszélgettünk egy órát mindenféléről és elmondta többek között hogy a postás durván beszélt vele néhány nappal ezelőtt és még mindíg bántja a dolog. Nem tud nem gondolni rá. Meglepett ez a szembetűnő változás. Nem tudom mi okozza ezt aaaz elérzékenyedési folyamatot, de az én megfigyelésem szerint ez létező jelenség. Minden nőnek jár a kedvesség az udvarias barátságos hangnem függetlenül attól hogy mi miatt és milyen körülmények között zajlik a diskurzus Vigyázva persze arra hogy ne billenjen a bizalmaskodás irányába. Az hogy egy nő vagy lány ezt megköveteli az pedig kifejezetten nőies viselkedés. Igaz ha már kérnie kell egy nőnek azt ami alapvetően járna neki az némi alpári gondolkodásra enged következtetni arra nézve akitől ezt követeli.

2015. ápr. 2. 14:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!