Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok nektek mennyire fontos...

Ekvinitus kérdése:

Lányok nektek mennyire fontos az hogy udvariasan viselkedjenek veletek szemben?

Figyelt kérdés
Ahogy haladunk elöre az időben, azt figyeltem meg hogy egyre érzékenyebben reagálnak a lányok és a nők a negatív emberi megnyílvánulásokra függetlenül attól hogy férfi vagy nő az aki durván ellenszenvesen viselkedik. És egyre több időbe kerül egy-egy komolyabb szándékos sérelem feldolgozása mint mondjuk 10 évvel ezelőtt. Ez így van, vagy én nem látom reálisan ezt a kérdést?

2015. ápr. 2. 12:31
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
Értelmező szótár szerint ezt jelenti az udvariasság szó: Valakinek az a tulajdonsága, hogy eleget tesz a társadalomban elfogadott szokásoknak, amelyekkel az emberek a tiszteletüket fejezik ki. (tehát az udvariasság, életkortól és nemektől függetlenül a tisztelet kifejezése, nem kevesebb, és nem több)
2015. ápr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

Én is határozott és humoros vagyok - "kemény" férfi pedig nem kéne.


Magassarkúban jön? Jöjjön! Imádom, ha mások megbotránkoznak, és felőlem sminket is viselhet.


De ez nem egyenjogúság. Csak elviszed valami poénos irányba a dolgot, mert érveléssel nem tudsz nyerni.


Őszintén azt kívánom, hogy találd meg a hozzád megfelelő partnert - vagy többet is ;). De nem tudsz minden nőt egyformán kezelni. Mert nem minden nő egyforma. Ami bejön az egyiknek, nem jön be a másiknak.


Mellesleg eszméletlenül sértő, hogy te tudni véled, mi az ÉN feladatom az életben.


És ha szerintem az az udvariasság, amit leírtál, én nem segíthetek egy férfinak önzetlenül, kedvesen? Pedig már megtettem többször is, idősnek, fiatalnak, férfinak, nőnek, csak soha nem tartottam valami művi udvariasságnak, ami jár valamilyen tulajdonsága miatt. (Az már nem önzetlen, hogy csak nőknek segítesz. És biztos vagyok benne, hogy csúnya vagy kövér nők nem kapták olyan gyakran a segítségedet.)

2015. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

Kérdező, én nőként egy tipikusan olyan szakmát tanultam, amiben sokkal több a pasi, mint a nő. Viszont engem ez érdekelt, és érdekel most is, dolgozom is benne, és sok férfi kollégám elismer, és kér tőlem segítséget ezen a területen. Az egyenjogúságba nekem beletartoznak a nemektől független egyenlő esélyek, ha valakinek a képességei adottak hozzá.

Ruházat... Hm, ha skót lennél, simán felvennéd pasiként a kiltet, ami úgy néz ki, mint egy kockás szoknya. :-) Pasiknak is gyártanak ormótlan cipőket, szerintem ha alaposabban körülnéznél, nagyon meglepődnél a kínálaton. Az már más kérdés, kinek mi tetszik.

Egyébként én a párom egyenrangú fele akarok lenni, nem a dadusa, nem a parancsnoka, és nem a cselédje.

2015. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Higgyétek el hogy ez az erőltetett egyenjogúság mánia téveszme! Az hogy a törvény előtt, mint ember,,munkahelyi juttatások tekintetében és még nagyon sok mindenben egyenrangúnak kötelező tekinteni férfit és nőt, ahhoz nem férhet kétség. De hogy mindenben, az egyrészt nem megvalósítható, másrészt a természet által a két nem közötti feladat megosztással szembehelyezkedő álláspont.

Én továbbra is azt tanácsolom hogy várjátok el a fokozott figyelmességet azért mert a legszebb nem kápviselői vagytok! És higgyétek el hogy ez kifejezetten nőies, az az férfiahnak tetsző jellemvonás!

2015. ápr. 8. 19:25
 25/42 anonim ***** válasza:

Tehát csak az a lényeg, hogy tetszünk a férfiaknak? Ennyit kell csinálni? Tetszeni? És le kell dobni a bugyit, ha valaki nem ba$sza a képedbe az ajtót?


Elárulod, mi ez a maszlag?

"természet által a két nem közötti feladat megosztással szembehelyezkedő álláspont"


Értelme semmi.

A természet nem osztott szerepet.

Az, hogy kuki és punci van, annyit jelent, hogy akinek kukija van, az teherbe tud ejteni egy másikat, akinek puncija van, ez pedig kihordja és szoptatja a gyereket.


Ennyi a természet. A többi társadalom. Kényelmes lenne a seggednek, ha csak neked tetszeni akaró tátott szájú rißik várnák, hogy mikor szophatnak le. Ez a valóság. Tessék hozzá felnőni.

2015. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
És azt ugye tudod, hogy nekem, mint heteroszexuális nőnek, a férfi a szebbik nem?
2015. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Fúj, bmeg, megnéztem, eddig miket kérdeztél... láttál te már nőt élőben? Kiéhezetten mondogatnád a nőknek, hogy mit villantsanak, hogy neked jó legyen... hány éves is vagy? Mert ha 15-nél több, üdvözletem a szüleidnek, hogy ilyen totálisan elcsesztek.
2015. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
Kérdező, áruld el, kérlek. Ilyen mézesmázos udvarias vagy az előnytelen külsejű nőkkel is?
2015. ápr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

25-ös leányzónak: Persze elmagyarázom mit jelent a természet feladatmegosztás a két nemre vonatkoztatva. Nincs abból semmi baj hogy a buksiddal nem tudod értelmezni. Szóval neked, ahogy írtad is, van puncid meg cicid. Tudsz babát szűlni, babát etetni. Ezt egy hímnemű nem tudja. Ezt a feladatot rád bízta a természet. Van egy párod a gyerek apja. Épít egy szép házat neked meg a babának, cementes zsákot pakol betont hord közben dolgozik hogy legyen cementre téglára és sóderre pénz. Erre a feladatra a hímneműeket jelölte ki a természet. Így néz ki a feladatmegosztás egy nagyon elemi példával illusztrálva. És mikor te azt mondod ez nem helyes, akkor helyezkedsz szembe a természet feladatmegosztási szándékával. Így már érted ugye? És hogy 15 éves lennék, Régen kaptam ilyen kedves bókot! Köszönöm szépen!

Arra a kérdésre hogy az előnytelen külsejű lányokkal is ilyen mézes mázas vagyok, a válaszom természetesen az hogy igen. Sőt nekik méginkább, mivel pl. egy túlsúlyos lány vagy idősebb nő az nehezebben mozog, nehezebb egy elejtett tárgyat, akármit felvenni vagy egy nehéz épület kaput kinyitni. Ugyan ez vonatkozik a nem a szépség kategóriába tartozó nőkre hiszen minden nőnek jár a figyelmesség és mivel azok akik az esztétikai adottságokból nem kaptak megfelelö mennyiséget, kicsit csúnyácskák, bár nem szívesen használom ezt a kifejezést, ők szintén fokozott udvariasságot kapnak tőlem, hiszen nekik tényleg sokan a külsejük miatt egyszerűen nem segítenek ha rászorulnak egy kis támogatásra. Ez helyes megállapítás,jól látod, valóban létező jelenség. De nem nálam!

2015. ápr. 9. 21:07
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
Te a cementes zsákot a tököddel cipeled? Mert ha igen, igazad van. Ha nem, akkor én is tudom cipelni. Lehet, hogy több forduló kell, de cipelem. És udvariatlannak tartom, ha egy férfi feltételezi, hogy nem vagyok rá képes.
2015. ápr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!