Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Féltek a haláltól és az idő...

Féltek a haláltól és az idő múlásától?

Figyelt kérdés

Én rettentően, gyermekkorom óta.

40-es éveim közepén járok, túl egy nagyon súlyos betegségen, jelenleg maximálisan rendben vagyok.

Mégis, egész életemben, amióta csak az eszemet tudom, szinte napi szinten jön ez nekem elő.


Szeretném tudni, hogy csak én vagyok ilyen és pszichológus kéne, vagy más is érez hasonlóan.


2015. ápr. 11. 21:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Haláltól sosem féltem. Az idő múlása picit engem is zavar. Telnek az évek, úgy hogy szinte észre sem veszem. Pedig fiatal vagyok még.
2015. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Az idő múlásától kicsit félek, de nem pörgök ezen állandóan. A halál olyan értelemben foglalkoztat, hogy a szeretteimet féltem, ez elég gyakori félelem nálam, de saját magam miatt egyáltalán nem aggódok.
2015. ápr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

ez az élet velejárója,szerintem természetes dolog...

haláltól nem félek,mert ki tudja lehet,hogy csak jobb lesz utána.

2015. ápr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Szóval, ez nekem most ott tart, hogy ugye egyszer élünk, de, de.... Nem mindegy meddig. És most lavírozok a jelen és a jövő mögött között. A jelen van mindig, de ha nincs jövő, akkor nem sok jelen lesz. Nem akarom azt sem, hogy csak a nyugdíjas éveimre készüljek, de azt sem, emiatt beáldozzam a jelent. És ezek a gondolatok 10 éves korom óta kísértenek.


Pl. Nem mentem férjhez. Nem azért, mert nem lett volna kérőm, több is, de rettegtem a megállapodástól, a végletestől. Nem azért, mert akkor hűségesnek kell lenni, alapvetően az vagyok, csak a végletesség, ami zavart, hogy akkor annyi volt, nem a saját álmainkat éljük, hanem belekerülünk a "taposómalomba".


És a mai napig nem tudom eldönteni, hogy én vagyok-e normális, és mások megalkuvók, vagy fordítva, nekem van valami gáz.


Csak egy példa, legjobb barátnőm öngyilkos lett (20 éve ismertem), pedig látszólag tökéletes házasságban élt.


Alapvetően nagyon is társas lény vagyok, csak nem tudok könnyen beilleszkedni. Sem a korosztályom elvárásaiba, sem a fiatalabbakéba. Bár a kettő meglepően azonos, de nem megy nekem.


AKi ismer, mindenki, kedvesnek, segítőszándékúnak. És az is vagyok, csak velem egy "kis" difi, hogy "más" vagyok.


Én 47 évesen is lázadó korban vagyok, ha lehet így fogalmazni, és maradok is, 70 évesen is. Csak az a fránya idő ne múlna....


Vagy ha talélnék egy olyan pasit, aki hasonló hozzám, az nagyon jó lenne, de nincs, mert mindenkit csak a pénz érdekel. Engem is érdekel, de nem elsősorban.

2015. ápr. 11. 23:09
 15/26 Ensam skog ***** válasza:
Vegulis mit akarsz az élettől? Mit akarsz csinálni?
2015. ápr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Egyiksem. Inkább csak kíváncsi vagyok hogy mi vár odaát. :)
2015. ápr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

A haláltól nem félek, csak az idő múlásától. Félek, hogy egyedül maradok, az időmúlásával egyre kevesebb esélyt látok arra, hogy lesz párom. Eddig még nem volt senkim.

26F

2015. ápr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Ezt már hallottam mástól is: a lelke fiatalos maradt, de kívül öregszik. Ezt valakiről mondta nekem egy ismerősöm, hozzátéve: ez mennyire fáj az illetőnek, hogy be van zárva egy öreg testbe. Azóta viszont eltelt pár év és mivel én is öregedtem, már máshogy gondolom. Lehet valakinek fiatalos a lelke, személyisége, fiatal nem. Fiatalos a saját korához képest, de ha egy (normális) fiatal lelkével összehasonlítjuk, akkor jön ki az, hogy bizony nem ugyanolyan, mint egy fiatalé. Tehát belül is öregszünk, igen. Azt a felhőtlenséget, amit egy egészséges fiatal érez, a függetlenség, szabadság, élet felhőtlen élvezete, mintha minden örökké így maradna, ezt már nem tudjuk idősebben érezni. Vannak persze helyzetek, amikor egy fiatal is gondol a halálra, a végre, de egy idősebb ember cselekedeteit tudat alatt is befolyásolják már a tér és idő határai (család, munkahely, betegségek, fáradtság, kötelezettségek és a tükör..) Szerintem az új, pozitív élmények keresése segíti az idősebbeket, hogy ne gondoljanak annyit a saját "határaikra".
2015. ápr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkoromban erősebb volt ez a gondolat, naponta keltem fel sírva, hogy nem akarok meghalni, szinte éreztem az ürességet ami rám vár. Ahogy nőttem viszont egyre kevesebb
2015. ápr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Szóval egyre kevesebbet gondolok rá, rohadt telefon folyton lefagy. Legyen mozgalmadabb életed, sok barátod, kösd le magad, nekem ezek segítettek.
2015. ápr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!