Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Féltek a haláltól és az idő...

Féltek a haláltól és az idő múlásától?

Figyelt kérdés

Én rettentően, gyermekkorom óta.

40-es éveim közepén járok, túl egy nagyon súlyos betegségen, jelenleg maximálisan rendben vagyok.

Mégis, egész életemben, amióta csak az eszemet tudom, szinte napi szinten jön ez nekem elő.


Szeretném tudni, hogy csak én vagyok ilyen és pszichológus kéne, vagy más is érez hasonlóan.


2015. ápr. 11. 21:54
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
Nem pszichológiai eset. Én mióta láttam sok barátomat, rokonomat távozni nem félek a haláltól. 23 vagyok, nincs senkim csak a szüleim és a testvérem. A szerelem nem talált meg így bármikor kész vagyok bármire. Múltkor például majdnem balesetem volt (egy leváló fémtárcsa majdnem eltalálta az autómat) erre az eset után csak a haverokra gondoltam, milyen lett volna találkozni velük, de szerencsém volt és az itteni ismerôsökkel maradtam Összegezve nem félek, mert ha van egyáltalán odaát már sokan várnak :), de itt is maradásom van fôleg a nagyi miatt már csak ô maradt a nagyszüleim közül.
2015. ápr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

#18: "függetlenség, szabadság, élet felhőtlen élvezete, "


De, én pont így érzek :)

2015. ápr. 13. 22:23
 23/26 A kérdező kommentje:
#21: Köszönöm :)
2015. ápr. 13. 22:23
 24/26 anonim ***** válasza:
#22: a "minden örökké így maradna" - ezt vajon szándékosan hagytad ki? ;-) Ellentmondásba kerülsz önmagaddal. A fiataloknak legtöbbször inkább romantikus érzései vannak a halállal kapcsolatban. Közeli hozzátartozó esetén megérinti őket a valódi gyász és halálfélelem, de ezeken képesek felülkerekedni. Te nem. Mi már realistábban látjuk a halált is. A Rómeó és Júlia története irtó romantikus. De minél idősebb vagy, annál jobban nyomasztani fog téged, annál többet gondolsz rá. Lehet, hogy van olyan idősebb, aki nem, de úgy mint egy fiatal, már nem képes élvezni az életet. Nekem ez a véleményem.
2015. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Múlt héten temettük Szabolcsot. 25 volt mikor megállt a szíve. Mondom tényleg többen vannak odaát, mint itt. Idővel sok ember elmegy ez az élet rendje :) Soha se félj, légy boldog. Valamiért az öngyilkosság se jutott eddig eszembe csak most, ahogy kiírom. Szabi boldog volt és szerintem még mindig él. Néha összefutottam vele a folyosón, de most már nem. Úgy veszem nem jön többé dolgozni, vagy kirúgták, ezért sokkal könnyebb :)
2015. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Magától a haláltól nem, az idő múlásától annál inkább. Vagyis halálom után, legalábbis remélem és ezért mindent megteszek, a menybe jutok és ott csak jobb mint itt ezen a földön. Az időtől szabályosan rettegek. Félek attól, hogy valami elmúlik ami nagyon fontos nekem és nem tudom, hogy mit várhatok a jövőtől. A szüleim/tanáraim jó esetben még 30-50 évet fognak élni. Barátaim ki tudja, hogy mi lesz velünk. Rettegek attól, hogy mindenki elmegy (nem konkrétan a halálra értem hanem most vagyok 8-ikos és ez elég nehéz év) és én egyedül maradok, azzal a kinzó tudattal, hogy vissza akarom kapni az elmúlt időt. Nem tudom de már egy ideje van bennem egy olyan, hogy én szeretnék hamarabb elmenni (ne értsetek félre szeretek élni csak azt nem tudom, hogy mi lesz utána velem ha mindenki elmegy) 14/l
2015. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!