Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 20 evesen ugye meg nem keso...

20 evesen ugye meg nem keso valtoztatni az eletemen?

Figyelt kérdés

Jovo honapban leszek 20, es semmit nem tudok felmutatni. Egy ertelmetlen, sz*r kepzest vegzek, nincs nyelvtudasom, jogsim, diakmunkazok,otthon elek.Kb.ennyi, eleg siralmas.

Szeretnek jo allast, szep fizetessel, lakast, autot. Ennel tobbre nem is vagynek.


2015. ápr. 15. 12:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Erre Galla Miklóst tudnám idézni:


"Azt hallottam, hogy a sportot sosem késő elkezdeni.

Úgyhogy én még várok."

2015. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Harminc évesen sem késő, és később sem. De sok munkára van szükség hozzá!
2015. ápr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Azert mert csak azt hallom mindenkitol, hogy "bezzeg en ekkor mar...". Emellett sok embertol megkapom , ha ez

idaig sem tudtam kitalalni mivel szeretnek foglalkozni, akkor mar remenytelen vagyok.

+ A kornyezetemben is csak a sikereket latom, ez mar ott, ez mar itt tart, en meg sehol.

2015. ápr. 15. 14:53
 14/27 anonim ***** válasza:

na, itt egy cikk, ami segithet donteni.


[link]

2015. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy azt érzed, hogy az anyagi javak felhalmozásával tudsz valaki lenni.


"Tucatszámra léteznek olyan 12 lépésből álló segítő csoportok, akik megpróbálnak segíteni a különböző függőségben szenvedőknek (legyen szó Névtelen Online Játékosokról vagy Gyűjtögetőkről). És még sincs olyan csoport, akik mániákus pénzgyűjtőkkel foglalkoznának. Miért? Mert a kultúránk támogatja és biztatja ezt a mániát."


De nem a te hibád. Hidd el, nekem van jogosítványom, de már bánom, hogy a szüleim rábeszéltek. "Mert hát jogosítvány az mindenkinek kell." "Anélkül halott vagy." blablabla

Rájöttem, hogy nekem nem kell kocsi, saját lakás stb. Nem lennék tőle boldogabb. Az ilyen anyagi javak felhalmozása csak felesleges stresszel jár, állandóan azt látom én is a környezetemben, hogy ezek után rohan egy csomó ember.

Nekem annyi elég, hogy azzal tudjak foglalkozni, amivel szeretnék, és erre elég nagy esély van. Úgy kalkulálok, hogy egy minimális életszínvonal fenntartásához bőven elegendő lesz amit keresek vele. Nem vágyom többre.

Én magamnak feltennék kérdéseket a helyedben. Olvasd vissza a kérdésedet, és kérdezd meg magadtól, hogy melyek azok, amelyek csak azért kellenek, mert a társadalom szerinted ezt elvárja tőled.

2015. ápr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Nekem mondjuk már van egy közép meg egy felsőfokú nyelvvizsgám és érettségi előtt állok. Meg jogsim is.
2015. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
#16 Legalább legyen benned annyi együttérzés, hogy ezt nem kötöd a kérdező orrára. Megsúgom semennyivel nem vagy értékesebb bárkinél a világban.
2015. ápr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, de nem fogok együtt érezni olyannal, aki valószínűleg számítógépen játszott, miközben én naponta órák hosszat tanultam. Na és de, értékesebb vagyok jó néhány embernél, éppen úgy, ahogy egy orvos is értékesebb nálam. Ebbe kár belemenni.
2015. ápr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet objektíven meghatározni, hogy ki milyen értékes. Teljesen szubjektív. Alapból sok múlik a környezeten, meg a neveltetésen, hogy kiből milyen ember válik majd. De megoszthatnád velem a nézeteidet, hogy szerinted hogy lehet meghatározni pontosan.

Ajánlom ezt a videót, a végén elhangzik egy nagyon fontos mondat:

Never look down on anybody unless you're helping them up.

(Kb. azt jelenti, hogy soha ne nézz le senkit, hacsak nem felsegíted őt.)

https://www.youtube.com/watch?v=1fC6RP6tZ1Q&feature=share

2015. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én ezt nem nagyképűségből írtam, hanem ez tény. Maradjunk az orvosoknál. Egy orvos több évig tanult folyamatosan, küzdött azért, hogy segíthessen másokon később. Ha valaki elvégzett egy nyolc általánost és nem képes hasznos tagja lenni a társadalomnak, akkor szerintem senki nem kérdőjelezi meg, hogy ki az értékesebb ember. Ez csak egy példa volt, nem muszáj ekkora különbségeknek lennie. Mint Te is írtad, fontos az is, hogy ki honnan jön, hol nő fel. Egy felsővezető is lehet bunkó paraszt, ellenben egy egyszerű ember is lehet értelmes és intelligens, de nem a többség.


És igen, én nagyon is büszke vagyok, hogy érettségi előtt már elmondhatom magamról, amit fentebb is írtam. Nem sok ember van a környezetemben, aki volt olyan kitartó és végigcsinálta azt, amit én. Én ennélfogva értékesebb embernek tartom magam, mint azt, aki csúnyán mondva baszta kihasználni a középiskolás éveit és WOW-on, meg LOL-on töltötte a napjait.


Az is lehet, hogy a kérdező másban ért el eredményeket, például jó futásban vagy kosárlabdában és nyert sportversenyeket. Ez is egy út, ezt nem is nézem le. Viszont ilyesmi nem derült ki a kérdéséből.

2015. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!