Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mindenkine, aki elégedet...

Miért mindenkine, aki elégedetlen az életével, az a válasz, hogy "menj külföldre"?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, akinek tényleg bejött a külföld nyelvtudás nélkül, szakma nélkül, és most betegre keresi magát?

Mert én sajnos csak azt látom, hogy azoknak jött be, akiknek a szülei hoztak egy jó döntést, és kiköltöztek a kamasz gyerekekkel. Azok a gyerekek most felnőttek (25+, az ismeretségi körömben), és nekik tényleg bejött az élet. Na, meg azoknak, akik most az ő férjük/feleségük.

De aki kijön csak úgy, hiába van szakmája, diplomája, nyelvtudása, hát, meg kell szakadni.

Szóval a tanulj nyelvet (tanultam 9-et), és a menj külföldre (itt dekkolok már egy éve) nem mindig a legjobb megoldás.


2015. máj. 7. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Én kijöttem nyelvtudás nélkül. Németországba. 1 év után lett meg a középfokú. Addig gyárban dolgoztam, utána találtam a szakmámban irodai munkát. Probléma?


Aki akar talál, csak igyekezni kell. 9 nyelvnek meg semmi értelme, ha egyiket sem beszéled elég jól.

2015. máj. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Egyetértek!Ha itthon nem tud érvényesülni,külföldön sem fog.Meg pénz nélkül nekivágni egy ismeretlen országnak,hogy nem ismer senkit az elég kockázatos.Ismertség kell,pénz,nyelvtudás főként.Itthon is meglehet élni,aki igazán akar dolgozni,igaz nem annyit kap érte,amennyit kéne,de ez van.
2015. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van köztük anyanyelvi szint, felsőfok, középfok...6 használható.
2015. máj. 7. 11:03
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Az élet minden problémájára nem megoldás a külföld. Arra megoldás, ha többet akarsz keresni ugyanazzal a munkával, és arra, ha gyorsabban szeretnél nyelvet tanulni.
2015. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azert 6 hasznalhato nyelvvel nem jelenthet gondot az allaskereses, basszus.. Ha ezzel nem jon ossze, akkor valamit nagyon rosszul kell csinalni.

En 'csak' 4 nyelven beszelek (abbol 3 anyanyelvi szint, egy pedig eros kozep), erettsegim van es egy befejezetlen egyetemem (ott kellett hagynom utolso evben anyagi okok miatt), de mar Magyarorszagon sikerult egesz jo irodai allast talalnom vele, most pedig kulfoldon elek es szinten ugyanabban a munkakorben dolgozom eleg jo penzert.. Pedig semmi protekciom vagy ilyesmi..

2015. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
9 nyelv? Mi az a 9?
2015. máj. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Miért kellene, hogy bejöjjön a külföld nyelvtudás és szakma nélkül? Mi jogon várnánk el, hogy egy a nyelvet éppen csak mekegő-makogó bevándorló rögtön a legjobb melót kapja teszem azt egy érettségivel? Mert sokan ezt akarják. Kijönni és 2 év alatt meggazdagodni. A külföld jó lehetőség, de csak annak, akinek nincsenek illúzió. Ha kijössz, akkor (hacsak nem orvos, mérnök vagy ápoló vagy legalább felsőfokú angollal) akkor bizony a legalján kezded. De lehet feljebb jutni, lehet nyelvet tanulni, el lehet menni főiskolára, és lehet jól keresni, középosztálybelinek lenni. Ja, hogy hosszú évekig tart? Hát Istenem... Aki mindent akar de azonnal, de semmit sem tesz, az 5 év múlva is a dzsuvát fogja vakargatni a tányérokról. De aki tesz, az jól járhat. Otthon mi van? Tanulsz, aztán dolgozol 150-200 ezerért a legjobb esetben, nagynehezen összejön egy 30 m2-es lakásra Kőbányán, és? De kinek mi a szint... Nem kell mindenáron kijönni, nem kell csak ebben látni a boldogulást, de nem kell megkérdőjelezni, hogy sikerülhet.
2015. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Csak az lehet boldog, aki külföldön él és rengeteget keres?
2015. máj. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt vagy azok írják, akik kimentek külföldre és bejött nekik az élet.

Vagy azok, akik még nem mentek ki és a rózsaszín kis álomvilágukban élnek, hogy a világon szinte mindenütt az országon kívül valami mesebeli csodálatos élet várja őket.


Az ismerőseim közül nagyon sokan dolgoztak, vagy dolgoznak külföldön, azt tudom mondani, hogy letelepedni és ott jól megélni ehhez képest kevésnek sikerült.

Vannak aztán olyanok, akik alkalmi jelleggel hónapokra mennek ki dolgozni, aztán hazahozzák a pénzt, itt eléldegélnek belőle, aztán mennek vissza.

Meg olyanok, akik fiatalok s azért dolgoznak egy ideig kint, hogy gyűjtsenek egy kis alapot, fejlesszék a nyelvtudást, aztán itthon helyezkednek el.

De bizony vannak olyanok is, aki nagy reményekkel kimennek, beleugranak a nagy semmibe, aztán nem jön össze nekik és hazajönnek.


Meg olyanok is vannak, akik ki sem akarnak menni, mert inkább élnek itthon a családjuk közelében átlagos szinten, mint kint valamivel jobban egyedül, vagy kettesben a párjukkal.


Mindenesetre elég csőlátásra vall, ha valaki azt hiszi, hogy mindenkit csak a külföldi élet tehet boldoggá és elégedetté, még akkor is, ha sokszor tényleg jó ötlet a külföldi munka.

2015. máj. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt senki sem állítja, hogy külföldön kolbászból van a kerítés. Ott ugyanúgy keményen meg kell dolgozni a pénzért, csak éppen lényegesen többért szakadsz meg, mint itthon. Ugye Te sem gondoltad, hogy egy év után tele leszel pénzzel?

De tény, hogy ha ebben az országban szakma, és nyelvtudás nélkül akarsz elhelyezkedni, akkor a fizetésedből alig tudsz megélni. Míg külföldön ha elhelyezkedsz pl. egy gyárban, ahol csak minimális nyelvismeret kell, és a szakma nem, akkor is a többszörösét keresed annak amit itthon. Hát ezért mondják, hogy menj külföldre. Ha elég rátermett vagy, igenis meg tudod csinálni a magad szerencséjét.

Épp mostanában gondolkodtam azon, hogy mennyi ismerősöm van kint, mindannyian jól élnek. Van köztük gyári munkás, vendéglátós, óvónő, műkörmös,bébiszitter és orvos is.

Persze, itthon is lehet próbálkozni. Nekünk vállalkozásunk van, de folyamatosan megnehezítik a helyzetünket, hogy ne érje meg , és tényleg meg kell szakadni. Ha úgy látjuk, hogy már nem lehet megélni abból amit csinálunk, akkor bizony mi is kimegyünk külföldre.

2015. máj. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!