Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pestre költözöm vasárnap....

Pestre költözöm vasárnap. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Pesten kaptam munkát irodán. Először költözöm bárhová is, főleg el a szüleimtől, de nagyon szeretnék függetlenedni, kicsit megerősödni, nem mindig másoktól várni a segítséget stb...Egy szobát fogok bérelni havi 50ért... kicsit régies a bútorzat, ám úgyis csak aludni járnék haza.

Mire kell odafigyelnem?

Mit érdemes tudnom Budapestről?

Minden érdekel.

BKV, emberek, közös albiban számomra idegenekkel milyen az együttlét, mire figyeljek oda, hogyan lehet leküzdeni a honvágyat, hogy pakoljak be úgy, hogy a legtöbb cuccomat elvigyem, mégse málhás szamárként menjek (vonattal mennék ugyebár)...

Be vagyok egy kicsit tojva, de nagyon várom is már.

Szüleim mondják, hogy menjek, ne maradjak itthon, mert itt szinte csak diákmunkák vannak.

Bérletek milyen árban vannak?

Hogyan lehet a leggazdaságosabban kijönni?

Minden válasz hasznos!

21l


2015. máj. 13. 15:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Diákom október 31.-ig érvényes, a BKV-val kapcsolatosan!
2015. máj. 13. 15:56
 2/14 anonim ***** válasza:

én pesten születtem és nőttem fel, nem tudom, mivel másabb itt, mint máshol..

a diákbérlet 3500 forint körül van (havi)

2015. máj. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1. pakolj össze :D

2. kérj egy nagy túrazsákot, abba sok cuccot bele tudsz tenni, meg bőrönd

3. Bp. nagy, sok a hajléktalan, és most minden fel van túrva, a fél közlkedést átépítik, de egyébként tök jó hely, sok az ember, jó a szórakozási lehetőség...

4. együttlét minősége tőled IS függ, szállj be a háztartásba, és írjatok szabáyokat, ha többen vagytok

5. honvágyat nem lehet leküzdeni, mászkálj sokat el, ne légy magadban, vagyis ha igen, akkor is érjen inger, úgy tereled a figyelmed (este zene, film, könyv...)

6. bérlet 9500 (ha a cég visszatéríti x %-kát, akkor 10 000)


Ügyesen, én mindig azt mondtam, sohasem költöznék be Pestre, de másfél éve Óbudán élek a párommal, és imádom. Kicsit kívül esik a belvárostól, de nyugis, a hegyekre látunk, és mégis gyorsan központban vagyunk.


Ja, igen, hétvégenként az M3 szakaszosan jár, merre költözöl?

2015. máj. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Havi 50-ért kicsit drága szobát bérelni, 25-40 között már jobb helyeken is van. A szobával kapcsolatban: érdemes zárni magad után az ajtót, ha van. Nem árt, ha megbeszéled a lakótársaiddal, hogy milyen szabályok vannak (pl. mindenki maga után takarít, vagy felváltva csináltok különböző dolgokat, pl. valaki egyik héten viszi le a szemetet, másik héten más. Legjobb, ha mindenki maga után takarít és ez meg is van beszélve. Ha pl. egy hűtő van, akkor megbeszélni, hogy melyik polc a tiéd, ugyanez fürdőszobában is, nehogy kitúrj valakit, vagy téged túrjanak ki.) A legfontosabb, hogy ha valami zavar, akkor minél hamarabb beszéld meg velük, ugyanis hosszútávon még a legkisebb apróság is nagyon idegesítővé válhat, s veszekedés lehet belőle.


Budapestről sok mindent lehet mondani. Viszonylag nyüzsgő a városi élet és sok ember van, ez általában valakinek vagy nagyon tetszik, vagy nagyon nem. Vannak rossz, kevésbé rossz és kifejezetten jó környékek, azonban még a legrosszabb 8. kerület is jóval biztonságosabb mint egy átlagos borsodi falu, így az is számít, hogy honnan jössz, s mihez tudsz viszonyítani. Esténként azért a rosszabb környékeken nem árt kerülni az aluljárókat, plusz figyelni a személyes holmidra.


Amit érdemes magaddal hozni: Ruhák, ruhák és ruhák (+ törülköző, fogkefe, fogkrém, szépségápolási szerek), evőeszközök, tányér, pohár, konzervnyitó. Ha néha hazamész, akkor onnan hozhatsz magadnak ételt is amennyit nem sajnálnak tőled. Amit megvehetsz itt is és szükséged is lesz rá: Mosószer, öblítő, mosogatószer, WC papír


Bérletből a legjobban a 3 hónapos éri meg (felsőoktatási), az 10350 Ft. Egész Budapesten belül bármilyen tömegközlekedési eszközzel (BKV hajó, villamos, metró busz) utazhatsz vele (vonatra nem tudom, hogy vonatkozik-e).


Leggazdaságosabban nyilván akkor jössz ki, ha magadra főzöl, azonban ha ez nem megy (túl sok a munka/nincs kedved/nem tudsz) akkor a kínai gyorséttermek és a gyrososok viszonylag olcsóak, 5-700 Ft-ból kijön egy ebéd, ha nem vagy nagyétkű. (Kínai gyorséttermekben először kisadagot kérj, ugyanis a legtöbb embernek az is elég)


Remélem tudtam segíteni valamicskét :)


20/f

2015. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szoba 50-ert? Az eleg soknak tunik, lehet korbeneznek mashol.. Plane a regies butorzattal, stb.. amikor Pesten eltem (tavaly koltoztem kulfoldre), 60ert bereltem egy 2,5 szobas lakast a Varosliget mellett. Regiesek voltak a butorok, stb, de az egy komplett lakas volt ennyi penzert, nem szoba..

Egy ismerosom egy belvarosi garzonlakast berelt 45ezerert. Szobaert 50ezer szvsz tul sok penz. Persze attol is fugg, hol van es mekkora :)


Leggazdasagosabban ugy jossz ki, ha elore megtervezve vasarolsz - en peldaul mindig egy jo nagy listaval elmegyek a LIDL-be, vagy hasonlo nagy boltba, es megveszek elore par hetre mindent, ami nem romlando (tesztak, rizs, bizonyos zoldsegek, konzervek, husok mennek a fagyasztoba, tisztitoszerek, WC papir, stb.). Igy aztan nem kell gyakran boltba jarni, eleg par naponta pekarut/tejet/gyorsan romlando zoldsegeket, gyumolcsoket venni.


Az emberek olyanok, mint barhol mashol szvsz.. Nem art vigyazni a cuccaidra, ha olyan a kornyek, vagy ha este maszkalsz, de tul paranoidnak sem kell lenni am :)


Kozos albiban a lenyeg, hogy elore meg legyenek beszelve a fontos surlodopontok: kozos helyisegek hasznalata/takaritasa, vendegek fogadasa, stb. Ha elore megbeszelitek a dolgokat, nagy baj nem lehet.. Majd ki fog ugyis alakulni a rendszer, lakotarsaktol is fugg. En laktam baratokkal, teljesen jol mukodott a dolog, elore megbeszeltuk a dolgokat (pl egyutt foztunk, sok kozos programunk volt, kozos baratok, igy sose volt baj, ha atugrott valaki). Most idegenekkel koltoztem ossze, teljesen mas: nem beszelunk sokat, nem igazan csinalunk kozos programot, mert elegge kulonbozoek vagyunk, de jol kijovunk egymassal. Mindenki elpakol maga utan a kozos helyisegekben, ha valami kifogy, amit mindenki hasznal (pl konyhai dolgok, WC papir, stb), akkor azt felvaltva veszunk.. Egymas cuccaihoz nem igazan nyulunk, de ha pl. kifogyok valami konyhai alapanyagbol fozes kozben, akkor hasznalhatom lakotarsaket, es legkesobb masnap potlom.. Stb.


Huh, bocsi a kisregenyert es az ekezetek hianyaert, ha valami helyesirasi hiba akad, akkor azert is :)

2015. máj. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Közös albérletért kicsit sok az 50ezer, nem néztél olcsóbbat?
2015. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Ez a szoba amit bérelni fogok a X. kerületben lesz egy kerülettel arrébb a munkahelyemtől. A bútorzat kicsit régies, úgy éreztem magam benne, mintha a 18. században lennék, de hát csak aludni járnék haza szinte. Amúgy utolsó nem igaz, hogy olcsóbban kapok szobát, netes hirdetéseken mindenhol úgy van, hogy bérleti díj+rezsi ami 50re jön ki... amúgy hétfőn tudtam meg, hogy felvettek, ilyen rövid idő alatt örülök, hogy találtam szobát egyáltalán...

2015. máj. 13. 16:35
 8/14 anonim ***** válasza:

Jó, ha van kivel lógni, kollégák, esetleg barátok otthonról. De úgyis meg kell találnod a saját társaságodat Bp-n.


Itt rengetegféle sportot lehet űzni, ami vidéken nincs, nézz körül, hogy mi érdekel, meg mire van pénzed, mert ott is lehet jó kis társaságokat találni.


Milyen sűrűn akarsz hazajárni? Ha hetente, akkor is érdemes néhány hétvégét Bp-n tölteni, akkor több idő van megismerni a várost, bulizni, stb.


Lakótársakkal érdemes megbeszélni, hogy ki mit fizet a közösből (WC-papír, tisztítószerek, stb.). Az 50 e. egy szobáért nekem is soknak tűnik, ez rezsivel van, vagy anélkül? Nézz a neten albérleteket, lehet h találsz olcsóbban is, vannak erre oldalak. A lakásnál érdemes figyelembe venni, hogy közel legyen a melódhoz, meg ha lehet, akkor a belváros környékén (nagykörúton belül) érdemes keresgélni, ott nagyobb a pörgés. Lakótársakkal lakni olyan szempontból jobb, hogy az ember nincs egyedül az elején.


Ismerd meg a környékedet, mi merre van, hogy könnyen eligazodj, boltok, kajáldák, fodrász, stb.


A bevásárlásnál én a Tescoból szoktam rendelni (neten lehet), azt ki is hozzák egész kevés pénzért, és nem kell a hatalmas zsák klotyópapírral az utcán rohangálni.


A bérlet diákkal kb 3500, normál áron 9500, ha kérsz számlát, akkor 10500. A melóban kérdezz utána, mert valahol kifizetik. Jegyet, bérletet tudsz venni automatából is, elég egyszerű, nem vészes. Bliccelni már egyre kevésbé érdemes, magas a bünti, meg a metróba nem tudsz lemenni jegy nélkül. Vehetsz BUBI bérletet is, ha így kényelmesebb vagy gyorsabb a bejárás a munkába. Androidra van BKV és BUBI alkalmazás, nagyon hasznos, töltsd le!


Arra figyelj, hogy a pénzedet, telefonodat, értékeidet ne mutogasd nyilvános helyen, és az albiban sem érdemes nagyobb összegeket tartani. Pin kódot is úgy pötyögd be, hogy ne lássák.


Kajálni napközben a munkahelyeden érdemes valami menüs helyen (éttermekben gyakran van déli menü 1000 Ft körül), főzni sztem egy főre nem túl gazdaságos. Én az elején hoztam otthonról fagyasztott kaját, az elég volt kb. a hét közepéig. Reggelire meg ehetsz vmi hideget, vagy leütsz pár tojást, ezt olcsóbb otthon intézni, mint péksütiket venni.


Társaságban, főleg az elején, ha nem ismered őket annyira, ne igyál többet, mint amennyivel még biztosan jól vagy, és szórakozóhelyen a poharadat SOHA ne hagyd őrizetlenül (discoban én el sem engedem, pár haverom már megszívta komolyan). Ne tegyél meg semmit, amit nem akarsz te is, nem kell belemenni minden hülye helyzetbe csak a társaság kedvéért. Utcán ne vegyél semmit (övet, telefont, kést, stb), mert átvernek. Ezek ilyen általános dolgok, de akkor is komolyan kell venni. Bp egyébként nem veszélyes hely, de érdemes ezt a pár szabályt betartani, és akkor nem is lesz gond.

2015. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az emberek itt nem olyan közvetlenek, mint vidéken, szóval ha valaki nagyon barátságosan elkezd beszélgetni veled, akkor jó eséllyel akar is valamit. Viszont az emberek általában segítőkészek, főleg a vidékiekkel.
2015. máj. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rezsi wifi tv minden. Plusz két havi kaució de megbeszéltük hogy lehet reszletre (bátyám lakott náluk korabban igy ezert engedik nekem.
2015. máj. 13. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!