Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pestre költözöm vasárnap....

Pestre költözöm vasárnap. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Pesten kaptam munkát irodán. Először költözöm bárhová is, főleg el a szüleimtől, de nagyon szeretnék függetlenedni, kicsit megerősödni, nem mindig másoktól várni a segítséget stb...Egy szobát fogok bérelni havi 50ért... kicsit régies a bútorzat, ám úgyis csak aludni járnék haza.

Mire kell odafigyelnem?

Mit érdemes tudnom Budapestről?

Minden érdekel.

BKV, emberek, közös albiban számomra idegenekkel milyen az együttlét, mire figyeljek oda, hogyan lehet leküzdeni a honvágyat, hogy pakoljak be úgy, hogy a legtöbb cuccomat elvigyem, mégse málhás szamárként menjek (vonattal mennék ugyebár)...

Be vagyok egy kicsit tojva, de nagyon várom is már.

Szüleim mondják, hogy menjek, ne maradjak itthon, mert itt szinte csak diákmunkák vannak.

Bérletek milyen árban vannak?

Hogyan lehet a leggazdaságosabban kijönni?

Minden válasz hasznos!

21l


2015. máj. 13. 15:55
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kaját mit vigyek? Hogy ne kelljen olyan sokat kolteni?
2015. máj. 13. 18:03
 12/14 anonim ***** válasza:
1-2 napi ebédet hozhatsz magaddal, vagy amennyit elbírsz. Plusz esetleg nem hamar romlandó ételeket, pl. kolbász, szalonna, talán krumpli. A legtöbb ételt valószínűleg már Bp-n kell majd megvenned, ha másért nem, akkor azért, mert nem fog elférni a cuccaid közt.
2015. máj. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én fagyasztva hoztam mindig kaját vasárnaptól szerdáig, hét végéig meg vettem magamnak.


Otthonról max olyat érdemes hozni, ami háztáji, vagy sokkal olcsóbb. Pl normális kolbászt meg füstöltárút érdemesebb otthonról hozni, ha van forrás. De pl. a Fővám téri vásárcsarnokban, vagy akármelyik másik piacon egy csomó kaja olcsóbb, mint vidéken (3-as metró-Kálvin-5 perc séta).


Ebédre még nézzed meg, hova járnak a kollégáid, valszeg van valami menüs hely normális áron a közelben. Első nap azért vigyél szenyót, nehogy meglepetés érjen.

2015. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Találtam olcsóbban szobát képek alapján rendezettnek tűnik. Amúgy is csak aludni járnék haza. 30 a kaució, 45 a rezsi. Mindjárt másabb a 100 e kaucióhoz képest meg az 50e rezsihez :3 Sajnos válogatni már nem nagyon tudok, mert szorít az idő. Pedig azt mondják, nem jó helyen van. Üllői út, Corvin Pláza mellett.

Anyával vettünk már:

- sampont, tusfürdőt, szappant, fogkrémet, betétet

- kaját holnap fogok elmenni venni vagy még ma

- megnéztem mi akciós itthon persze olyat viszek ami nem romlandó

- meg számolgatom, hogy jönnék ki minél olcsóbban :)

- mert nem vagyok nagy étkű, ha veszek egy kenyeret, az nekem mondjuk pár napig elég, tojást, tejet, vajat ilyesmiket, akkor én azon elvagyok

2015. máj. 15. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!