Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek nem kéne ezzel...

Szerintetek nem kéne ezzel foglalkoznom?

Figyelt kérdés

2015. máj. 16. 16:29
 1/3 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy nehéz anyagi körülmények között nőttem fel, se saját szobám, se fürdő szoba, nem azt mondom sose szenvedtem hiányt rokkant szüleim mindig meg adták ami szükséges volt, ki taníttattak, érettségi + szakma is meg van.

Szóval úgy 2 éve, az egyetlen rokonságunkból a városban , a nagy néném férje bejött hozzánk hogy keresnek nyári munkára embert (fém ipari kft, gép alaktrészek készre gyártása lefestése csomagolása stb. németbe küldik) hogy mennék-e az év januárjában küldtek el első munkahelyemről.

Mondtam miért ne nincs kilátásban semmi. ott voltam 3 hónapot utána 1 hónapig megint itthon voltam. aztán megint jött nagy bátyám hogy a főnök kérdezi van e munkám már, vissza tudnék e menni év végéig mert bejött 1 új gép alkatrész amit alig győznek lecsomagolni, persze megint mondtam hogy elvállalom. év kezdéskor jött a "csoda" a főnök azt mondta addig maradok míg ő vagy én mást nem mondunk, azóta itt vagyok, na most az lenne a lényeg hogy ha most nincs nagy bátyám vajon sikerül ilyen "jó" helyzetben lennem? neki köszönhetem-e azt ahol most vagyok, ha nincs akkor nem találkozok a főnökkel, és ki tudja milyen segélyen lennék, vagy épp találok munkát lehet, ezen rágom magam de lehet hülyeség, vagy nincs is köze már nagy bátyámnak hozzá mert a főnök hívott vissza és ő volt velem megelégedve áh nem tudom.


elnézést kicsi hosszú lett, köszöntem a válaszokat!

2015. máj. 16. 16:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Totál felesleges ezen gondolkozni.


Mindenki agyal ezen hogy "jajj nem magamtól vagyok ott", a rosszakarók meg leszólnak hogy "benyomtak oda"...de mégis miért nem szarod le?


Alapvetően senki nem a két szép szeméért jut oda ahol van, az esetek 90%-ban kell az az ismerős aki bemutatja a megfelelő ismerősnek. Lényeg hogy azután magunknak kell tovább bizonyítani, és ez neked sikerült.


Saját munkám is ilyen, úgy indult hogy ott dolgozó ismerősöm megkérdezte a főnökét, mehetek e hozzájuk pár hét gyakorlatra, azóta teljes állásban vagyok ott...


Vagy a legtöbb ismerősömnek van olyan helyzetben a szülő, rokonság hogy rajtuk keresztül el tud indulni. De még akik maguk is alakítják az életüket, nekik is meg kell ismerni az első embert, aki kvázi elindítja/támogatja/fizeti őket.


Akárhogy nézzük, mindig is kellettek az ismerősök. És most nem protekcióról van szó, csak arról, hogy 1 munkára jut 100 ember, és akkor valami alapján dönteni kell, kit veszünk fel. És ha valakit ajánlanak, akkor ő lehet a szerencsés.


Értem én hogy min agyalsz, de szerintem totál marhaság. Nem azon kell agyalni mi lett volna ha, megvolt a szerencsés pillanat, ismerős megadta a kezdő lökést, onnantól te bizonyítottad hogy helytállsz.

2015. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen köszönöm igaz na majd elmúlik :d
2015. máj. 16. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!