Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Üdv. A mi nap kaptam egy...

Üdv. A mi nap kaptam egy csekket a BKK-tól 24500 Ft-os pótdíj tartozásról. Ez az eset 3 évvel ezelőtt volt. Úgy tudom hogy 1 éven belül el kellett volna évülnie. Kell nekem ezzel foglalkoznom? Vagy nyugodtan dobjam ki.

Figyelt kérdés
A csekken dátum sem volt, hogy mikor történt ez az eset...

2014. szept. 8. 08:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Nyugodtan fizesd be.


Már rég nem 1, hanem 5 év az elévülés, tehát a követelés nagyon is aktuális még. És ma már nem szórakoznak a BKK-nál, ha nem fizeted be, eladják a tartozásodat egy követeléskezelő cégnek, ami ebből él, ergo nem fogja a pénzt veszni hagyni egy ilyen jogi szempontból nagyon is egyértelmű esetben. Ráadásul ez az összeg csak nőni fog a különböző jogi költségek miatt, magyarul ha egy kevéske eszed is van, még ma befizeted.

2014. szept. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés: a Ptk. 324. paragrafusa rendelkezik a polgári jogi követelések elévüléséről. Tehát jól tudtam, 5 év.
2014. szept. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogyan előttem írták: nincs 1 éves elévülési idő a BKK-nál. Rendezd le, miniél hamarabb, mert később csak rosszabb lesz - nőni fog az összeg.
2014. szept. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Amennyiben perverz vagy, szereted ha fáj, élvezed ha száraz kezek masszírozzák a prosztatádat, akkor nyugodtan dobd ki.
2014. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
nem is értem, ha 1 éven belül elévülne a büntetés, ki az a hülye, aki egyáltalán vesződne a bérlettel? :D álomvilág ez :D amúgy nincs lefelejtve egy nulla? csodálkozok, hogy 3 év alatt csak ennyi lenne a büntetés. tudtommal, ha 1 hónap késés után már 32ezer lenne most jelenleg.
2014. szept. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%
Beszarás, hogy öt év az elévülési idő... A gyilkosok nem kapnak ennyi év börtönbüntetést, míg ha valaki egy szaros jegyet nem vett meg egyszer, 5 évig a nyakán lehet ez a vérszívó cég. Mindig a szegény kisembereken csattan a legjobban az ostor. Akit meg zavarnak a bliccelők, tessék európai béreket biztosítani az embereknek Magyarországon! Nyugaton nem kérdés, hogy jegyet/bérletet vegyen bárki is, mivel nem a fizetésük 10%-át viszi el a havi bérlet, jó, ha 1-2%-ot.
2014. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

utolsó, ez a hőbörgés egy nagyon rossz dolog, mert nemsoká jönnek azok a kommentek, hogy "nem kötelező utaznod, gyaloglhatsz is", meg hogy "a kenyeret is elviszed ingyen, mert nincs rá pénzed, de enni azért szeretnél?".


az állításod félig igaz...senki nem tiltja azt sem, hogy bliccelj. ez is egy felfogás. csak amikor elkap az ellenőr, akkor nehogy már még ott is a kiskapukat keresd.

3 hónap alatt leutazod a büntetésed árát, szerencséd van, megúszod 1 évig a büntetést, akárhogy is nézed, 100ezrekkel megkárosítassz egy céget, és sajnálod a 16ezret, mikor egyszer nincs szerencséd, és elkapnak.

2014. szept. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
19%

"utolsó, ez a hőbörgés egy nagyon rossz dolog, mert nemsoká jönnek azok a kommentek"

Jöjjenek csak, ahogy a szokásos lepontozás is! Én leírtam a saját véleményemet, és kész. Nem a tömegnek akarok megfelelni, hanem saját magamnak és az elveimnek. Hőbörgés? Ha neked ez annak számít, hát legyen.


"akárhogy is nézed, 100ezrekkel megkárosítassz egy céget"

Ó, szegény cég, mindjárt elkezdem sajnálni, hogy megkárosítják a bliccelők! Az károsítja meg, aki igénybe se veszi a szolgáltatást (fel se száll a buszra), mivel a busz üresen is fogyasztja az üzemanyagot, de a cég legnagyobb megkárosítói a felsővezetésben találhatóak, akik elcsalnak milliókat, kapják a prémiumokat, stb, mindezt részben az adófizetők pénzéből és a bevételekből.


"csak amikor elkap az ellenőr, akkor nehogy már még ott is a kiskapukat keresd. "

Okosabb döntés lett volna egyből kifizetni a bírságot, de attól még a tények tények maradnak. Túl alacsonyak a fizetések a jegyárakhoz képest, a szolgáltatás színvonala pedig a jegyárakhoz képest alacsony. A cégből pedig talicskázzák ki a pénzt a kedves vezetők, aztán van pofájuk azt mondani, hogy a bliccelők jelentik a legnagyobb problémát.

2014. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
hát persze, én tudom, hogy van abban igazság, amit írsz, én is hasonlóképpen gondolom, csak ugye azért minden nem lehet ingyen :) kompromisszumok mindig vannak.
2014. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%
Úgy látszik megjöttek Vitézy Dávidka barátai és lepontozták az egyik válaszolót aki igazat mondott erről a rendszerről. Azt hozzáteszem, én azóta csak kerékpárral közlekedek Pesten, mióta nyilvánosságra került a Szalainé 100 milliós, jogtalanul kifizetett végkielégítése 2009. körül. Egyébként sose blicceltem.
2014. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!