Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire csúnya/elfogadható,...

Mennyire csúnya/elfogadható, amikor egy férfi káromkodik?

Figyelt kérdés

nekem (sajnos?) benne van a nyelvezetemben néhány csúnya szó, amiket általában ugyanabban a kontextusban használok.

pl: nab..meg/aztak..rva (ha vmi olyan történk), f..szom, hát a f..szom kivan már(idegeskedés), na menj a p..csába(viccelődésnél, csodálkozásnál)


tehát nem szitkozódásra, hanem úgymond kifejezésképp használom őket. azért mégsem mondok olyat, hogy a teremburáját, nem nagypapi vagyok.


szóval mit mondtok, ez még simán belefér egy férfinál, nem?



2015. jún. 7. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem férne bele. Nagyon alpári ember, aki állandóan káromkodik.
2015. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Elsősorban nőkhöz szól a kérdés?

Férfi vagyok, és én is elég gyakran szoktam trágár szavakat használni, nem csak káromkodásra.

Vegyes a tapasztalat.

Valaki nagyon allergiás rá, ha tudok erről, akkor valamilyen szinten azért igyekszem kerülni.

Valaki pedig kifejezetten kedveli, hogy ilyen a stílusom.

Ex-barátnőmnek nem volt vele baja, igazából ő is szeretett csúnyán beszélni, csak hát a társadalmi nyomás... (úgyhogy bátorítottam is, hogy ha jólesik, nyugodtan).

2015. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem semennyire nem elfogadható, megmutatja honnan jött az ember, milyen a környezete, a barátai, stb. Szóval egy káromkodós pasival én nem állnék le. A párommal 4 éve vagyok együtt, de még nem hallottam káromkodni, mindent ki tud fejezni normálisan is, és nem nagypapásan. Nekem ez fontos.
2015. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem csak nőkhöz szól. nyilván nem állandóan káromkodok (ilyen nyilván nincs hogy: megjöttem nyisd ki a kib...ott ajtót) hanem csak hébe-hóba, ha olyan a helyzet, társaság.

a szentfazék mélykeresztényeket nyilván minden zavarja, ami nem is baj, de ők pl nem érdekelnek, hogy mit gondolnak erről, annál azért belevalóbbnak tartom magam.

szóval szerintem egy férfinél ennyi káromkodás belefér, néha mondhatni még el is várt

2015. jún. 7. 17:25
 5/8 A kérdező kommentje:
3-assal nem tudok egyet érteni. én pl egyetemet végeztem, a barátaim is, jó környéken élünk, jó családi körülmények között, és ez mind igaz a baráti körömre, szóval ez egyáltalán nem mérvadó szerintem
2015. jún. 7. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:

#5, dettó ugyanez nálam is. Jó körülmények, egyetemi végzettség - annyival egészíteném ki, hogy még az oktatóim között is jópár olyan volt, akitől nem álltak távol a vaskosabb kifejezések. És nem is bántam, ők sokkal könnyebben fenn tudták tartani a figyelmet az óráikon, mint a színtelen-szagtalan beszédű kollégáik.

2-es voltam.

2015. jún. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem jönnek be a káromkodós emberek. Főleg azok nem, akik folyton trágár szavakat hasznáknak, megértem, néha az ember mérges lesz, és elereszt egy-két csúnya szót... De akinek benne van az általános szóhasználatában, az nálam elásta magát.

Persze nem ítélkezek, csak azt mondom, hogy, számomra a folyatonos káromkodás visszataszító.

2015. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ma már nem feltűnő, hogy káromkodik valaki, de azért egy fokkal visszafogottabban elfogadhatóbb lenne...
2015. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!