Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azt mondják az öngyilkosságot...

Azt mondják az öngyilkosságot csak a gyávák követik el mert félnek. Pedig pont ez az hogy nem félnek mert az öngyilkossághoz viszont nagy bátorság kell! igaz vagy nem? Mit gondoltok erröl?

Figyelt kérdés
2015. jún. 15. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:

hát részben igaz...én 7 évig voltam depressziós, többször megfordult a fejemben, elég közel álltam hozzá...abból a szemszögből megszabadultam volna minden problémától, de másnak elég nagy fájdalmat okoztam volna...


mindig van más út, csak sokszor sokkal nehezebb elindulni rajta...mondhatni, hogy az öngyilkosság a könnyebb út...nem mindig a könnyebb út a legjobb megoldás...

2015. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért mondják ezt mert tényleg gyávák. Félnek az élettöl, a hosszu keserves fájdalmas élettöl és még mindig könnyebb egy rövid szenvedéssel véget vetni neki.
2015. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
de ehhez már el kell jutni egy olyan pontra amikor már az sem érdekel hogy a szeretteidnek mennyire fog fájni.
2015. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Az öngyilkos nem lát más kiutat. Gondolj valamire aminél meg vagy győződve arról, hogy azt csak az adott módon lehet végrehajtani, sehogy máshogy.


Az öngyilkosok egyébként a tudatuk utolsó lobbanásakor rájönnek, hogy a tettük értelmetlen, de akkor már nem tudnak segíteni magukon (pl. aki felakasztotta magát, az megpróbál szabadulni a hurokból).

2015. jún. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Öngyilkossággal leginkább fenyegetőzni szoktak a gyávák (hogy környezetük megsajnálja őket, ne várjon el tőlük kitartást, fáradságot igénylő munkát), de azt is gyenge embernek tartom, aki nevetséges problémák miatt megöli magát.


Egyes esetekben viszont lehet logikus, racionális választás az öngyilkosság. Pl. egy korábban minőségi életet élő férfi racionális választása lehet ez ha lebénul, vagy tudja hogy pár hónap alatt betegségtől szellemi fogyatékossá válig, esetleg ha háborúban úgy esik fogságba, hogy a legkegyetlenebb tortúrára kell számolnia.

2015. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak részben igaz. Én is depressziós voltam 3 évig. A kívül állok szerint igaz, de aki már átélte a depressziót, az tudja, hogy nem. Nagy bátorság és elszántság kell ahhoz, hogy valaki ilyet tegyen. Cáfolom az egyik válaszoló állítását, miszerint a depressziós nem lát kiutat. Én megláttam a kiutat és nem kellett nekem szakember, hogy meggyógyítson, csupán azt gondolni, hogy semmisem lehetetlen.
2015. jún. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6


Akkor te nem depressziós voltál, hanem szomorkás

2015. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy gondoltam, hogy mindenkinek minőségileg javulna az élete, ha megölném magam.


Persze akkor dacosan úgy gondoltam, hogy bátorság az öngyilkosság, hisz még akkor sem akartam bevallani, hogy gyáva vagyok. De ha valaki fél az élettől, és jobban fél tőle, mint a haláltól, akkor nem bátor. Hisz a könnyebb utat választja.

2015. jún. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!