Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy legyen...

Mit csináljak, hogy legyen életkedvem?

Figyelt kérdés

Most lett vége a szóbeli érettséginek. Mindenből a lehető legrosszabbat húztam, volt is égés ezerrel. Az angol az egyetlen, ami jó lett, de ezt nehéz is lett volna elrontani.. Semmi életkedvem, éhes vagyok mégis hányingerem van, tényleg semmihez sincs kedvem, mintha elcsesztem volna az egész életemet. Így biztosan nem vesznek fel főiskolára, de igazából nem is akartam oda menni, mert nem találtam olyan szakot, ami tetszene, csak bejelöltem egyet. Sokkal többet akartam volna elérni, de még szerencsém sem lett. Elvileg sörözni mennénk holnap oszt. társakkal, de biztos nem megyek, azért nem, mert annak nincs értelme, hogy ott üljek szomorúan. Se Tv-zni, gépezni, még csak aludni sem akarok, ilyen még nem volt velem, ennyire mélypont..

Mit tegyek?


2015. jún. 16. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Naa fel a fejjel, többen is vannak akiknek nem sikerült olyan jól az érettségi, ez miatt nem kell elkeseredni. Ha nem vesznek fel fősulira, majd mész és kitanulsz egy szakmát, elvégzel egy Okj képzést, azzal még munkát is vállalhatsz. Ne búslakodj.


Lehet, hogy a sörözés jót tenne, legalább kimozdulsz otthonról, de tényleg nem akarsz menni, akkor ne erőltesd.

Nyáron meg esetleg vállalhatsz diákmunkát, ami kicsit elvonja a figyelmed arról hogy nincs mit csinálnod.


Ne aggódj, hogy még nem találtál megfelelő szakot, többen is vannak, akik nem tudják ilyen korban mit is akarnak igazán csinálni, majd kialakul 1-2 éven belül és majd akkor továbbtanulsz:)


Szóval ne szomorkodj, menj sétálj egyet és egyél egy fagyit:)

2015. jún. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Érettséginek semmi értelme, ha nem mész tovább tanulni. Én pl rengeteg olyan emberrel találkozom, akinek megvan és az olvasás nehezen megy neki, na meg az alap matek (összeadás kivonás) Pl.: ha 2000el fizet és az áru amit vesz 1810, akkor mennyi a visszajáró.


Ad2. Ha mégis főiskolára akarsz menni, akkor megnézed a felvételi tárgyakat és újra érettségizel. Igaz fizetős, de meg lehet csinálni.


Melóhelyen sajnos nem nézik az érettségi jegyeket, és a legtöbb okj-s tanfolyamnál sem! Csak a megléte szükséges. Az, hogy te 2es vagy 5ös voltál történelemből, az kutyát nem érdekli!

2015. jún. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jelentkezz javító érettségire, ha úgy gondolod,

jobban tudsz bizonyos tárgyakat mint amilyen most lett

De először pihend ki magad

2015. jún. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 piriiiii ***** válasza:

Jó kérdés, velem pont ugyanez a helyzet, kivéve, hogy jövőhéten lesz a szóbelim.

Menj csak el szórakozni. Hidd el, jót fog tenni, mint otthon ülni szomorúan.

2015. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem is akartam, hogy felvegyenek, mert OKJ-ra akarok menni, aztán szakmával főiskolára, így plusz pontokat is adna, tehát végülis az jön össze, amit akartam, de nem gondoltam, hogy ilyen szinten elrontom ezt..
2015. jún. 16. 18:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Hány százalékod lett?


Ha szerencséd van, akkor idén még kevesebben felvételiznek majd mint tavaly és simán felvesznek.


Egyébként ha van egy kis eszed, akkor technikusi (okj) alatt megcsinálsz egy-két nyelvvizsgát is, mert simán belefér az időbe. Azzal összesen asszem 80 + pontot lehet összeszedni, ha sikerül a képzéses vizsgád is.

2015. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mégis megvan a pont. 286 lett és szerintem gépészmérnöknek felvesznek ezzel.
2015. jún. 18. 21:18
 8/9 anonim ***** válasza:
7: Szerintem igen. Eléggé sok helyet hirdettek több helyen, úgyhogy eléggé könnyű bejutni.
2015. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ngng79 válasza:

Az ember végül homokos,

szomorú, vizes síkra ér,

szétnéz merengve és okos

fejével biccent, nem remél.

Én is így próbálok csalás

nélkül szétnézni könnyedén.

Ezüstös fejszesuhanás

játszik a nyárfa levelén.

A semmi ágán ül szivem,

kis teste hangtalan vacog,

köréje gyûlnek szeliden

s nézik, nézik a csillagok.


József Attila

2016. máj. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!