Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért elitélendőek azok...

Miért elitélendőek azok amivel nem ártunk a másiknak?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat ez a kérdés, kíváncsi vagyok mások véleményére. :)

Igazából olyanokra gondolok, mint a drog, a cigaretta, a kevésbé takaró öltözködés a szexuális beállítottság, partnerek gyakori váltogatása, prostituáltnak lenni vagy bármi ilyesmi. Olyanokra gondolok tehát, amivel mást nem bántunk sem szóval sem cselekedettel.


Remélem értitek mire gondolok. :)


2015. júl. 2. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Mert ezek nem mind olyanok, amivel mást nem bántunk.

Drog: családok mennek tönkre. Egy drogosnak szenved a családja, barátai, mindenkije. Akár úgy is, hogy fáj nekik látni, hogy mi lesz a szerettükkel, akár azért, mert tehetetlenek, akár azért, meg szembemegy velük a drogos, bántja őket, lop tőlük.

Cigaretta: a passzív dohányzásba ugyanúgy bele lehet halni, mint a dohányzásba. Az persze nem zavar, ha valaki az utcán cigizik, csak ne fújja másokra a füstöt. De a lakásba, kocsiban nagyon káros másokra nézve is.

Kevésbé takaró öltözködés: ez nagyon relatív, hogy ki, mit ért alatta. A céltalan magamutogatás nem túl szimpatikus, de nem is elítélendő, maximum közönséges.

Szexuális beállítottság: a szex nem az utcára való. Nekem ne hirdesse senki, hogy ő kivel, hogyan szereti. Nem zavar, ha valaki meleg, de ne akarja nekem megmagyarázni, hogy ez ugyanolyan normális együttlét, mint az, ahogy az eredetileg ki lett találva a természet által. Mert ugye a különböző testnyílások nem véletlenül vannak arra kitalálva, amire.

Prostitúció: ami köré kapcsolódik az bizony nagyon elítélendő. Erőszak, drog, emberkereskedelem. Az nem elítélendő szerinted, ha nőket, gyerekeket adnak, hogy mások kihasználják őket?

2015. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fëlyne Banshee ***** válasza:
51%

Minden cselekedetünknek van kihatása a világ folyamára. Hagy ne kelljen elmagyaráznom minden felsorolt pontodnak a rossz kihatásait mások életére.

Ennek is megvan az az oldala, hogy amíg otthon a szobádban este betépsz és senki nem veszi észre, addig oké. De ezek nem egyszeri alkalmak szoktak lenni.

Tudod, vannak akik aggódnak miattad. A szerre ráfüggsz, ha kevésbé takaró öltözetet hordasz, akkor fenn áll az erőszakosság veszélye, ha váltogatod a partnereidet betegséget kaphatsz, stb stb. Ha van aki aggódjon érted, akkor már nem csak a te életed megy tönkre ezek által.


Remélem érted mire gondolok.

2015. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

A drogot és a cigit kivéve a többi nem káros másokra.


Ciginél a passzív dohányzás a gáz, drogos pedig beléd köt, befolyás alatt vezet autót... ez már nem oké.

2015. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%
Amíg én is közösbe fizetem a TB-t, addig senkinek nincs joga tönkrevágni a tüdejét meg a máját. Bocs
2015. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!