Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki az örökös, ha nincs gyerek?

Ki az örökös, ha nincs gyerek?

Figyelt kérdés
Meghalt a nagymamám(A) testvére(B) (A még él) és a közjegyző azt mondta mama testvére feleségének(C)(ő is él), hogy B és C közös házát és A és B anyukájának a házát is A örökölte. B és C házasok és soha nem volt problémájuk, gyerekük nincs. Ilyenkor a ez hogy van? A csak haszonélvező vagy a tulajdonos? Kinek mennyi járna a házakból? Hogy lenne ez igazságos?

2015. júl. 3. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy úgy van, hogy ha nincs gyerek, akkor a közös lakást a házastárs örökli, viszont az örökségből származót nem, az soha nem lesz közös vagyon, úgyhogy ebben az esetben azt szerintem a testvér.
2015. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem itt mindenképpen valami félreértés van, hogy is örökölhetné a férj és a feleség egész házát a férj testvére, mikor a feleség része még csak nem is örökség, meg ő nem is rokona a férj testvérének?
2015. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.!

Milyen félreértésre gondolsz? Fejtsd ki légyszíves!

2015. júl. 3. 21:07
 4/5 A kérdező kommentje:

2.!

Az egész ház a férj nevén volt.

2015. júl. 3. 21:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, azt hittem, közös a ház.

Egyébként a mostani törvények szerint ha nincs végrendelet és nincsenek gyerekek a lakást és az abban levő berendezést, lakásfelszerelési tárgyakat a házastárs örökli. Az ezen felüli vagyont a házastárs és az elhunyt szülei fele-fele arányban, ha a szülők nem élnek, akkor a testvérek és így tovább.


Kivéve, ha örökölte a házat, vagy ajándékba kapta valamelyik felmenőjétől, mert akkor az nem közös vagyon, akkor azt a szülő, vagy ha a szülő nem él, akkor a testvér örökli.


De nézz utána, pl. itt a HARMADIK RÉSZ

TÖRVÉNYES ÖRÖKLÉS

VIII. CÍM

A TÖRVÉNYES ÖRÖKLÉS ÁLTALÁNOS RENDJE -résztől

[link]

2015. júl. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!