Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyalás levélben...

Hagyatéki tárgyalás levélben közjegyzői díj már az elosztott összeg szerepel?

Figyelt kérdés
Nemrégiben halt meg az apám és megjött a hagyatéki tárgyalás levél miszerint egy hétre rá jelenjek meg Cegléden idézem: " Kérem a hagyatéki eljárásban érdekeltet, hogy a hagyatéki tárgyalásra összesen 115.000,-Ft-ot a közjegyzői díjazás várható összegére hozzon magával. A fizetésem nincs annyi...!! Van egy féltestvérem is akkor ez már a felezett összeg, csak az én részem?! Nem sok ez egy kicsit?! Mit lehet tenni?!HELP

2015. aug. 31. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt oda kellett volna írniuk.

Nekem is meghalt az apám, nekem így írták, hogy :

.....melynek várható összege xy ft. (összesen, nem örökösönként.)


Tehát odaírták, hogy összesen.

Valószínűleg a tiéd is az összes , így az örökösök közt osztódik.


Hogy mit lehet tenni, ha nincs pénz, fogalmam sincs, mert nekem az is oda volt írva, hogy akkor, ott, egy összegben kell kifizetni.

2015. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
közben kérdeztem közjegyzőt, az összeg 3felé oszlik mivel hárman vagyunk örökösök, viszont mivan akkor ha eggyikük nem jelenik meg vagy nem hoz magával pénzt? az örökségből csippenthető a közjegyzőnek?
2015. szept. 3. 07:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogyhogy csippenthető?


Ha az örökségből addigra pénzzé tudsz tenni valamit, akkor nyilván, az megteheted.

A közjegyzőnek az a lényeg, hogy neki ott a helyszínen, forintban, kp-ban, egy összegben azonnal befizessetek összesen 115.000 ft-ot.

Neki nem számít hogy azt 1 ember fizeti, vagy 25.

2015. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!