Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ettől kevesebbnek kell éreznem...

Ettől kevesebbnek kell éreznem magam?

Figyelt kérdés
Van bennem cigány,román, magyar vér.Mint egy korcs...

2015. aug. 31. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Arrol nem tehetsz milyen ver van benned. Meg amugy is nincs kb ,,tiszta verü ember'' mar a vilagon. Plane europaban annyi be-kitelepites volt meg keveredes. Szoval mindenkiben van minden fele ver ettol meg nem lesz senki se a roman meg a cigany vertol rossz ember vagy korcs. Csak ha hagyod magad es olyanna valsz mint ok.
2015. aug. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1

Sajnos nem ezt éreztetik velem.

2015. aug. 31. 18:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Bennem meg van szerb, szlovák, és magyar vér is. A bátyámban pedig román és szlovák. Egy csepp magyar sincs benne és mégsincs probléma. Ne érezd magad kevesebbnek egy ilyen kis semmiség miatt;)
2015. aug. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De bennem ott van a cigány vér is,és hát látszik.

Azt meg ugye mondanom sem kell,hogy mekkora az előítélet.

2015. aug. 31. 18:19
 5/13 anonim ***** válasza:

Hiába minden,olyan nincs,hogy 100% magyar,hiába erősködik a Romantikus Erőszak zenekar.


Annyi más nemzettel kutyulódtunk már a honfoglalás során is. No,meg a háborúk..


Bennem van olasz,magyar és mongol is. Mit csináljak? Végezzek módosítást a DNS-ben? Hogyan? Így kell elfogadni . Te sem tehetsz erről. Azt,hogy ezért néznek le,csak őket minősíti,nem téged. Ne foglalkozz velük. Aligha hiszem,hogy bennük is tiszta magyar vér csörgedezik. Ezzel a ténnyel is beolvashatsz nekik,ha továbbra sem hajlandóak leszállni rólad.

Nem vagy korcs. Tudtad,hogy minél több nemzetiséggel keveredünk,annál szívósabbak és ellenállóbbak leszünk? Persze ezt azért nem kampányolom,de erről is tett említést a tudósbrigád.

2015. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Már ott tartok,hogy nem érzem magam embernek.

Itt most csupa jókat írtok,de a valóságban nem ez van.

Hiába vagyok normális, akkor is utálnak...

2015. aug. 31. 19:25
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit kevered a dolgokat, meg az ok-okozati összefüggést is.


Egyrészt:

Azt kérdezed, ettől kevesebbnek kéne e érezned magad, utána azzal folytatod, hogy nem ezt éreztetik veled.

Szerintem meg ez 2 külön dolog.

Én, ha ránézek egy cigányra, nem ámítalak, igen, kevesebbnek érzem, illetve nem is kevesebbnek, egyszerűen megvetem, mert ez a közel 4 évtized megtanított utálni, és undorodni a cigányoktól.


Ennek viszont nincs köze (illetve másképp van köze, majd erre kitérek) ahhoz, hogy attól annak a cigánynak nem kell ugyanezt gondolni saját maráról.

Attól ő még lehet büszke a származására, a családjára, arra, hogy mit ért el az életben, arra, hogyan érte el, milyen életvitelt folytat, stb. Már ha van mire büszkének lenni.

De ha van, akkor nincs a világnak az az előítélete, ami ezt a fajta büszkeséget, és önbecsülést meg tudná törni.


Másrészt (és itt kanyarodok vissza az előzőre, meg az ok okozati keveredésre.)


Ha egy embernek nincs önbecsülése, azt nem tudom becsülni.

Ha valaki saját magát egy tróger korcsnak tartja, arról mit gondoljak?


Nekem pl vannak nagyon jó cigány ismerőseim. Összesen 3.

Mind kollégám, így ismerkedtünk meg, amúgy nem biztos, hogy lett volna rá esély.

De egyik se gondolja magáról, hogy büdös cigány. Egyik se utálja emiatt magát.

Mind kiváló szakember, és igen komoly szakmai egzisztenciát teremtettek maguknak a szaktudásukkal, a munkához, és kollégákhoz való hozzáállással, a profizmusukkal.

És mindenki máson ugyanezt látom!

Mindenki elismerően beszél róluk, akár szakmailag, akár emberileg!

Sőt, a cigány származás komoly témáknál fel sem merül, mert eszünkbe nem jut, csak "mónikasós" poénkodás szinten.


Csak arra akarok kilyukadni, hogy meggyőződésem, hogy ez fordítva van.

Ki hogy áll hozzá.

Ahogy mondani szokás, amíg nem tudod saját magad elfogadni, addig mások se fognak elfogadni.

Amíg nincs önbecsülésed, más se fog becsülni.

Ha egy korcsnak tartod magad, akkor az tölti meg a gondolataidat, a gondolat pedig vezérli a tetteket.

Tudatosan, és tudat alatt.

Magadra vállalsz egy alárendelt szerepet, egy kisebbségi, gyűlölködéssel, kilátástalansággal, reménytelenséggel teli viselkedést, és ezt nem kell szavakba önteni, ha ez van alapvetően a fejedben, ez megjelenik a mozdulataidban, a hanglejtésedben, mindenben.

A környezeted se fogja tudni hogy miért, de az a vélemény alakul ki rólad, amit sugárzol.


Ugyanez fordítva is igaz.

Ha tartasz egy szintet, elvárod, hogy a tiszteletedért cserébe ugyanolyan tiszteletet kapj, ha büszke vagy arra, hogy (ahogy mondod) "normális vagy", ha nem a lenézését keresed a másik embernek, hanem az elismerését, megbecsülését, ha magabiztos vagy, ha teljes természetességgel zárod ki az életedből azt, hogy hozzád bárki előítéletekkel viszonyulna, akkor olyan képet fogsz általánosságban sugározni magadról, hogy másban se fog felmerülni ellened az előítélet.


Persze az elmúlt 1000 évet nem lehet semmissé tenni, a társadalom kollektív tudatában míg világ a világ lesznek előítéletek, ugyanúgy magyarokkal szemben, mint cigányokkal szemben, ez van.


De ha valakivel nem vagy kapcsolatban, akkor pont le kell szarni a véleményét, mivel semmi közötök egymáshoz.

Ha viszont valakivel kapcsolatba kerülsz, legyen az magánélet, vagy meló, bármi, biztos vagyok benne, hogy ha a fentiek alapján ismernek meg, és nem "vonzod be" az előítéletet, akkor nem lesz problémád ilyen téren.


Ha meg olyannal lépsz kapcsolatba, aki egyáltalán esélyt se ad, és mindezek ellenére csak egy korcs cigányt lát benned, az meg bekaphatja, mert az meg egyszerűen nem elég intelligens hozzád, így nem is méltó a társaságodra.

2015. aug. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7

Az ember nem egy gép,hogy mindent úgy csináljon,ahogyan az praktikus lenne.


Ha mindenhol a katiszítást, lenézést, támadást kapod,egy idő után megtörsz,és tényleg egy korcsnak fogod érezni magad.

2015. aug. 31. 20:42
 9/13 anonim ***** válasza:

De milyen mindenhonnan?

Kitől?

Hány éves vagy?

2015. aug. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

",hogy mindent úgy csináljon,ahogyan az praktikus lenne. "


Nem mondtam, hogy könnyű, pláne nem, hogy egyszerű.


Amit leírtam, azt ne egy gépszerű megjátszásra értsd, amibe bele lehet fáradni.

Én ezt úgy értettem, hogy valóban hitesd el magaddal ezeket a dolgokat, (a tudatalattiddal egyetértésben, na erre mondtam, hogy nem egyszerű)

hogy őszintén, a lényedből fakadóan nézz saját magadra másképp, és ez vissza fog tükröződni a környezeteden.


Nem varázsütésre, és nem lesz minden rózsaszín, de hosszútávon működik a dolog!

2015. aug. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!