Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok embernek mi baja van a...

Sok embernek mi baja van a vegetáriánusokkal?

Figyelt kérdés
Megértem, ha sokan nem értenek egyet ezzel az eszmével, joguk van hozzá. De miért bántják azokat, akik máshogy gondolkodnak? Pl. a haveri körömben is előfordult ilyen, sok ismerősöm van aki nem tudja hogy vegetáriánus vagyok, nem szoktam nagydobra verni. De az egyik összejövetel alkalmával az egyik barátom megemlítette ezt a dolgot, és az egyik ismerősöm nagyon kiakadt ezen. Ismerem őt is évek óta, de nem voltunk annyira közeli kapcsolatban. Kezdődött azzal, hogy kinevetett, aztán meg jött a "begyöpösödött hülyeség" és hasonlóan kedves megjegyzések, és persze az észosztás a fehérjékről. Persze ha valaki tényleg azért próbál kioktatni az egészséges táplálkozásról, mert jót akar, azt megértem. De amikor egy 80 kg-os dagi lány teszi ezt, aki gyors kaján és süteményen él, az már puszta rosszindulat. És sajnos nem ez volt az első eset, hogy emiatt kaptam a fejmosást, gimiben pl volt olyan, hogy parizert rakott az egyik osztálytársam a szendvicsembe. Nem értem, hogy ennek mi értelme van, és miért jó a másikat bántani ilyen dolgok miatt.

2015. szept. 7. 16:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
25%
Glutén és laktóz érzékenység nem választható, de a vegaság igen.
2015. szept. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
És az neked miért nem mindegy? A 10 éves gyerek pedig valószínűleg nem maga választotta, hanem így nevelték. Nem tudom hogy ezt miért kell felülbírálni.
2015. szept. 7. 17:46
 13/32 anonim ***** válasza:
44%

Hát én ezt fordítva vettem észre. A vegetáriánusok (vagy inkább a vegák) azok, akik lenézik a húsevő embereket, és mindenféle barbárnak elmondanak minket.

Ami engem illet, engem nem érdekel, mások mit esznek, mit nem. Csak ne szóljanak bele, amikor én hamburgert zabálok két pofára, mert akkor orrbanyomom őket, az tuti. :D

2015. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Hát úgy tűnik mind két oldalon vannak szélsőségesek sajnos :/
2015. szept. 7. 17:58
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

engem nem zavar,hogyha valaki vega. az már annál inkább,hogyha valaki próbál megtéríteni,hogy legyek az.

én se szólok bele más étkezési szokásaiba,mástól is ezt várom el.

egyébként azzal én se értek egyet,hogy őket ezért tenyésszük. minden élőlénynek ugyanúgy joga van a földön élni,mint az embernek. mégis tömegével írtjuk ki az állatok természetes élőhelyét stb.. ez nagyon szomorú..

egyébként én ritkán eszek húst,feldolgozott formában,szóval hogyha van a pizzán megeszem, de nem veszek húst itthonra direkt,szóval nem szoktam az főzni,hogyha csak én eszek. jobban szeretem a zöldséges lasagnát és az ilyen alternatívákat.

2015. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
83%
Annyira megértelek... én is vegetáriánus vagyok, és ugyanezeket kapom minden nap...
2015. szept. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
16%

"Sok embernek mi baja van a vegetáriánusokkal?"


Pont hogy sok vegetáriánusnak van baja a "mindenevőkkel", lenézik őket, mert esznek húst.

2015. szept. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Hát én nem nézem le őket. A kérdés sem minden húsevőre vonatkozik, tudom hogy nem mind ilyen rosszindulatú. Elég buta dolog ez az általánosítás :/
2015. szept. 7. 18:27
 19/32 anonim ***** válasza:
0%

A térítés a legrosszabb,meg ha vki a gyerekére és a kutyájára is ráerőlteti a vegaságot!!!!



Én se térítgetem meg a vegákat, ők se tegyék.

2015. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, téged meg aztán végképp nem értelek. Azzal mi a baj, ha a vegetáriánus szülők nem adnak húst a gyereknek? Nyilván figyelnek arra hogy elég fehérjét kapjon és nem veszélyeztetik ezzel. Ez nem térítés, csak nevelés. Most akkor a csecsemők megkeresztelése is főben járó bűn? A szülők nyilván a saját erkölcsi, filozófiai és vallási nézeteit próbálják átadni a gyerekeinek. Nyilván nem kényszer, gondolom ha nagyobb korában húst akar enni, akkor nem fogják kitagadni.

És két kutyám van és egy macskám, mindegyik ehet húst.

2015. szept. 7. 19:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!