Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan küzditek le a fáradtságot?

Hogyan küzditek le a fáradtságot?

Figyelt kérdés
Rengeteget tanulok, de még ez sem elég, még többet kéne, de valamikor nincs kedvem, se energiám. 5-ös tanuló vagyok, de néha már tényleg elkezdek rajta gondolkodni, hogy megéri-e?! Ti hogyan küzditek le a fáradtságot? Pénteken tanulok, szombaton már nincs kedvem, de egész hétvégén tanulnom kéne... Mit csináltok a kedvtelenség, fáradtság ellen?

#tanulás #fáradtság #kedvtleneség
2015. szept. 19. 19:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Van aki rengeteget dolgozik...

A tanulás kutyafüle hozzá.

Bocs.

2015. szept. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Miert kene egesz hetvegen tanulnod?
2015. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem... De most miért kellett ezt mondani? ... Nem értem, hogy egyesek miért nem tudnak normálisan válaszolni... Képzeld, van, aki 7-8 órát dolgozik egy nap, és csak ül. Na én is "dolgozok" és ülök.(szintén 7-8 órát) És nekem, még a "munka" után is van dolog otthon. Nem is kevés. Gondolom nem mindenki viszi haza a problémáját a házába, de mi tanulók igen. Meg úgy mindent. Azok, akik végeznek, hazaérnek, ledőlnek az ágyba, annak tökéletes minden. (szinte) De aki még otthon is dolgozik a munkahelye után, az már valami... És igen, egy gyerek is lehet fáradt, meg egy felnőtt is! És egy gyereknek is ugyanúgy lehet felelősségtudata, kötelességei, amit nem mindig van kedve megcsinálni, de segítséget kér, hátha valakinek van még ilyen problémája, és mégis megcsinálja... Köszönöm!
2015. szept. 19. 19:54
 4/17 A kérdező kommentje:

2.


Mert nagyon magas az elvárás, és nem az eszemről vagyok híres, hanem a szorgalmamról. 5-ös vagyok, de vért izzadtam, mire elértem. És már kezd lanyhulni a szorgalmam, de még mindig kéne, hogy legyen. Nem szeretném most feladni, amikor már csak ezt az egy évet kéne megnyomni. Nem mindenki tanul egész hétvégén, de én igen. Sajnos nekem nem elég csak a szombat vagy csak a vasárnap, mert túl sok, túl nehéz, és nem tudom ennyi idő alatt megtanulni...

2015. szept. 19. 19:57
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A neked megfelelő mennyiségű alvás, sport, és étkezés helyes kombinációja.

E mögött a mondat mögött rengeteg minden van, esetemben 4év volt mire rájöttem mi okozza a fáradtságom, és milyen életvitellel sikerül felülkerekednem rajta.

2015. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az egészségtelenebbek: ávé, kóla és amikor 12 órázok, amiből 8-at sötétben töltök akkor energiaital.


Ezen kívül vitaminok, főleg C vitamin és arginin. Amikor hazaérek ledőlök kb. 5-10 percre és semmit nem csinálok. Ez pihentet annyira, hogy még tudjak valami otthoni munkát elvégezni.


Ahogy az előző írta: sport, pihenés, ezen túl normális kaja. Tarts szüneteket. Az nagyon fontos. Ilyenkor 20 perc séta, vagy néhány nyújtó gyakorlat, egy forró fürdő, zenehallgatás és pihenés. Ha pihensz akkor igazán pihenj. Ne kattogjon az agyad azon, mit kell még tanulni/csinálni, hova kell menni, stb.

2015. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó két kommentelőnek! Az a baj, hogy elég sokáig szoktam iskolában lenni... Tehát amikor hazaérek, egyből nekiállok tanulni. (csodálkozik is mindenki) Én ha még egy órát pihenek, akkor kiesek, nem tudom felvenni a tempót, és még el is álmosodok... Este pedig már egyáltalán nem fog az agyam... Tehát...:D Azért kipróbálom. Köszönöm! Ment a zöld pacsi!
2015. szept. 19. 22:11
 8/17 anonim ***** válasza:
Életemben nem tanultam soha, a suliban ami megmaradt az megmaradt, a többi meg lényegtelen. Mégis felnőttem és jó életem van. Szóval minek ezzel vesződni?? Vannak jobb, fontosabb, érdekesebb dolgok is. Foglalkozz azzal inkább. Csak egy életed van, ne cseszd el arra aminek nincs értelme.
2015. szept. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Időnként tarts szüneteket, fel kell frissülni az agynak és a testnek is, ezért tornázz kicsit, monjuk óránként 10-15 percet. Egyél sok vitamint, kevés édességet,mrt az álmosít. Esténként feküdj le időben,h reggelre kialudd magad, így sokkal jobban teljesítesz majd. Én hétvégén délben szoktam aludni egy nagyot, így a heti fáradtságot nagyjából kipihenem. Kitartást az uccsó évhez, nehogy feladd!
2015. szept. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

nekem ő nagyon sokat segített:

[link]


este megiszok belőle egy litert egy fél óra alatt, egésze este fent tudok maradni(ha kell) és koncentrálni is tudok a tanualásra. Másnap délelőtt megint benyakalok egy litert, és a napot is végigbírom. Olyan érzésem van ilyenkor, hogy ha most lefeküdnék fél perc alatt el tudnék aludni, de amúgy r.ohadt jól bírom az ébrenlétet. .:)


Persze nem csinálok ebből rendszert, de egyetmen van időszak, amikor nem tudsz mit tenni. A legjobb, hogy nem egészségtelen, mint a kávé vagy energia ital, és jóval nagyobb hosszantartóbb hatása van, ja és függőség sem alakul ki. :)

2015. szept. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!