Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan küzditek le a fáradtságot?

Hogyan küzditek le a fáradtságot?

Figyelt kérdés
Rengeteget tanulok, de még ez sem elég, még többet kéne, de valamikor nincs kedvem, se energiám. 5-ös tanuló vagyok, de néha már tényleg elkezdek rajta gondolkodni, hogy megéri-e?! Ti hogyan küzditek le a fáradtságot? Pénteken tanulok, szombaton már nincs kedvem, de egész hétvégén tanulnom kéne... Mit csináltok a kedvtelenség, fáradtság ellen?

#tanulás #fáradtság #kedvtleneség
2015. szept. 19. 19:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális választ adóknak! Ment a zöld pacsi!
2015. szept. 20. 11:07
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Te nem vagy 5os tanulo, ha ennyi energiat kell beleraknod ebbe a jegybe.


Kicsit vegyel vissza a tanulasbol, aztan az lesz a realis amit akkor elersz. Igy csak sajat magad es a szuleid csapod be. Es rossz vege lesz.

2015. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Te nagyon értesz a motiváláshoz!

Szerintem Ő is tudja ezt, leírta, hogy eszméletlen meló van az ő ötösében. Ha van hozzá önszorgalma, lelki energiája (aminek többek között éppen fogytán van, ezért írta ki a kérdést is) tegye! Szerintem a szorgalom, kitartás, és a kemény munkára való hajlandóság, jóval nagyobb érték mint maga a tehetség (vagy a legnagyobb teheteség mndközül). A legsikeresebb emberek alap tulajdonsága.

Ezek szerint, szerinted az a sportoló aki kevésbé tehetséges, de kőkeményen dolgozik, inkább hagyja abba, mert az ő eredményei nem érnek annyit mint egy nála tehetségesebb sportoló ugyanolyan eredményei, csak azért mert az utóbbi tehetségesebb...

gratulálok

2015. szept. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

" szerinted az a sportoló aki kevésbé tehetséges, de kőkeményen dolgozik, inkább hagyja abba, mert az ő eredményei nem érnek annyit mint egy nála tehetségesebb sportoló ugyanolyan eredményei,"


Logikai hiba. A kevesbe tehetseges sportolo messze nem fogja megkozeliteni azokat az eredmenyeket amiket egy tehetseges, akarmennyi energiat is tesz bele.


Ha egesz hetvegen keresztul tanulnia kell az otosert, akkor az azt jelenti hogy hiaba a szorgalma, a szellemi kepessegei nincsennek eppen a csucson. Viszont tole mindenki az tgoja elvarni, hogy menjen elit kozepiskolaba, vegezzen el nehez egyetemet, es legkesobb az egyetemen fog kijonni, hogy egyszeruen agyilag nem eleg hozza. Lehet be fogja verekedni magat egy orvosira vagy egy komolyabb muszaki kepzesre, de ott nem eleg a szorgalom, ha nem erted amit tanulsz akkor megette a fene.


Jobb lenne egy kicsit visszafogni a dolgot, es nem egesz hetvegen egyfolytaban tanulni, mert nincs ertelme. Csinalja meg a kotelezo feladatait, aztan tanuljon hetvegen par orat, de napi 2 oranal tobbet teljesen felesleges. Es akkor nem fog kiakadni egyszer, nem fog 180 fokos fordulatot venni, nem fog lelkileg osszetorni, es lesz elete is. Baratai, szorakozasa...

2015. szept. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt nem igazán értem... Én igen is a szorgalmamról vagyok "híres" ... Kőkemény munkám van ebben az ötösben. 2 éven keresztül nem fáradtam, de ez az utolsó évem, és nem inthetek be a tanároknak, akik egész végig támogattak, és segítettek, mert nem lenne fair. Nekik az a céljuk, hogy legyen a diákokból valami! Ez msot 8. osztály. Utána elmegyek egy közepes szintűbe, de nem fogom magamat halálra tanulni... Mert nem érdemes. Úgy sem lesz olyan anyagi hátterem, hogy egyszer egyetemre, főiskolára menjek... Értelmetlen az egész. De ebben az iskolában a bizalmat megszereztem, és nem akarok elveszíteni.
2015. szept. 22. 20:45
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az teljesen ertelmetlen amit most csinalsz.
2015. szept. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Utolsó! Rendben. Köszönöm a kioktatásokat mindenki részéről, most jöhetnének a kérdésemre válaszok? Nem azt kértem, hogy mondjátok meg mit csináljak. Egy ember leírta. Elég volt, köszi. Akkor sem lesz más a véleményem...
2015. szept. 23. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!