Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm emós. Úgy érzi,...

A barátnőm emós. Úgy érzi, nincs értelme élnie, mert a suliban halálra cikizik, azt mondja, hogy dagadt disznó, pedig tényleg csak egy kicsi háj van rajta. Ha ideges vagdossa az ereit, legutóbbi Skype-olásnál is vérzett. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

És akármennyit mondom neki, hogy én így is nagyon szeretem, nem használ.

Tegnap nagyon összevesztünk, mindketten sírtunk. Aztán ma kibékültünk, de még mindig életunt, és már nem tudok mit csinálni! Nagyon régóta ismerem, és egy napot nem bírok ki nélküle... :'( Ti mit tennétek?



2013. okt. 29. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Tegyél tampont az ereire... Majd idővel ráun a vagdosásra, én is ráuntam.
2013. okt. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Légyszi valami értelmeset, nagyon nagy szarban vagyok! :'(
2013. okt. 29. 09:59
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
hát ennyi az esze,akkor pustuljon a férgese,bocs...de az önsajnálatól nincs roszabb,meg hogysaját maga vagdossa magát,most mit mondjak? nem jutott dinnyeföld a segge alá? éhezzen meg de úgy istenesül egyszer,nem vagdosná az ereit,hanem elgondolkodna,mitöl is van roszabb.
2013. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
pszichiaterhez kene fordulni, ha vagdossa magat...
2013. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

barátnődnek először is saját magán kell segítenie, nem mástól várni. attól nem lesz jobb neki, hogy "tutujgatod", határozottan meg kell neki mondani, hogy vagy abbahagyja és elmegy szakemberhez, vagy megszakítod vele a kapcsolatot. elég radikális, de ez van.

az, hogy látja rajtad, hogy sajnálod még jobban önsajnálatba taszítja. tanulja meg megvédeni magát, mert az élet más területein sem fognak vele cicózni, valamint gondolkodjon el azon, hogy mi értelme van annak, hogy vagdossa magát, azon is gondolkozzon kicsit, hogy milyen értékei vannak neki.

az, hogy van neki egy kis súlyfeleslege: ha zavarja tegyen érte, ha nem akkor meg tegyen magasról arra, hogy ki mit mond rá.

sokszor azokkal kell kegyetlenül őszintének lenni akiket szeretünk, azzal, hogy akkor megbántjuk őket (nem bunkó, hanem őszinte) sokszor többet segítünk neki, mintha sajnálkoznánk, hogy jaj szegény ő, nem nem szegény, elhiszem, sőt tudom, nem jó, ha piszkálják az embert, de még mindig lehetne sokkal rosszabb helyzetben.

az idegességet meg levezethetné pl:. futásban, zenehallgatásban, sétában akármiben ehelyett az esztelen dolog helyett.

2013. okt. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy keménynek fog tűnni amit mondok, nem bántásnak szánom!

Barátnőd mentálisan beteg. Ráadásul mindezt tetézi ez az új divat, hogy "nyavajogjunk, fenyegetőzzünk öngyilkossággal, vagdossuk fel az ereinket, de nehogy engedjük bárkinek is, hogy segítsen rajtunk".

Nem tudsz segíteni. Aki rákapott erre az idétlen stílusra, annak nem fogsz tudni segíteni. Igazából nem is AKAR másként élni.

Egyetlen dolgot tehetsz: szólsz szülőknek, osztályfőnöknek, stb.

2013. okt. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Önsajnáltató tinikor. Majd kinövi.
2013. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. vagy tényleg emo belül és ennyire érzékeny...hogy nem lát más kiutat vagy

2. csak figyelmet szeretne, nem azért.. de ismerek olyan lányt aki csak a figyelem miatt vagtodta magát... szóval sztem foglakozz vele többet, és próbálj ne erről a témáról beszélni vele, hanem valami boldogabbról ^^

(ez beválhat az előbbinél is)


17/f emo

2013. okt. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
1.felpofoznám hogy vegye észre magát, mert ezek szerint az anyja nem tette és nem foglalkozott vele eléggé.2küld el pszichológushoz ha már ennyire "nem tudsz" mit tenni.Vagy csak egyszerűen feltűnési viszketegsége van és ezzel próbálja fel hívni magára a figyelmet hogy ne cikizzék tovább.
2013. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TörpeSzörnyeteg válasza:
72%

nem kell bántani a kérdezőt.. aki csak oltogatni jött az mehet is innen.


Nekem 1 barátnőm van akire mindig számíthatok.. Tudom, hogy rá mindig számíthatok, mégis fáj, hogy az elvesztett barátom már nincs többet és van, hogy én is visszaesek.. nyár elején megfogadtam, hogy soha többet, de egyre gyakrabban van emlékrohamom és legszívesebben kifutnék a világból, vagy visszatekerném az időt..

nekem az segített h elvesztettem.. mert mikor elvesztettem rájöttem h ő fontosabb volt nekem mint én magamnak..

Kedves kérdező, én azt ajánlom, hogy mondd meg neki, hogy vagy gyávàn vagdossa magát és téged elfelejthet, vagy talpra áll, küzdeni fog, abbagyja, és te mellette maradsz.

illetve mondd meg neki, hogy tanuljon meg visszaoltani..

oltogatják h kövér?

oltson vissza:

te meg egy fogpiszkálóból összerakott selejttermék (nevetni fognak de idővel rájönnek hogy hoppá itt most harc van)

vagy..

Legalább nem fázok télen és nem kell zoknikat tömni a melleimhez h ne fagyjanak meg..


Ennyit akartam mondanj, hogy küzdjön :)


16/L/HardEmo

2013. okt. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!