Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van annak hogy...

Mi értelme van annak hogy valaki vagdossa magát?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem látom értelmét valaki elmondaná nekem hogy ez mire jó? Már rohadtul kiváncsi vagyok rá. Ismerőseim közül is vannak akik vagdossák magukat de hogy minek azt nem tudom. Betegesnek tartom az egészet tulajdonképpen még belegondolni is rossz hogy én magamat megvágjam valamivel.

2015. szept. 29. 21:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
8-as vagyok teljesen igazad van, bár nem azt mondtam hogy nyomas es probald ki csak annyit hogy irjak itt sokan az okos dolgokat amik nagyreszt tenyleg igazak de azt nem irjak le hog miert.. hogy miert jo.. mert egyaltalan nem jo :) mindenhonnan az hallani hogy "mert az jo erzes" de nem .. azert csinaljak mert az rosszab erzes mint a valos problema.most gondolj bele van aki szetveri a szekrenyet es utanna feldagad a keze belilul, na hat az nem ugyanolyan beteg dolog mint a vagdosas? megis csak magaban tett kárt az illeto de azt senki nem szolja le. (tapasztalatbol beszelek, en is csinaltam es nem azert mert jo, mert utanna sokkal jo mikor szorongsz hogy eszreveszik vagy nem mit gondolnak az emberek, azert mert eltereli a figyelmet) remelem valahogy eltudtam magyarazni:)
2015. szept. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Értelek! :) Mondjuk a szekrényütögetés és a vagdosás között van azért különbség de értem mit mondasz. :)
2015. szept. 29. 22:33
 13/13 Sunshinedoll ***** válasza:
90%

Aki sosem tapasztalt olyan érzelmi, mentális vihart, hogy ne érezzen késztetést erre, az a büdös életbe nem fogja fel, hogy miért is tenne valaki ilyet, és emiatt elidegenítni vagy kirekeszteni valakit hihetetlenül ignoráns dolog.

A legtöbb önmagát bántó ember depressziós vagy egyéb, súlyos mentális zavara van, és a fizikai fájdalommal próbálj helyettesíteni a belül érzett fájdalmat, illetve elégedettséggel tölti el őket a tudat, hogy legalább a fizikai fájdalma felett képes uralkodni.

Nem vagyok szakember, saját tapasztalatból beszélek, mondjuk én öncsonkítás helyett tetoválószalonba mentem, és az ott tapasztalt fájdalom mindig segített pillanatnyilag azon, ahogy épp éreztem, mert eltompította a belül érzett űrt és kínlódást, illetve rajtam keresztül a tetováló művész irányította, hogy hol érzek és mit.

Ha nem voltál ilyen helyzetbe, örülj neki, nem is kell megértened, csak el kell fogadnod és segíteni őket a gyógyulás útján, ahelyett, hogy totálisan kirekesztenéd vagy idiótának titululnád őket.

2015. szept. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!