Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg az emberek...

Kecskefészek15 kérdése:

Hogyan értessem meg az emberekkel, hogy autista vagyok?

Figyelt kérdés
Bunkóak velem(tisztelet a kivételnek!) az emberek. Nem értenek meg engem.

2015. okt. 2. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
6%

1. Sehogy nem kell velük megértetned, márcsak azért sem, mert nem tartozik rájuk. (Közeli ismerösök esetleg, de nem hiszem, hogy rájuk gondolsz.


2. MEgértetni nem tudod, mert az emberek nagy többségének fogalma sincs arról, hogy ez mi és legfeljebb néhány hülye klisé jut eszükbe róla, akkor meg tök hülyének fognak tartani (ahogy a filmekben/könyvekben említik az autistákat)


3. Viszont minden autista meg tud tanulni nagyjából úgy viselkedni, hogy nem legyen zavaró, kirívó a viselkedése és akkor nem KELL semmit megértetni. Szóval inkább neked kellene viselkedésterápiára menni, akkor a konfliktusok nagy része elkerülhetö.

2015. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én vagyok az áldozat, és nekem kell viselkedésterápiára mennem?! Hát te pont azok közé tartozol, akiket említettem a kérdésben...

Amúgy szinte mindig engem bántanak, előző sulimban( most gimibe járok) is az utolsó két évben csak 3 barátom volt, mert azt éreztem folyton, hogy nem értik meg azt, hogy autizmus spektrum zavarban szenvedek.

2015. okt. 3. 08:01
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ajánlom neked, ő az autizmus egyik legdurvább fajtájában szenved. Csak hozz melléje egy tolmácsot!

2015. okt. 3. 08:11
 4/8 anonim ***** válasza:
5%
Mindenkivel bunkók az emberek. Kész röhej és szánalom mind.
2015. okt. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Az elsö vagyok és egy autistával élek együtt több mint 20 éve, illetve az unokám is az.


Nem bántani akartalak, hanem mivel egy olyan társadalomban kell élned, ahol a nagy többség nem autista, ezért neked kell beilleszkedni - teljesen logikus, hogy nem a többség alkalmazkodik néhány emberhez, hanem fordítva.


A terápának nem az a célja, hogy "megggyógyulj" - mert ez lehetetlen, hanem hogy olyan viselkedésformákat tudj elsajátítani, ami lehetövé teszi azt, hoyg a mindennapokban a lehetö legkevesebb konfliktus forduljon elö, a lehetö legkevesebb esetben érjen téged inzultus.

Ha úgy tudsz viselkedni, hogy nem tünik fel azonnal a problémád, akkor megszokják, hogy te KICSIT más vagy, mint az átlag, de nem tekintenek valamiféle "fogyastékosnak - bocs a kifejezésért, de igen sok embernek ez az elsö benyomása, ha valaki extrém módon máshogy reagál a hézköznapi helyzetekre - és ez szerintem megéri, mert NEKED lesz könnyebb az életed.

Egy viselkedésreátpia nem azt jelenti, hogy téged megváltoztatnak, csak azt, hogy megtanulsz úgy reagálni, ahogy nem leszel többé feltünö.

Ez kb azzal hasonlítható össze, hogy a gyerekeknek meg kell tanulni illedelmesen viselkedni, hogy ne tartsák öket igénytelen valakinek.

2015. okt. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz azért, de én meg 13 vagyok.
2015. okt. 3. 18:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Hiába probál beileszkedni akkor is bántani fogják tapasztalatbol mondom.

Én beileszketem mindent meg tetem azért ,hogy elfogadjanak ,de nem mentem vele semire ugyan ugy bántotak.

Meg bántam azt a 20 évet amikor mindig úgy viselkedtem mint ők azt csinaljam mint ők mert ugyan ugy bántotak és igy nem lehetem saját magam.

Le kellet mondanom a máiniámrol a kedvenc érdeklődési körönröl mert akkor csak bántanak.

Most 20 év után vagyok úgy vele ,hogy végre önmagam leszek mert akkármit is teszek a hozánk hasolokat bántani fogják.

Ugy ,hogy kérdező legyél csak önmagad mert bármit is teszel ők ezt nem fogják értékelni.

2019. aug. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok autista, csak kevésbé vagyok sziciális, és engem sem értenek meg.


És azt is el kell mondjam, hogy nagyon sokan takaróznak azzal, hogy ők betegek, mozgássérültek, autisták olyan helyzetekben, ahol ez nem releváns. Emiatt az emberek általánosítanak, akkor is, ha te nem ilyen vagy.

2019. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!