Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen gyakran takarítód a...

Milyen gyakran takarítód a lakást amiben élsz és alkalmanként mennyi időt áldozzol rá?

Figyelt kérdés
2015. okt. 10. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Kétnaponta két órát
2015. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Amikor jön valami vendégféle ,gyorsban összekotrom a ganét kb 1 óra alatt. Máskor nem nagyon,maximum 2 hetente porszívózás. Ki nem állhatom a sikálást portörlést stb, én nagyon jól érzem magam akkor is ha nincs tisztaság és rend :)
2015. okt. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hetente, 2-2,5 óráig tart. (2 szoba, előszoba, konyha, fürdő, wc, erkély)
2015. okt. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én régen elég rendetlen voltam és amikor havonta egyszer rászántam magam hogy rendet rakok csak a szobámba hát majdnem az egész napom ráment. Amikor elkészült az udvarunkon lévő nyári konyha kibővítése és egy pofás kis lakást csináltunk belőle nekem akkor már rájöttem hogy azzal 2-3 napom is rámenne ezzel. Ezért akkor döntöttem el hogy mindig rendet teszek magam után hogy ne legyen rendetlenség, így elég nekem bőven 2-3 hetente 1 órát rászánnom a portörlésre, porszívózásra, felmosásra stb... Igaz a felmosást heti 1-2 alkalommal megcsinálom a konyhába meg a fürdőbe, meg az alapvető portörlést is heti egyszer látható helyeken megcsinálom. Havi egyszer nagytakarítás akkor mindent áttörlök, lepókhálózok 2 havonta megpucolom az ablakokat meg lemosom az ajtókat és ennyi. Az udvaron meg utcán a járdát közösen söpörjük amikor látjuk hogy már elég sok a szemét akkor 1 órát rászánva szépen megcsináljuk.

Az autómat 2 havonta takarítom ki, mindent áttörlök belül, kiporszívózom és ha nincs nagyon esős idő és nem is lesz az pár napig az előrejelzések szerint akkor elviszem egy lemosatásra és ennyi.

2015. okt. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4%
Aztaqurva... és még én hittem magamat kissé rendetlennek. Hetente, meg havonta pár óra?! Csak a mosogatógép ki-és bepakolása, a tűzhely lesikálása, a vécé és a mosdó fertőtlenítése, egy porszívózás-felmosás, és már elment egy órám, pedig ezeket mindennap meg kell csinálni. Ha belevesszük a főzést is, akkor napi két órát töltök ezzel, és ez csak a szintentartás, a nagytakarítás az hetente egyszer mondjuk egy délelőtt.
2015. okt. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nem gondolom,h rendetlen vagy,mostna fel a fene naponta...munka es gyerek mellett sztem neked sem lenne kedved sztem...
2015. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Minden nap takarítok ugyanis sohasem hagyok rendetlenséget magunk utan.

Wc zuhanyzó mosdó minden reggel fertotlenitem. Es persze porszívózás es felmosas.

1-2havonta ablak tisztítás fugonycsere es minden hol portalanítás!

2015. okt. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Naponta porszívózok, kaja utan elmosogatok, főzés utan elpakolok, le szoktam torolni a port is. Kadat kimosom használat utan. wct mondjuk nem naponta de hetente 2-3szor tuti kifertotlenitem. fürdőben a tükröt, csapot letorlom par naponta, foleg ha kikeni a gyerek fogkremmel. Elpakolom a göncöket, felmosok par naponta. Nem mertem sosem mennyi idő.. napi egy ora mondjuk biztos van. En undorítónak tartom a koszt, de azert nem mosok hetente ablakot.
2015. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

vettem egy takarítórobotot így porszívózás + söprés megoldva. Szépen dolgozik míg én nem vagyok itthon.


wc-t, kádat, mosdót, tűzhelyet minden használat után letakarítom, ez kb +5 percembe kerül összesen. Már csak a mosogatás marad, de nem használok sok edényt, így ezzel sincs túlzott probléma.


Kb napi 40 percet töltök takarítással összesen.

2015. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fürdő, wc, mosdó heti 1x fél óra

Konyhapult, mosogató letörlése mindennapos - pár perc, és így nem kell nagytakarítás

Mosogatógép van, így mosogatni nem kell

A robotporszívó megy minden nap, emellett heti 1x kiporszívózunk a rendes porszívóval is, az olyan fél óra.

Üvegasztalok-és felületek letörlése heti 2x kb. 5-10 perc.

2015. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!