Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elmagyarázni...

Hogy tudnám elmagyarázni apámnak hogy a steam nem lopja el az összes pénzt a kártyájáról?

Figyelt kérdés

2015. okt. 18. 00:30
 1/9 anonim válasza:
45%

Sehogy. Valószínűleg ő nem csak ettől fél..

Az eszedbe sem jutott, hogy nem akarja, hogy ellenőrizetlenül vásárolgass magadnak dolgokat az Ő pénzén az Ő számlájáról? S szerinted nem merült fel benne, hogy esetleg Te csinálsz majd hülyeséged a kártya adataival?


Szerintem teljesen jogos, hogy nem adja neked.

Ha 16 éves elmúltál, nyári munkával kereshetsz pénzt, gondolom zsebpénzt is tudsz kapni valamennyit, majd irány a bank apáddal, és vannak ugyn. junior számlák. Nyitsz egyet, így lesz saját bankszámlád, ahonnan feltöltheted steam accountodat, és vásárolgathatsz magadnak bármit. A Te számládról, a Te pénzedből, a Te felelősségeden. Ez így lenne tiszta. :)

2015. okt. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
egy szóval se kértem hogy adja nekem a kártyáját se azt hogy használhassam csak annyit kértem hagy utaljak az accountomra 5 eurót hogy használhassam a marketet
2015. okt. 18. 00:47
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Bár tényleg nem nyúlja le a pénzt, de én sem szívesen adnám meg a kártyám adatait.


Miért nem nyitsz saját bankszámlát?

2015. okt. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a héten akarok csak gondoltam jó lenne addig marketen szerezni egy kis pénzt
2015. okt. 18. 01:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy nincs rá szükségük, mert a sok hülye elég pénzt költ értelmetlen fegyver skinekre CS:GO-ban:D
2015. okt. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Itt ez az oldal, ugyanígy fél mindenki a Steamtől.

De nem értem, ezek az emberek életükben nem utaltak pénzt?

És minek bankkártya, ha csak arra használod, hogy évente megvegyél 1-2 steames játékot.


Mutasd meg apádnak a wikipédiát, hogy láthassa egy nagy cég áll a háttérben, az pedig nem fogja ellopni a pénzét, mert nem társítod névvel és jelszóval a kártyáját, csak egyszeri utalást kérsz.

Ez olyan mint ha bankkártyával fizetne a Sparba, aztán minden nap levonnának tőle annyit amennyit a kedvük tartja.

2015. okt. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elöző!

Egyeltalán nem olyan mint a Sparban fizetés.

Ha egy oldalon megadod a bankkártyád adatait, akkor AKÁRHÁNYSZOR, AKÁRMENNYIT leszedhetnek róla.

Ha a Sparban fizetsz, a POS terminálon tudod ellenőrizni az összeget és ezt kóddal jóvá is kell hagyni.

2015. okt. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"Mutasd meg apádnak a wikipédiát, hogy láthassa egy nagy cég áll a háttérben, az pedig nem fogja ellopni a pénzét, mert nem társítod névvel és jelszóval a kártyáját, csak egyszeri utalást kérsz. "
2015. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs kémprogram telepítve a számítógépre (mondjuk ezzel az egy dologgal tényleg különösen óvatosnak kell lenni) akkor esélytelen hogy lenyúlják a pénzt.


A Sparban is hiába van terminál, csak egy frimware frissítés kellene neki és máris le tudnák másolni teljes egészében a bankkártyát. Ugyanígy az ATM-nél is meg szokták csinálni különböző bűnelkövetők a bankkártya másolást. Tehát inkább maga a hardver és a szoftver a fontos hogy tiszta legyen, mert mindig itt történnek a lopások. Nem tudok még csak egy olyan esetről sem, hogy valakinek egy nagyobb cég lenyúlta volna a bankkártyán található összeget. (pedig Steamen eddig majdnem 70 játékot vásároltam, az Apple és a Google áruházából is vásároltam már, a Blizzardnál is már nem keveset, megszámlálhatatlan PayPal tranzakciók, stb.)


Az ilyen nagy cégekben mint pl. a Steam, nyugodtan meg lehet bízni ilyen szempontból. Ugyanis ha kipattanna egy eset, hogy valakinek lenyúlták a bankszámlájáról a pénzt, akkor a tőzsdén olyan meredeken zuhannának, hogy ezzel dollármilliókat veszítenének. Ráadásul a vásárlók iránti bizalom is megrendülne és ez miatt jóval kevesebben vásárolnának náluk. Gyakorlatilag többet veszítenének vele mint amit össze tudnának lopni.

2015. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!