Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha érzelmileg egy ronccsá...

Ha érzelmileg egy ronccsá váltam, attól elveszíthetem az énekhangomat?

Figyelt kérdés

Kb. 10-12 éves koromig gyönyörű énekhangom volt. Történt sokminden az életemben (majd egyszer kifejtem részletesen) és azt vettem észre, hogy képtelen vagyok tisztán énekelni és az alap beszédhangom is teljesen monoton, lapos, jellemtelen, kb. mint egy gépi hang. Középsuliban volt pár hónap amikor úgy éreztem, hogy kezdek visszatérni a régi önmagamhoz, akkor képes voltam tisztán énekelni. Utána el kezdtem magamba fordulni és egyszerűen képtelen vagyok azóta megfelelő hanglejtéssel hangsúlyozni a mondandómat és az énekhangom is elszállt. Azóta még alkohol hatására se vagyok képes énekelni. Ha az érzelmi oldalam rendbe tudna jönni és képes lennék megbékélni önmagammal, a hibáimmal, akkor visszatérhet még az eredeti hangom?

24/F



2015. okt. 27. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek az énekléshez, de szerintem előfordulhat, sőt, ha esetleg rossz kedvedben kevésbé nyitod ki a szádat, rosszul képzed a hangokat, akkor is előfordulhat.
2015. okt. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhez kell önbizalom, ha rendbe tennéd magad lelkileg, biztos javulnál. Hogy mennyire, azt nem fogjuk tudni megmondani.
2015. okt. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi leírásból nem tudni biztosan, sőt, eleve látatlanul se, de ezek alapján simán visszahozhatod a szintedet.


Egyből eszembe jutott a részben hasonló gondom (harmincas férfi vagyok) : én sose tartottam jó énekesnek magam, viszont kb húsz éve szeretek énekelni (már amit...), de annyira mélyen átélem: jellemző ilyenkor, hogy elsírom magam éneklés közben. Emiatt profi előadónak nem volnék jól. Túl sok az érzelem bennem... illetőleg túl mély az érzelmi világom.


Veled ellentétben azonban átlag feletti a lelki ellenállóképességben. Az élet rákényszerített erre. De a szép iránt továbbra is nagyon rézékeny maradtam. És a szomorú iránt is. Nagyon együttérző a természetem. De azt nem hagyom, hogy rám szálljanak!

2015. okt. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy különösebben befolyásolná az énekhangot a lelkiállapot, bár ezt is valószínűleg embere válogatja. Érdemes meghallgatni pár Radiohead számot a régebbiek közül, azok altalában elég depressziósan hatnak. Thom Yorke amikor írta és énekelte őket rettenetes pokoli mélységekben éppen, és ennek ellenére hihetetlen jó hangja van. Éppen ezért is tudja nagyon jól közvetíteni ezeket az érzéseket. Szerintem megpróbálhatnál ilyesmi szomorú dalokat énekelni, lehet, ha jobban passzol a dal hangulata a te hangulatodhoz, akkor jobban fog menni. Én is foglalkozom zenével, és a legihletettebb állapotban mindig akkor vagyok, amikor teljesen magam alatt vagyok. Nekem ilyenkor megy a legjobban... ennek ellenére természetesen nem szeretek depresszív állapotokba kerülni :)
2015. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy különösebben befolyásolná az énekhangot a lelkiállapot, bár ezt is valószínűleg embere válogatja. Érdemes meghallgatni pár Radiohead számot a régebbiek közül, azok altalában elég depressziósan hatnak. Thom Yorke amikor írta és énekelte őket rettenetes pokoli mélységekben volt éppen lelkileg, és ennek ellenére (vagy éppen ezért) hihetetlen jó hangja van. Ezért is tudja nagyon jól közvetíteni ezeket az érzéseket. Szerintem megpróbálhatnál ilyesmi szomorú dalokat énekelni, lehet, ha jobban passzol a dal hangulata a te hangulatodhoz, akkor jobban fog menni. Én is foglalkozom zenével, és a legihletettebb állapotok akkor érnek utol, amikor teljesen magam alatt vagyok. Nekem ilyenkor megy a legjobban... ennek ellenére természetesen nem szeretek depresszív állapotokba kerülni :)
2015. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es és 5-ös vagyok, ha olvassátok, akkor csak az 5-öst olvassátok, kicsit átfogalmaztam :)
2015. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előző eszembe juttatott egy kiváló hangú lányt, aki betegen is hihetetlenül magas szinvonalon énekel. láttam olyat, hogy amikor befejezte, le kellt ülnie, annyira rosszul volt (közérzetileg), de előtte percekben "leénekelte a világot", akkora zseniális hangja van!


És igen, lehet h pont ezért... Az alaphangulata szerintem neki szomorú...

Ha még a közérzete is rossz, pláne zseniálisan énekel...


Ennek ellenére együttérzek vele, ha fizikálisan (ill amikor lelkileg) rosszul van... És kívánok számára boldogságot, egészséget.


Bár valóban adhat ihletet a lelki betegség, vagy akár a szimpla szomorúság is.


De ez nem mindenkinél "működik". Van, akinél ellentétes a testi-lelki baj hatása.

2015. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen.
febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!