Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1,5-2 éve tar az egész...megtudtam mindent a gyerekkoromról,ami amúgy sem volt túl boldog és mostnem tudok azóta túllépni ezen.a szüleimről....nem bírom leírni olyan undorító.egyébként sem jó velük a kapcsolatom,de így...azóta mindenkit elmartam magam mellől szándékosanmintha azt akarnám,hogy hagyjanak szenvedni és végül beleőrülni.Emiatt perszenagyonmagányos lettem,bár ezelőtt sem volt túl sok fontos ember az életemben.Illetve azóta volt egy valaki,aki nagyon nagyon fontos volt,olyannyira,hogy ha azt kérte volna haljak meg,szó nélkül megtettem volna.Nagyon ragaszkodtam hozzá,bár féltem kimutatni felé érzéseimet,mert féltem,hogy kinevetne..persze ezt így nem is mondtam volna el,de pl egy sima kedvellek mondat is nehezemre esett.De őneki el kellett mennie és...itt hagyott egyedül.Nincs senkim azóta.Az osztályomban sem nagyon szeretnek,én vqgyok a "furcsalámy,, csakmert más az érdeklődési köröm.

Úgy érzem,már soha senkinek nem tudok megnyílni,senkiben sem tudok bízni töbé.Félek,hogy visszaélnek vele,kihasználnak és szenvedést okoznak.De egyedül meg nem bírom....

Emellett utálom,hogy nem tudom ki vagyok.Nincs énképem.Annyira szélsőségesen ingadozó és labilis vagyok,hogy nem igaz.Sokszor csak a derealizációba menekülök.Nem bírom elviselni a múltam,a magányt és az önutálatot...nehezen kontrollálom az impulzusaimat is.ez zavaró.

Az anyám pedig nem akar felhagyni az állandó faggatással...persze,normális volna hogy érdeklem,de neki többé nem tudok megnyílni.Ha valamit tud rólam,azt felhasználja ellenem.A lelki terrorból meg elég volt.

Nem bírok nyitni senki felé,mert úgy érzem jól el vannak nélkülem és ezt nem érdemlem meg.másrészről haragszom a környezetemre,hogy ennyire nem érdekpek senkit.de egyből kontrázik rá az első gondolat...

Nem tudom mit tegyek....



2015. nov. 4. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Természetes reakció, hogy bezárkóztál a családi helyzet miatt, viszont ez a szenvedés, meg halál dolog egy nagy humbuk. Nekem sem volt habostorta a gyerekkorom, el is jöttem otthonról korán. Neked is az elköltözést ajánlom. Amúgy meg attól, hogy lelki terrorban tartottak, pont hogy ösztönösen félned kellene a szenvedéstől, és a haláltól, legalábbis nálam ez így jelentkezett.
2015. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pszichológussal kéne beszélned, ha úgy érzed, hogy egyedül nem tudod feldolgozni ezt az egészet. Családterapeuta sem lenne hülyeség, ha édesanyád próbálkozik azzal, hogy rendbejöjjön a kapcsolatotok.


A befelé fordulás, a magány rossz megoldás.

2015. nov. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#1: Te miről beszélsz? A halál az sohasem humbuk, még akkor sem, ha valaki esetleg nem gondolja komolyan azt amit mondott. Még akkor sem, ha valaki csak viccől mondja. Bár itt most egyáltalán nem erről van szó szerintem. Minden esetben komolyan kell venni. Ajánlom ennek az oldalnak a nagyon alapos áttanulmányozását: [link]


Kedves kérdező! Egyébként Neked is ajánlott ezt az oldalt elolvasni, hogy képben legyél mi a teendő olyankor, ha hasonló gondolataid vannak! Ne akarj szó nélkül meghalni, ahhoz a szóhoz meg, hogy halál, még egyébként is nagyon fiatal vagy! De különben jól tetted, hogy elmondtad és segítséget kértél! Annyi minden áll még előtted az életben, nem szerencsés, hogy máris fel akarod adni, hiszen alig éltél még valamicskét! Gondold csak el mennyi minden csoda dolog vár még rád! Hidd el nagyon sok minden meg fog majd változni, ha pár évvel idősebb leszel. Akkor ha nem is máshogyan, de más fejjel látod majd a dolgokat és könnyebben megértesz majd mindent! Meg jobban, könnyebben érvényesítheted majd a saját akaratodat. Az teljesen biztos, hogy vár még rád egy szép, kiegyensúlyozott élet abban az esetben, ha Te is úgy akarod! Ami volt, azzal ne foglalkozz, felejtsd el és inkább csak magadra koncentrálj! Ami volt, azzal meg tényleg ráérsz még később foglalkozni, ha nagyon leszel. Ne másokkal foglalkozz, hanem azzal, hogy Neked jó legyen! És ne utáld magad, mert mindenkiben van valami szerethető; benned is, ebben teljesen biztos vagyok! Láttam már jónéhány dolgot az életben, de olyat még sohasem láttam, hogy valaki nem talált volna legalább egy embert magának aki szereti! Ha nem is megy könnyen, az sem azt jelenti, hogy lehetetlen. Lehetségeses! Lesz aki szeretni fog Téged, csak szépen, türelmesen ki kell várni, ameddig előkerül! Múltbéli dolgokon meg nem érdemes ennyire elkeseredni, hiszen azok már elmúltak, utólag már nem árthatnak senkinek sem! Próbálj megnyugodni és semmiképpen ne gondolj arra, hogy megölöd magad, mert az mindennél sokkal rosszabb és onnan már egyáltalán nincs semmi visszaút. Na, az tényleg nagyon rossz, a lehető legrosszabb. Akár még a feneketlen pokol mélyéről is vissza lehet mászni a napvilágra! Nekem sikerült és Neked is sikerülni fog! Itt vagyunk, segítünk! Erős vagy, menni fog, nem lesz semmi baj! A pszichológus is jó megoldás lehet, esetleg érdeklődj az iskolában hogy mikor lehetne vele beszélgetni. Biztosan tudna hasznos dolgokat tanácsolni!

2015. nov. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as, volt olyan időszak, amikor az is bizonytalan volt, hogy lesz-e fedél a fejem fölött, soha nem bízhattam kiskoromtól kezdve a szüleimben/bátyámban, kevés barátom volt, és elég fiatalon bőven kijárt anyagi/szociális/párkapcsolati/alkohol-problémákból, voltak olyan hónapok, hogy alig szóltam valakihez úgy egyáltalán. Mégsem jutott SOHA, EGYSZER SEM az eszembe, hogy kárt akarok magamban tenni, vagy meg akarok halni.


A különbség az, hogy míg az évek során én kialakítottam magamnak egy (relatíve) normális életkörülményt, addig az ilyen "szenvedni akarok/meghalnék" típúsú emberek általában sehová nem jutnak az életben egyáltalán. Egyébként meg én is jártam pszichológushoz, nem féltem segítséget kérni, felismertem, hogy baj van, és segített is.


Ha egyvalamire megtanított ez a teljes gyerek- és fiatalkoromon át tartó lelki megaláztatás, akkor az az, hogy a halál, és az ezzel dobálózó emberek egy nagy humbuk. Soha, semmilyen körülmények között nincs az a helyzet, amiből ne lehetne úgy gondolni, hogy "minden rossz, de legalább ez meg ez annyira nem", ne lehetne továbblépni. Az ilyen emberek pedig még azt is rosszul csinálják, hogy felhívják magukra a figyelmet. Én is figyelem- és szeretethiányos voltam, (utóbbi a mai napig), de ilyen soha meg sem fordult a fejemben. Ráadásul fiú vagyok.

2015. nov. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4: Ez bizony tényleg nagyon szerencsés hozzáállás és követendő példa. Velem is hasonlóképp volt, azt leszámítva, hogy mindezek mellett volt jónéhány öngyilkossági kísérletem is. Ezeket követően kolostorba vonultam és három évig éltem szerzetesként, ez idő alatt pedig mondhatom, elég sok mindent megtanultam nem csak az emberekről, hanem a minket körülvevő világ természetes folyamatairól is. Egyébként legnagyobb részét az időmnek még ma is a világtól elzárkózottan, többnyire könyvek társaságában, olvasással töltöm. Tudod, azt érdemes figyelembe venni, nem csak neked, hanem akárki másnak is, hogy habár mi emberek külsőleg sokszor nagyon hasonlítunk egymásra, de belül majdnem minden ember máshogyan éli meg ugyanazokat a dolgokat. Tehát ez azt jelenti, hogy nem mindenki képes ugyanúgy egyedül felülkerekedni a problémáin ahogyan neked vagy nekem is sikerült. Főleg akkor nem, ha még fiatal az illető, mint esetünkben a kérdező. Neki inkább nem kioktatásra, szidalmazásra lenne szüksége, hanem megértésre és szeretetre minden mennyiségben, aminek nem kell, hogy részét képezze az önbecsülésének további rombolása semmiféle célzattal sem. Én is jártam pszichológusnál, klinikai pszichológusnál is, pszichiáternél is. Könyvet is írtam azóta az emberi kapcsolatokról ami meg is jelent. Szóval helyes a hozzáállásod, szerintem, azt leszámítva, hogy aki öngyilkosságot emleget, az semmiképpenen nem egy eltaposni való féreg; hanem egy olyan emberi lény, akinek mindenkinél sokkal, de sokkal több odafigyelést, megértést, szeretetet kell kapnia. Habár a pedofilok is hasonló módszerrel dolgoznak, ezt mégsem feltételezem rólad. Inkább próbálj alkalmazkodni és ha segíteni akarsz – ami egyébként becsülendő – azt ne kizárólag a magad elképzelése alapján tedd, hanem elsődlegesen vedd figyelembe annak a sajátos igényeit aki segítségre szorul. Minden esetben vedd figyelembe az életkorát, fejlettségi szintjét és ezeknek ismeretében dönts arról, hogy mire hogyan lenne a leghelyesebb reagálni. Nem biztos, hogy valaki adott helyzetben, adott lelki állapotban képes mindazokat szinte azonnal átlátni, amelyeket itt egyébként teljesen jól, helyesen megfogalmaztál – ettől azonban Ő még nem érdemli meg a bántást, megalázást. Jól csinálod és csináld is, mert erre szükség van, csak légyél egy kicsit körültekintőbb és ezt egyáltalán nem bántásból mondom. Most pedig ne egymással vitatkozzunk, vagy ha ehhez van kedvünk, akkor ezt semmiképpenen ne itt tegyük. Hanem azzal foglalkozzunk hogyan adhatnánk a kérdezőnek olyan válaszokat, amelyek által kisegíthetjük Őt abból a kellemetlen helyzetből, állapotból amelybe elmondása alapján belekerült.
2015. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mégegyszer küldöm a linket, biztos ami biztoshttp: //www.suicidprevencio.hu/oumlngyilkossaacutegi-gondolataim-vannak-mit-tegyek.html
2015. nov. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2015. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Idézem is, ezt pszichológusok írták:


"Nincs egyedül. Élete során sok embernek van öngyilkossági gondolata. Az öngyilkossági gondolatok, érzések nem jellemhibára utalnak, nem jelentik azt, hogy Ön őrült, bolond, gyenge jellem vagy zavarodott. Pusztán annyit jelent, hogy jelenleg több fájdalmat él át, mint amennyivel meg tud küzdeni. Ez a fájdalom jelenleg mindent elárasztónak és örökkévalóságnak tűnik. De idővel és megfelelő támogatással túl tud lenni ezeken a problémákon és a fájdalmas, öngyilkossági érzések elmúlnak."

2015. nov. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Elolvastam az írást is,azt is köszönöm.
2015. nov. 5. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!