Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megengednétek 14 éves lányotok...

Megengednétek 14 éves lányotoknak, hogy legyen az orrában egy piercing?

Figyelt kérdés

2015. nov. 5. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
:D nem, dehogy!
2015. nov. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem. Olyan 16 éves kortól inkább, de egy nyolcadikos kislány még gyerek, csak úgy fog kinézni, mint aki nagyon keménykedni akar.

Azt is hozzá kell tenni, hogy akárki akármit mond, biztos lesznek, akik ítélkeznek. Ha az ember nem is ért egyet, ez van. A 14 évesek legtöbbje ezt nem tudja kezelni és vagy nyafog, vagy elkezd flegmáskodni. (nem kell ezen megsértődni, én is ilyen voltam abban a korban)

Mindenkinek olyan külső kell, ami illik hozzá és amit tud értelmesen, méltósággal hordani. A piercingelés, meg lila-kék-rózsaszín haj szerintem gyerekeknek nem való.

2015. nov. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
48%
Orrkarikát nem, de ha az csak egy kis pötty, akkor igen. (érdekes egyébként, hogy amíg társadalmilag teljesen elfogadott a fülpirszing, addig az orrba tett ékszeren a legtöbben fennakadnak :)
2015. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem engedném meg, mert ha később meggondolja magát, és kiveteti, akkor csúnya heg marad utána. Ami most fiatalos pop kultúrában trendi, meg divatos (ami azért kicsit gettó divat), az később vérciki lesz már egy elegánsabb környezetben, még ha csak egy elegánsabb divat üzletben akar eladó lenni, pláne egy olyan cégnél, ahol alap hogy a nők is kosztümben járnak.


Ezt mondd el neki szépen, egyezz meg vele, hogy ha megígéri hogy nem lesz soha piercingje, akkor cserébe Te adsz neki valamilyen ajándékot, vagy egyéb kedvezményt.

2015. nov. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Várjon még 2 évet, mondjuk a piercing szerintem még mindig jobb mint a tetoválás, ha kiveszi akkor max. egy pici heg marad utána, míg a tetoválást nehéz eltüntetni.

Volt egy osztálytársam akinek 14 évesen már köldök, orr, sőt nyelvpiercingje is volt, a következő években ő volt a város "k"-ja. Viszont nem züllött el, egyetemre ment (nem tudom elvégezte-e), bár ott se volt szent életű.

Fület lövethet, ahogy írták az tök elfogadott dolog, meg ha már nagylányoskodni akar akkor inkább valami kimosható nem természetellenes színű hajfestéket próbáljon ki, gimis koromban én is voltam vörös és fekete is.

2015. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Persze! Szerintem ugyanúgy ékszre, akár a fülbevaló. Amikor a csecsemőd fülét átszúratod úgy vagy vele, hogy max kiveszi és benő idővel. Az orroddal mi a külömbség? Szerintem semmi. Van olyan ismerősöm akinek már általánosban is volt, nem, nem lett ő a város k*ja, sem züllött....azt nem az orrpiercing teszi. Persze, lehet 20-30 éve még annak számított, na de kérlek. Ha majd nem kell neki, akkor kiveszi. És ez azért nem egy olyan drasztikus testmódosítás, a legtöbb munkahelyen elég elfogadott.
2015. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem!
2015. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 HUN_Sector ***** válasza:
49%

Én ezt a dolgot nyitottabban kezelném.

Mondd meg neki, hogy ha elvégzi az általános iskolát - a korából adódóan ez úgy látom idén esedékes - megcsináltathatja. A középiskolában úgyis rogyásig lesznek piercinges, fülbevalós, tetovált osztálytársai.

Amit tiltasz, azt a kamaszkorban dacból könnyen lehet, hogy megcsinálja. Ráadásul egy pötty az orrban még esztétikus is (a karikát azért kerülni kell).

Lehet, hogy az orra nem fogja befogadni és a gennyesedés miatt ki kell majd vennie, de akkor belátja, hogy ez nem járható út. Ha meg benne marad és egészségesen helyrejön az orrszövet, semmi diszkrimináció nem fogja érni.

A mindennapi életben üzletasszonyok, vezető pozícióban lévő nők rajával találkozom, akiknek az oldalt 2 mm-esre felnyírt hajtól kezdve a csuklótetováláson át az orrpiercingig minden van. S a cégük megbecsüli őket (nyugati, piacvezető cégekről beszélünk, vagy hazai nagyvállalatokról).

Egyik volt páromnak is tele volt tetoválva a háta, orrpiercingje volt, tanítónéniként dolgozott, imádták a gyerekek, nem volt semmi problémája sem a tanári karral, sem a szülőkkel.


Szóval nem akarom hosszúra nyújtani. Állj mellette, engedd meg neki, hogy már azzal mehessen továbbtanulni. Általános iskolában még nem célszerű, de utána már hasonszőrűek között lesz.

2015. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem! Majd ha 18 lesz es meg akar, majd akkor.
2015. nov. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
14 évesen ajakpiercingem volt és nem bántam meg. Manapság egyre elfogadottabbak az ilyen dolgok. Természetesen a tetoválást én sem engedném a gyerekemnek 18 év alatt, de egy kis pöttyöt az orrába miért is ne? :)
2015. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!