Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a saját lakás dili...

Mi ez a saját lakás dili Magyarországon?

Figyelt kérdés

Miért ragaszkodik mindenki ahhoz, hogy sajàt lakása, háza legyen? Ezt még a szüleimnèl is èszrevettem. Ételre alig, de kell a 4 szobás kertes ház, a világért se adták volna el, és mentek volna legalább panelbe (nem örökség, vásárolt).

Ès anyukám, aki sosem volt pletykás típus, egyszer megjegyezte egy volt osztálytársamról, hogy "Nekik aztán meg még lakásuk sincs, albérletben èlnek". De mindezt olyan hangsúllyal, mintha valami büntényt követtek volna el.

Mi külföldön èlünk, egyetlen ismerösömnek sincs sajàt lakása, a legtöbbjüknek mèg csak autója se.

De itt az oldalon mindenki bírja osztani az észt, hogy "Luxus ruhákra költeni, amíg nincs sajàt lakásod"


Miért? És miért elítélendö, ha nekem nem kell sajàt lakás?


2015. nov. 9. 23:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
na vegre valaki szamol is.
2015. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 Carragher_x ***** válasza:
Azért a lepontozásokból látszik, hogy mennyire szeretnek egyesek a saját képzelt világukban élni és nem szembesülni a valósággal:)
2015. nov. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:

A szöget nem lehet beverni én voltam,s angol lakásról beszéltem.

Szintén angol, 4 hónap után tulaj meggondolta magát, költözzünk ki.

De jó, még se melegedtünk.

S kinek adta el? Egy albérletügynökségnek, simán maradhattunk volna...

2015. nov. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 Carragher_x ***** válasza:
Csak ugyanazt tudom mondani, mint korábban, idióta bérbeadó, mint ahogy bérlő is, mindenhol van, nem csak lakást, tulajdonost is választasz. Egyébként gondolom szerződés nem volt vagy csak vmi nagyon elnagyolt dolog.
2015. nov. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:

" mennyire szeretnek egyesek a saját képzelt világukban élni és nem szembesülni a valósággal:)"


Szerintem egyszeruen csak tul bonyolult volt a matek, es mar altalanos iskolaban is utaltak szamolni :) Egyszerubb kijelenti valamirol hogy az ugy van oszt kesz.

2015. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:

laktam külföldön albiban, a tulaj minimum heti 1x jött, bármikor. és akkor is bejött, ha nem voltam otthon. akkor is, ha éppen magánéletet éltem, és nem szólt soha előre. persze ezt a szerződéskötéskor nem mondta.

külföldön sem olyan egyértelmű ám a nyugodt élet albérletben.

2015. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 évig éltem albiban Budapesten, összesen 3 helyen.

Szerencsére sehol nem jött váratlanul a tulaj, de a 3 esetből 1 volt probléma mentes.

A másik kettőben le akartak húzni, az egyiknek sikerült is 200 ezerrel, mert évekig nem adott közüzemi számlákat. Havonta nem veszed észre, de sok kicsi sokra megy.

Az természetes, hogy megszabják, nincs dohányzás, házi állat, szögbefúrás, egyebek.


3 éve vettem saját lakást (fanyalgóknak üzenem, hitel nélkül), ég és föld a kettő.

Az albi szálláshely, a saját lakás OTTHON!

2015. nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:

Volt szerződés, teljesen hivatalos, ügynökséggel (itt az a szokás), de a tulaj akkor is meggondolhatja magát, az ő lakása.

Két hónapod van kiköltözni.

Marha jó alig négy hónap után újra lakásokat nézi, admin díjat fizetni, költözni, új környék, útvonal, közlekedés, szomszédok, minden.

2015. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
100%

Js, s nincs melegvíz, mondjuk, szólsz az ügynökségnek/tulajnak, majd valamikor elintézik...nem ők laknak ott, nekik nem érdekes



Mellesleg, hitelre kevesebbet fizetek, mint albérletre fizetnék.

2015. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 JulesM111 ***** válasza:
53%

Carragher_x, nincs zsozsó lakásra? xD

Fizess csak albit, hajrá!

2015. nov. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!