Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a saját lakás dili...

Mi ez a saját lakás dili Magyarországon?

Figyelt kérdés

Miért ragaszkodik mindenki ahhoz, hogy sajàt lakása, háza legyen? Ezt még a szüleimnèl is èszrevettem. Ételre alig, de kell a 4 szobás kertes ház, a világért se adták volna el, és mentek volna legalább panelbe (nem örökség, vásárolt).

Ès anyukám, aki sosem volt pletykás típus, egyszer megjegyezte egy volt osztálytársamról, hogy "Nekik aztán meg még lakásuk sincs, albérletben èlnek". De mindezt olyan hangsúllyal, mintha valami büntényt követtek volna el.

Mi külföldön èlünk, egyetlen ismerösömnek sincs sajàt lakása, a legtöbbjüknek mèg csak autója se.

De itt az oldalon mindenki bírja osztani az észt, hogy "Luxus ruhákra költeni, amíg nincs sajàt lakásod"


Miért? És miért elítélendö, ha nekem nem kell sajàt lakás?


2015. nov. 9. 23:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:

A lepontozasbol pont azt latszik Carragher, hogy tobben nem osztjak a velemenyedet, mint osztjak. Ennyi.


Amugy mifelenk orulnek, ha az emberek meg tudnak csipni egy aranylag normalis lakast, nem fos helyen, megfizetheto aron, mintsem, hogy meg az ingatlanugynokot valogassam meg, vagy tulajt.

Konkretan orulok, ha kivalasztanak es foglalkoznak velem.

Ugyanis nagyobb a kereslet, mint a kinalat.

Igy az ingatlanugynok xarik kb. a fejedre.

Volt hogy 9:01-kor hivtam az ingatlanost a 00:23-kor netre felkerulr hirdetesre hogy mikor lehet megnezni a hazat. Elkerte az adataimat: nev, kik koltoznek, kereset, munka es hogy visszahiv. 11 utan hivom na mi van. Ja? Az a haz mar elment - kozolte velem a kollegaja. Azt hittem kitepem az agyat. De sok ilyen van. Vagy volt, hogy az volt a baj, hogy tesom nem diplomas...

2015. nov. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 Carragher_x ***** válasza:
10%
"A lepontozasbol pont azt latszik Carragher, hogy tobben nem osztjak a velemenyedet, mint osztjak." - ezzel csak annyi a probléma, hogy a matematika nem véleményfüggő, hanem objektív, szóval azok amiket leírtam, azok nem vélemények, hanem tények.:)
2015. nov. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:

Nos, #47 vagyok, nem vidéki putrikat béreltem, csak is az V. kerületben.


Menőzni lehetett vele, (nő vagyok), de az nem a TIED, nem az otthonod. Soha többet albi, legalább is nem ebben az országban, ahol, kicsinyes tulajok királynak hiszik magukat.

2015. nov. 11. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

Ja, és élmény volt az első lakógyűlés, ahova mint tulajdonos mehettem, nem egy szedett-vetett bérlő, akinek a nevét sem tudni, mert jönnek-mennek.


Nagyon jó dolog tulajdonosnak lenni. Nem menőzni akarok, csak tudom, mi a különbség.

2015. nov. 11. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:

Itt nem matekrol van szo, te hoztad bele a matekot.

Itt arrol van szo miert akarnak az emberek sajat lakast.


De amugy is hanyas valaszod volt a matekos?

Mert tok mindegy hogy jossz ki havonta, ha megteheted, hogy lakashitelt vegyel fel akkor x ev mulva lesz egy sajat tulajdonu ingatlanod, ami nem mondhato el az alberlet eseteben.


A mobilitasrol mar irtam, hogy hulye erv. Kiadod es mesz barmerre, a lakoid meg jo esetben teljesen kiperkaljak a hiteledet.

2015. nov. 11. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 Carragher_x ***** válasza:
0%

"De amugy is hanyas valaszod volt a matekos?"

"ha megteheted, hogy lakashitelt vegyel fel akkor x ev mulva lesz egy sajat tulajdonu ingatlanod, ami nem mondhato el az alberlet eseteben."


A 39-es, s pont az ilyen tévútra terelős egyszerűsítések kapcsán íródott leginkább.


"Itt arrol van szo miert akarnak az emberek sajat lakast." - Sztem meg inkább arról, hogy különbséget kell tenni vágyak és lehetőségek között. A saját ingatlan nyilván egy jó dolog, mint ahogy sok esetben lényegesen jobb lehet minden szempontból, mint egy bérlemény. Ugyanakkor, mint ahogy korábban is írtam "saját lakást akkor érdemes venni, ha megengedheted magadnak és ha az, amit megengedhetsz magadnak előreláthatólag hosszabb távon (ha hitelt veszel fel, akkor a hitel futamidejének végéig) is megfelelő lesz mind méretben, mind elhelyezkedésben. Ha a két feltétel közül az egyik nem teljesül, akkor marhaság lakást venni saját használatra."

2015. nov. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
45%

#56: egyetértek, jobb a saját, de nem mindenáron.


Nekem szerencsém volt, jókor voltam jó helyen, és tudtam annyit félre tenni, hogy hitel nélkül vegyek.


És NŐ vagyok, miért fura, hogy fura. Miért természetesebb, hogy pasinak van hitelmentes lakása???

Nőnek miért nem lehet? Több nő diplomázik, mint férfi.


Ez csak a kezdet.


Mert él a köztudatban a sok hülye előítélet.

Pénze csak pasinak lehet. Miért is???


Valaki fejtse már ki :) Úgy 25 felett :) Mert csak a sablon dumát hallani erről.

2015. nov. 11. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:

Jelenleg az ostobaság a nyerő és a műveletlenség.

Ide fogunk jutni, nőként annyira nem sajnálom: [link]

2015. nov. 11. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

14 évesek piálnak, az életről fingjuk nincs, de azt hiszik, van. A szüleik hibája, hogy ennyire selejteket nevelnek.


SZERENCSÉRE nincs gyerekem, és nem is lesz. Mi csak 16-18 után hülyültünk meg pár évre, de itt már 14 éves gyerek részegek, dugnak... A nyugati világ pusztulásra érett. MI jön? Oviban pezsgőznek, cigiznek? Együtt alszanak a 8 éves gyerekkel, mert nekik "jár". Ennyi vadbarmod egy helyen.....

2015. nov. 11. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
Tudjátok, mi az a sok tini fax? A kisegér hátán növekvő fax. (CC műsor)
2015. nov. 11. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!