Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a saját lakás dili...

Mi ez a saját lakás dili Magyarországon?

Figyelt kérdés

Miért ragaszkodik mindenki ahhoz, hogy sajàt lakása, háza legyen? Ezt még a szüleimnèl is èszrevettem. Ételre alig, de kell a 4 szobás kertes ház, a világért se adták volna el, és mentek volna legalább panelbe (nem örökség, vásárolt).

Ès anyukám, aki sosem volt pletykás típus, egyszer megjegyezte egy volt osztálytársamról, hogy "Nekik aztán meg még lakásuk sincs, albérletben èlnek". De mindezt olyan hangsúllyal, mintha valami büntényt követtek volna el.

Mi külföldön èlünk, egyetlen ismerösömnek sincs sajàt lakása, a legtöbbjüknek mèg csak autója se.

De itt az oldalon mindenki bírja osztani az észt, hogy "Luxus ruhákra költeni, amíg nincs sajàt lakásod"


Miért? És miért elítélendö, ha nekem nem kell sajàt lakás?


2015. nov. 9. 23:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:

"Annyira szinte mindenkinek lenne lehetosege venni Nyugaton is, mint Magyarorszagon. Plane hogy nyugaton konnyebben kapsz hitelt es alacsonyabbak a kamatok is."


Ez így nem igaz.


Egyrészt nyugaton sincs mindenkinek lehetösége lakást venni, mert aki fél napos munkát végez - és igen sokan csak így tudnak munkába kerülni -, annak a havi jövedelme éppen csak arra elég, hogy megéljen, fölöslege nem marad.


A bankok egy ingatlan vásárlásához csak akkor adnak hitelt, ha biztosítottnak látják a törlesztést, azaz ha a havi fix, biztos jövedelem legalább ennek háromszorosa.


Emellett elég sok saját erö is feltétel (az ingantlan áranak min. negyede), anélkül nem ad hitelt egyetlen pénzintézet sem.

2015. nov. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
+ sokan vagyunk lokálpatrióták... És mi nem költözünk 100km-eket egy jobb állásért hanembleéljük az életünket az otthonunkban... Nyugqt más élet más kultúra, ott az a megszokott, hogy oda cuccolsz ahol dolgozol, én mindenesetre szeretem, jogy a kajám szinte 100%át meg tudom termelni az otthonomban azon kívül ami pénzt keresek azt magamra, hobbimra költhetem, vagy takarékoskodhatok, gyerekek meg már kirepültek ketten maradtak a faluban saját házzal egy meg Londonban szenved és vágyik vissza.
2015. nov. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy ez egy dili...


Magyarorszagon aranytalanul magasak a berleti dijak a fizetesekhez kepest. Pl. Bp-en belvarosi 30 nm-es lakas kozepes allapotban siman 80+rezsi. Vagy meg tobb...ennyibol mar kijon egy torleszto is.

2015. nov. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:

"Egyrészt nyugaton sincs mindenkinek lehetösége lakást venni, mert aki fél napos munkát végez - és igen sokan csak így tudnak munkába kerülni -, annak a havi jövedelme éppen csak arra elég, hogy megéljen, fölöslege nem marad. "


Aki Magyarorszagon fel napos munkat vegez, annak sincs eselye sajat ingatlant venni. Vegyunk egy atlagfizetest nyugaton meg Magyarorszagon, ebben a szituacioban egy nyugatinak konnyebb az ingatlanvasarlas.


"A bankok egy ingatlan vásárlásához csak akkor adnak hitelt, ha biztosítottnak látják a törlesztést, azaz ha a havi fix, biztos jövedelem legalább ennek háromszorosa. "


Ahogy Magyarorszagon is, ebben nincs kulonbseg. A kamatok viszont alacsonyabbak, aktualisan 1% alatt vannak.


"Emellett elég sok saját erö is feltétel (az ingantlan áranak min. negyede), anélkül nem ad hitelt egyetlen pénzintézet sem."


De igen. Mindket szomszedom nulla onerovel vette a hazat. Ha olyan helyen van az ingatlan, ahol gyorsan eladhato, es az arak is stabilak, siman 100%-ban finanszirozzak az ingatlant. Magyarorszagon meg minimum 40% az onero, de inkabb tobb.


Es az egeszhez meg hozzajon, hogy nyugaton sokkal kevesebb koltseggel, sokkal kisebb adminisztracioval jutsz hitelhez, es az egesz feltetelrendszer is sokkal kedvezobb es rugalmasabb.

2015. nov. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:

"ennyibol mar kijon egy torleszto is."


Az onresz eloteremtesevel senki sem szamol?

2015. nov. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
100%
Gyári munka mellett gyűjtöttem össze 4000.000 a szüleimnél élve 10 év alatt, így tudtam venni falun egy 2 szobás kertes házat, így tudtam külön költözni, a havi 110 ezremből egy albérletben semmi pénzem nem maradna élni... Se tanulni, se semmi ambícióra csak létezni lehet... Sokkal egyszerűbb saját házban ahol van kert, mint albérletben vagy akár egy saját panelban...
2015. nov. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
és KÉrdező, te hol laksz? Mamahotel?
2015. nov. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
100%

Itt Angliában is csak az nem lakik sajátban, aki nem teheti meg/fiatal.

A 18 éves kolléganő is sajátra gyűjt.


Albérlet, egész életemben más zsebét tömöm, és még egy szeget se üthetek be.


Ja, s tulaj bármikor meggondolhatja magát, most mégse akarja kiadni, keress mást.

2015. nov. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
100%

Én pályakezdő vagyok. Utaztam fel Bp.-re Székesfehérvárról, nem.egy leányálom. Így lakást kellett találni. Bérlakás rendszer nem nagyon van, az önkormányzatok sok esetben pusztulni hagyják az ingatlanokat, mintsem kiadogassák. Így maradt sz albérlet, de ne hidd azt hogy buli havonta 70 ezer forinttal megtámogatni valaki mást. Mondom ezt úgy, hogy tuti kis kecó, korrekt a tulaj.

Na, ez a saját lakás dili...rgekben az albérlet, és inkább fizetném a sajátom törlesztőjét, hiszen az az enyém, nem fogja senki bejelenteni, hogy takarodó van.

Nincs kultúrája a bérlésnek, albérlésnek.

2015. nov. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
42%

"de ne hidd azt hogy buli havonta 70 ezer forinttal megtámogatni valaki mást."


Nade nem megtamogatod, hanem egy szolgaltatast veszel igenybe. Nem a semmiert fizeted az alberleti dijat.


Amikor a torlesztot fizeted, akkor is egy szolgaltatast veszel igenybe, azt hogy a bank adott neked penzt kolcson.

2015. nov. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!