Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a magyar...

Lehetséges, hogy a magyar emberek azért vannak híján a racionális gondolkodásnak mert pletykalapok olvasásával (pl. Bors magazin) és szennyműsorokat nézésével (pl. Mónika show) szocializálódtak?

Figyelt kérdés

Elnézve a neten levő kommenteket a magyar felnőtt lakosság:

- egyáltalán nem képes logikus érvelésre (ha mondandója ellen érvelsz, akkor is hülye vagy, ha ő nem tudja alátámasztani a dolgokat, ellenben te igen)

- nem lát komplexebb összefüggéseket (pl. a politikai pártok érdekeit kiszolgáló kommunikáció nem mindig jelent tettet is, sőt gyakran a nép érdekeivel ellentétes cselekvéseket rejt el)

- nem objektív (mindegy hogyan érvelsz, de az alátámasztatlan, látszólag igaznak tűnő dolgokat könnyebben fogadják el, pl. szinte alig van, aki nem háttérhatalmakat, libsiket, balosokat hibáztatna saját kormányaink hibája miatt)

- egyszerű marketing és kommunikációs eszközökkel könnyen átverhető


Persze, nem mindenkinek kell kommunikációs vagy érveléstechnikai szakértőnek, esetleg komplexebb összefüggéseket átlátó mérnöknek, természettudósnak stb. lenni, de azért egy alap objektív szemlélet, önkritika csak elvárható lenne a kevésbé iskolázott rétegektől is, nem?



2015. nov. 25. 07:32
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
0%

Nem te értettél velük egyet, hanem ők veled, részben.

Mindenki másnak meg hisztiztél egy sort, hogy "ez nem így van, ez nem így van".

Azon pedig mit fejtsek ki, hogy hülye vagy, aki ráadásul azt hiszi, hogy marha nagy intellektuális atyaúristen lesz, ha felsorol egymás után 4 fogalmat.

Látszik, hogy proli vagy, aki izzadtságszagúan próbál többnek tűnni.

A legjobb pedig, hogy te beszélsz arról, hogy ki mit képes alátámasztani (semmit nem támasztottál alá, csak a hasadra ütöttél), hogy mennyire nem objektív (rohadtul nem vagy az te sem), hogy mindenki csak hülyéz (áhhhh te nem csináltál ilyet) és akkor ezek után felemlegeted még az önkritikát, tovább meg már nem is folytatom.

Nem véletlen írta azt az első válaszoló, amit.

Nekem megköszönheted, hogy volt kedvem kifejteni.

Szal csak annyit, hogy röhej, röhej, röhej...a hónap idiótája cím esélyese vagy....

2015. nov. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

"Nem te értettél velük egyet, hanem ők veled, részben. "

-> Már megbocsáss, de azért eldönthetem én magam, hogy kivel értek egyet, kivel nem??? (függetlenül attól, hogy akikkel egyet értek, azok velem egyet értenek-e..)

Megengeded??? Vagy egódtól és saját hülyeségeidtől elborult aggyal még ezt is megtiltanád, te bizonyára "szuperintelligens" ember...


"Mindenki másnak meg hisztiztél egy sort, hogy "ez nem így van, ez nem így van". "

-> Bizonyára vissza is tudod idézni a "hisztit".. Ha így van, kérlek tedd meg, különben csak egy szájhős vagy, aki ismételten képtelen a bármiféle érvelésre és 100x több hasznod lenne kutyakajába aprítva..


"A legjobb pedig, hogy te beszélsz arról, hogy ki mit képes alátámasztani"

-> Kettőnk közül te vagy az aki eddig SEMMIT (de TÉNYLEG SEMMIT) nem indokolt/érvelt meg, és akinek a kommunikációs képességei mások alázásával együtt ki is merülnek (tipikus példa a fenti 4 pontra)..

csak, hogy igazam megerősítsem, idézetek tőled:

"Azon pedig mit fejtsek ki, hogy hülye vagy"

"Látszik, hogy proli vagy"

"a hónap idiótája cím esélyese vagy...."


"Nekem megköszönheted, hogy volt kedvem kifejteni."

-> Inkább azt köszönném meg neked, ha lehúznád magad a retyón és sz@rdarab módjára tűnnél el a magyar társadalomból (mert oda való vagy 56%-os véleményeddel együtt)..


Minden tisztelet nélkül,

Kérdező

2015. nov. 25. 15:30
 23/51 anonim ***** válasza:
38%

Magyarok genetikailag fejlettebbek. Ennek ellnére ugyan úgy kapjuk folyamatos agymosást mint más népek.

Rendszerből áradó folyamatos szenny miatt vannak. Te példáid csak 1-2 hajszál a gorilla testén.

Ha érdekel e téma vagy felvilágosult szeretnél lenni, írj nyugodtan.

Üdv.: Egy zseni

2015. nov. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

"Magyarok genetikailag fejlettebbek"

-> Mielőtt írnék, előtte arra kérnélek, hogy fejtsd ki a fenti mondatot (akár privátban is, ha a válasz nem tartozik a kérdéshez), mivel én eddig úgy tudtam, hogy a magyarok mindenféle ázsiai, szláv, török, tatár stb. népekből lettek összegyúrva genetikailag, így az genetikai fejlettség aligha alátámasztható..

2015. nov. 25. 15:42
 25/51 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz?

Kitaláltál egy hülyeséget, amit semmivel nem tudsz alátámasztani(az nem alátámasztás, hogy te úgy gondolod), aztán erre hivatkozva osztod az észt és ha valaki nem ért veled egyet, akkor letudod azzal, hogy nem érv, nem indok.

Vedd már észre magad, hogy mekkora egy vicc vagy.

Eleve már ott bukik a dolog, hogy " Elnézve a neten levő kommenteket a magyar felnőtt lakosság:"


Mi ez a baromság, hogy "elnézve a neten lévő kommenteket"?

Talán végeztél egy komolyabb felmérést vagy mi?

Milyen oldalakon?

Mert én meg azt írom, hogy elnézve a neten lévő kommenteket a magyar lakosság rendkívül jól tájékozott, alkalmas a vitára bla bla bla és kész.

Alapvető dolgokkal nem vagy tisztában és te akarod itt oktatni a népet.

Kérdezz meg erről egy szociológust vagy bármely más hasonló területen dolgozó szakembert, hát beleröhög a pofádba a kijelentéseid miatt.

"Elnézve a neten":D

Fejezd be a 8 általánost, érettségizz le, olvass sokat és talán nem leszel ilyen szűklátókörű, hogy az lesz a legnagyobb érved, hogy "elnézve a neten".

2015. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:

"alóban kizárólag csak a magyarokra jellemző"


Szerintem te kevered a magyarokat a cigányokkal.

Nem erről van szó véletlenül?

2015. nov. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:

"Kitaláltál egy hülyeséget, amit semmivel nem tudsz alátámasztani"

-> Itt hívnám fel a figyelmed a kérdésem LEGELSŐ szavára (ha lenne annyi gógyid, hogy tudtad volna értelmezni, rájöhettél volna) hogy a "lehetséges ... ?" az egy kérdés (legjobb esetben is csak hipotézis) de SEMMIKÉPPEN SEM ÁLLÍTÁS, így a fenti mondatot innentől nettó hülyeség (ahogy te magad is)


"Mi ez a baromság, hogy "elnézve a neten lévő kommenteket"? Talán végeztél egy komolyabb felmérést vagy mi? "

"Kérdezz meg erről egy szociológust"

-> Talán nem érted a kiírást? Pedig nem bonyolult ám, csupán a kommentek színvonalára vonatkozik (mint pl. a tied is), ebből következtetve a lakosság szellemi színvonalának romására (ahogy ez rajtad is megfigyelhető).. Egy szóval SEM állítottam, hogy végeztem volna egy felmérést.. Most már világosabb okoska?


De mindezeket már a fenti kiírásból tudhatnád, ha odafigyeltén volna alapiskola 3. osztályában, amikor a mondatértelmezéseket vettétek... Hallgatok rád, befejezem a 8. osztályt (vagy a phd-met), de cserébe fogadd meg a tanácsom, menj vissza 3. osztályba, mert lóx@rt sem tanultál meg belőle és sztem azóta sem...

Egy röhej vagy, az alátámasztatlan véleményeddel együtt.

2015. nov. 25. 15:58
 28/51 anonim ***** válasza:

A hülyeség alatt azt értettem, hogy kijelented, hogy a magyar ember ilyen meg olyan.

Nem végeztél felmérést, így csak a saját, szubjektív véleményedre alapozol, ami jelen esetben egy vicc.

Vagy úgy gondolod, hogy megalapozott, amit írsz?

Erre próbáltalak meg rávezetni(meg mások is).

Így pedig a PhD csak egy álom marad, ugyanis már egy szakdolgozat esetében se játszik a te semmin alapuló, hasraütésközpontú hozzáállásod.

További szép álmodozást!

2015. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjuk ezt a kommentelőt, nem érdemes az ilyen tenyérbemászó alakokkal foglalkozni, önmaga paródiája. A kérdésében többször ellentmond magának, megpróbál itt nevetségesen okoskodni, de mire?
2015. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

Pár internetes kommentelőből az egész magyar nemzetre próbál következtetni, valaki mondja meg ennek a szegény embernek, hogy nem így működnek a dolgok.


Kérdező: Ha senkinek sincs itt türelme hozzád elmagyarázni ezeket, akkor hívj a számítógép elő egy felnőttet és kérjed meg őt.

2015. nov. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!