Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a magyar...

Lehetséges, hogy a magyar emberek azért vannak híján a racionális gondolkodásnak mert pletykalapok olvasásával (pl. Bors magazin) és szennyműsorokat nézésével (pl. Mónika show) szocializálódtak?

Figyelt kérdés

Elnézve a neten levő kommenteket a magyar felnőtt lakosság:

- egyáltalán nem képes logikus érvelésre (ha mondandója ellen érvelsz, akkor is hülye vagy, ha ő nem tudja alátámasztani a dolgokat, ellenben te igen)

- nem lát komplexebb összefüggéseket (pl. a politikai pártok érdekeit kiszolgáló kommunikáció nem mindig jelent tettet is, sőt gyakran a nép érdekeivel ellentétes cselekvéseket rejt el)

- nem objektív (mindegy hogyan érvelsz, de az alátámasztatlan, látszólag igaznak tűnő dolgokat könnyebben fogadják el, pl. szinte alig van, aki nem háttérhatalmakat, libsiket, balosokat hibáztatna saját kormányaink hibája miatt)

- egyszerű marketing és kommunikációs eszközökkel könnyen átverhető


Persze, nem mindenkinek kell kommunikációs vagy érveléstechnikai szakértőnek, esetleg komplexebb összefüggéseket átlátó mérnöknek, természettudósnak stb. lenni, de azért egy alap objektív szemlélet, önkritika csak elvárható lenne a kevésbé iskolázott rétegektől is, nem?



2015. nov. 25. 07:32
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

"Nem végeztél felmérést, így csak a saját, szubjektív véleményedre alapozol, ami jelen esetben egy vicc."

-> Arra válaszolj, hogy szerinted a Gyakorikérdésekre írók közül hány százalék végez igazi felmérést, mielőtt kérdést tesz fel? Nevetséges vagy ember. A kérdés megfogalmazásán is látszik, hogy a kérdésem szubjektív, ezért

Ennyire nem érteni magyart? Szánalmas ember vagy az okoskodós fejeddel


"Erre próbáltalak meg rávezetni(meg mások is). "

-> Nem próbáltál te senkit semmire rávezetni.. Te idiótázni jöttél ide, ahogy a többi segghülye haverod is.. Az ilyenek mint te tényleg nem hasznosak semmilyen társadalomnak, kár beléd az étel, levegő és víz is.. Egy nevetség vagy, önmagad karikatúrája..

2015. nov. 25. 16:57
 32/51 A kérdező kommentje:

#29-es

"A kérdésében többször ellentmond magának"

-> részleteznéd, hogy szerinted miben mondok ellent önmagamnak? Remélem neked nemcsak a szád nagy, mint az előzőnek (56%-os)

2015. nov. 25. 16:59
 33/51 A kérdező kommentje:

"Pár internetes kommentelőből az egész magyar nemzetre próbál következtetni"

-> javíts ki ha tévedek, de nem pont ezt csinálják a statisztikusok? kis mintahalmazból egy nagyobb halmaz tulajdonságaira következtetnek? lemerem fogadni, hogy szerinted a statisztikusok is idióták...

2015. nov. 25. 17:01
 34/51 anonim ***** válasza:

Arra ugyan úgy rá szoktunk szólni, hogy ne állítson már hülyeségeket, illetve nem kell ahhoz felmérés, hogy megálljon a kérdés, elég, ha átfogalmazod.

Segítek:

Lehetséges, hogy azok a magyar emberek, akiknek a kommentjeit nap, mint nap látom, azért vannak híján a bla bla bla?



Másrészt akik ilyen felméréseket végeznek nem internetes kommentek alapján dolgoznak, hasraütésszerűen.


Illetve ajánlom figyelmedbe ezt:


"- nem objektív (mindegy hogyan érvelsz, de az alátámasztatlan, látszólag igaznak tűnő dolgokat könnyebben fogadják"


"hány százalék végez igazi felmérést, mielőtt kérdést tesz fel? Nevetséges vagy ember. A kérdés megfogalmazásán is látszik, hogy a kérdésem szubjektív, ezért"


100% rád igaz, te eldöntötted, hogy igaz, hogy a magyar lakosság ilyen, alátámasztani persze nem tudod...

És nem is engedsz belőle, mert könnyebb ezt elfogadni :)


Nyomjad még, tisztán látszik, egyre jobban, hogy mekkora hülye is vagy :)

2015. nov. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

Őszinte választ várok tőled, te komolyan érted azt a sok sületlenséget, amit idehánytál?

Mert ha igen, akkor megrémít, hogy ez a sok baromság tényleg összeáll a fejedben egy egységes egésszé, már amennyiben komolyan gondolod amit leírsz (bár erre nem vennék mérget)..


Akkor lássuk egyenként..


"Lehetséges, hogy azok a magyar emberek, akiknek a kommentjeit nap, mint nap látom, azért vannak híján a bla bla bla?"

-> Te komolyan azt feltételezted, hogy kérdésem előtt az ÖSSZES magyar ember ÖSSZES kommentjét elolvastam ami valaha csak megszületett? Normális vagy? Tény, hogy a fogalmazás lehetett volna (hozzád hasonló gyengébb értelmi képességűek számára is) könnyebben emészthető, de ettől még az ide kommentelők egy részének nyilvánvaló volt, hogy:

- A. ez egy szubjektív megfigyelés

- B. mintán alapszik, ami csak része az ÖSSZES létező kommentnek

- C. ha vettem a fáradtságot, hogy feltettem a kérdést, nyilván oka (és valamilyen szempontból értelme is) van annak, amit leírtam

De kezdem azt feltételezni, hogy az általánosban nálad nemcsak a mondatértelmezés, hanem a logikus gondolkodás és következtetés is mint olyan, egyszerűen kimaradt..


"Másrészt akik ilyen felméréseket végeznek nem internetes kommentek alapján dolgoznak, hasraütésszerűen."

-> GRATULÁLOK! Eljutott végre az agyadig! 3X-os hurrá! Végre rájöttél arra (amit már korábban is írtam), hogy a fenti kérdés NEM egy tudományos felmérés eredménye, HANEM szubjektív megfigyelésé.. Ha így folytatod, talán még le is érettségizel 50 éves korodig..


"te eldöntötted, hogy igaz, hogy a magyar lakosság ilyen, alátámasztani persze nem tudod..."

-> Szó sem volt arról, hogy eldöntöttem. Mint már írtam MEGFIGYELTEM, ami persze lehet hiányos, hibás stb. (bár esetedben pont nem tűnik hibásnak) de ez viszont már egy teljesen másik kérdés. Viszont te először nem is abba kötöttél bele, hogy ez ne lenne igaz, a te belekötésed egész pontosan ez volt:

"Nem elég, hogy általánosít a kérdező, de képtelen mások véleményét elfogadni."

És még mindig nem válaszoltad meg az ezzel az állításoddal kapcsolatban megfogalmazott kérdéseimet.. Amint ezt megteszed, én is szívesen bizonyítom a "saját szubjektív megfigyeléseimet" (már amennyiben racionális embernek ilyesmit tényleg bizonyítani szükséges)


Összegezve, szerintem te mélyhülye vagy.

2015. nov. 25. 18:02
 36/51 anonim ***** válasza:

->" Te komolyan azt feltételezted, hogy kérdésem előtt az ÖSSZES magyar ember ÖSSZES kommentjét elolvastam ami valaha csak megszületett? Normális vagy"


Ezt hol írtam? :D



Eddig az volt a bajod, hogy nem objektív, aztán beismered, hogy te is szubjektív vagy.

Akkor miről beszélsz?


Pedig eldöntötted, mert szerinted a magyar lakosság így meg úgy.

Mit nem értesz, azon amit írtam?

Pár komment alapján te ráhúztál valamit az egész lakosságra.

Ez általánosítás.

Amit nem akarsz elfogadni, hiába magyarázzák neked többen is.

2015. nov. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, nem elég, hogy általánosítasz, de a leírásban még körbe is írod magad.

Ezen pedig nincs mit magyarázni, logikailag felépíteni, elég elolvasni és kész.

Jah és ne fáraszd magad azzal, hogy válaszolsz, nem érdekel, választ is csak azért írtam, hogy lássák a többiek, nincsenek egyedül....

2015. nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

"csak azért írtam, hogy lássák a többiek, nincsenek egyedül...."

Szerintem a többiek (az a kb. 5-6 ember, akik csak a posztot széttrollkodni jöttek ide) nagyon is látták, hogy nincsenek egyedül, ezért is trollkodtak olyan magabiztosan..

Inkább annak a normális hangvételre képes, 4-5 kommentelőnek kellene látniuk, hogy nincsenek egyedül, akik válaszoltak is a feltett kérdésre (sok trollal ellentétben), ez úton köszönöm nekik, a többiek meg elmehetnek a 3.14csába..

2015. nov. 25. 19:35
 39/51 anonim ***** válasza:

Melyik 4-5 kommentelő???:D

Egy kivételével mindenki megemlítette, hogy gyökér vagy, mert általánosítasz :D

Max szépen mondták, például: "általánosítani buta dolog"

Vagy nem vágtad, hogy ez neked szól??:)

2015. nov. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Kérdező!!


"-> javíts ki ha tévedek, de nem pont ezt csinálják a statisztikusok? kis mintahalmazból egy nagyobb halmaz tulajdonságaira következtetnek? lemerem fogadni, hogy szerinted a statisztikusok is idióták..."


Nem gondolom hogy idióták, történetesen én aktuáriusnak tanulok, hidd meg sokkal több fogalmam van ahhoz mi fán terem a statisztika mint neked. Kérlek ne röhögtesd magadat tovább, mert nem hiszem el hogy ez neked fizikailag nem okoz fájdalmat.


De csak hogy érdemben válaszoljak, elmondom egy 5 éves gyerek szintjén, a generált szigma-algebra sorozatokat mellőzve, hogy hogyan működik egy statisztikai következtetés. Először is kell egy reprezentatív minta amelyet adott ismérvek szerint gyűjtesz (hogy a reprezentatív mit jelent, az egy külön tudomány). Ezekre csinálsz különböző statisztikai próbákat és vizsgálod a nullhipotézist illetve az ellenhipotézist. A szignifikancia dönti el melyiket fogadod el adott százalékos biztonsággal. Gondolom te semmiféle modellt nem alkottál arra, hogy vajon milyen valószínűségeloszlást követ a magyar embereknek a gondolkodási szintje, és gondolom egy adott embernek sem tudod a várható szintjét, mert nem vetted az eloszlásod Radon-Nikodym deriváltját és integráltad ki az egész szigma-algebrára.

Kérdező, vedd tudomásul hogy csak te gondolod úgy hogy van valami sütnivalód.

2015. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!