Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai tinik miért élnek...

A mai tinik miért élnek álomvilágban 2015-ben? Mégis mit gondolnak honnak, ki termeli majd meg nekik a pénzt?

Figyelt kérdés

Azt hiszik, hogy mindig mindent a szülők megvesznek? a drága telefont, ruhát?


Magas lesz a fizetésük majd később?



2015. dec. 2. 06:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg pont, hogy nem élnek álomvilágban, sajnos. Visszaemlékezve, nekem sokkal ködösebb volt az életem amikor annyi idős voltam, mint a mostani tinédzsereknek. Néha elképesztő, hogy mennyire értik és reálisan képesek látni ezt a mostani világot. A baj inkább azokkal van, akik ilyesmit kérdeznek, mert nekik szerintem az fáj, hogy egy gyerek gyerekesen viselkedik. Minden áron el akarják venni tőlük a gyerekkorukat, hogy aztán buta gyári rabszolgákat nevelhessenek belőlük, akik éhbérért kinyalják majd nekik... Röhej, hogy mi megy ebben a nyomorult országban. Már nem csak a nőgyülők vannak felszállóágban, hanem vannak akik a fiatalokat is gyűlölik, hová fajult a világ? Gyűlölnek ezek mindenkit akit csak lehet s az ilyen gondolkodású emberekre épülnek a szélsőjobboldali erőszakos, terrorista pártok.
2015. dec. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Amelyiknek megveszi a szülő, annak megveszi és jól hiszi. Amelyiknek nem, az nem hiszi. :D


Apropó: A felnőttek miért élnek álomvilágban a politikai dolgokkal kapcsolatban? Hasonló a dolog. Az emberek többsége egyszerű, mint az ék.

2015. dec. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

Én nem értem, mi a probléma. A tini nem hiszi, hogy minden úgy lesz 20 év múlva is. Én jómódú családban nőttem fel. Volt gyerekkoromtól saját tévém, számítógépem, laptop, ipad, mindenféle. Kaptam ruhákat, saját fürdőszobám volt, sose kellett nyilvános nyomdákba szaladgálni, ha nyomtatni vagy fénymásolni vagy szkennelni akartam. Kocsit nem kaptam sose, az máig nincs, azt mondták, az már felnőtt dolog, a felnőtt dolgokat majd magamnak kell megvennem, ha megdolgozom érte. Kivéve a lakást, egy lakást azt kaptam. De fenntartani stb. majd nekem kell. Épp ezért nem értem, mi a bajod.


Soha nem gondoltam, hogy majd a szüleim sírjához járok hitelért. Az ember egyszer felnő. És? Mi köze ennek a gyerekkori dolgokhoz? 17 éves koromra 2 középfokú nyelvvizsgám volt és egy előre hozott érettségim, 19 éves koromra 2 elég jó emelt szintű érettségim, és amúgy is elit gimibe jártam, ahol elég sokat számon kértek. Jól tanultam. Az, hogy az embernek vannak dolgai, nem jelenti, hogy nem dolgozik sehol a nyáron, vagy nem csinál olyan dolgokat, amihez talpraesettség kell, és tapasztalatot lehet belőle szerezni.


Nem értem a reklamációdat. Lehet, hogy nem fogok annyit keresni felnőttként, mint amennyit az apám keresett. És? Akkor mondjam azt neki, hogy figyelj, apa nem akarok háziállatot, mert 20 év múlva majd nem telik rá, és olyan értelmi fogyatékos vagyok, hogy nem tudom elkülöníteni az idősíkokat egymástól? Vagy a szüleim mégis miért dolgoztak? Ha nem azért, hogy legyen pénzünk? Vajon azt mondják a gyereküknek, hogy "kisfiam, kislányom, nem veszek nektek telefont, mert ugyan telne rá, de k**pjátok be"? Akkor meg kiírnád azt a kérdést, hogy a szülő miért magára költ, miért nem a gyerekére. Ez a szamaras mese esete. Ha a szülő azt akarja, hogy a gyereke talpraesett legyen stb., azt nem úgy érheti el, hogy nem vesz meg neki semmi dolgot.

2015. dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%
Ja, és eleinte hozzátettem, csak elszállt közben a net, hogy ha a gyerek úgy követel valamit, hogy nem látja be, hogy nem telik rá, az baj. De másként nem probléma.
2015. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Vannak lányok/fiúk akik tényleg mindent megkapnak és nekik még az sem elég.. Megvan nekik az iPhone 6+ és egyebek, minden cipőjük Vans vagy Zara-ból van, de nekik mindig több kell. Viszont vannak azok a tinik/fiatalok, akik nem vágynak másra csak hogy szeressék őket.. hogy megtalálják a párjukat, vagy hogy legyen egy normális családjuk, akikhez ha hazamegy, szeretettel fogadják. Nem minden fiatalt kell egy kalap alá venni, mert nem mind ugyanolyan. És ezt saját tapasztalatból mondom. Nekem a barátaim fele és én magam is ilyen vagyok. Köszönöm :) 15/l
2015. dec. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!