Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne érezzem...

Mit csináljak, hogy ne érezzem magam rosszul?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sok bajom van úgymond, amin sokat gondolkodok vagy próbálok éppen kiverni a fejemből de nem megy sajnos. Emiatt sokszor lehangolva, szomorúnak és mérgesnek érzem magam. Legszívesebben mást sem csinálnék, csak itthon lennék, ülnék, feküdnék, neteznék és ilyesmik. Tudom hogy ez nem jó, én is szeretnék rajta változtatni de ez van. Biztos az is közbejátszik, hogy kamaszodok...

Mostanában, hogy már ez megy a tvben meg mindenhol, egyre jobban féltem a családomat, nehogy történjen velük valami az utcán, napközben. Anya szokott késő este, hajnalban hazajönni, utcán, mindig ő mondja, hogy bármi történhet, sok hülye ember van, ezért őt is féltem. Meg úgy érzem anyukám titkolózik előttem, ez is zavar. Év elején apukám is titkolózott, az is zavart. Most ez nagyon gyerekesnek fog tűnni, de az is zavar, hogy néha nem mehetek el egyedül vásárolni, saját pénzemből. Nem a legnagyobb bevásárlóközpontba mennék milliókat költeni, csak a közelibe, ahol van pár kedvenc üzletem, ott vennék pár dolgot és itt sem kell nagy dolgokra gondolni, csak körömlakk, írószerek, 1-2 ruha esetleg (és nem a legdrágább) meg smink. A sminket nem akarja engedni anyukám, pedig engem érdekel a sminkelés. És nem kinyalni akarnám magam erősen. Nem szeretek másokkal vásárolni, legalább csak néha had mehetnék egyedül.

Egyre jobban ideges vagyok az iskolától. Jó tanuló vagyok, ebben az évben nem is volt egyesem, de most kaptam egyet tök hülyeségért rajzból, mert elfelejtettem ráírni a nevemet. És ezen sírtam. Úgy érzem egyre fontosabb nekem az, hogy jó jegyeim legyenek, bizonyítványomban csak 4-esek és 5-ösök legyenek, és ez elég sok problémát okoz nekem, ugyanis tanulok, tanulok, de nem könnyű és a matek pl abszolút nem megy, nincsenek jó jegyeim, gyakorlok, de hiába. Az is zavar, hogy lövésem sincs, hogy mivel szeretnék majd foglalkozni felnőttként. Van elképzelésem, hogy énekesnő legyek, de azt még nagyon távolinak tartom és bénának érzem magam. Kicsit túl maximalista vagyok NÉHA. Például sosem jártam énektanárhoz, de ha egy dalt azért nem tudok elénekelni, mert nem mennek a magas hangok akkor ideges leszek nagyon. Ez az álmom, hogy énekesnő legyek egy nap, de nem látok rá esélyt sajnos. Mondják hogy negatívan gondolkodom, pedig mostanában próbálkozom pozitívan gondolkodni, mert elvileg úgy minden jobb.

Van egy fiú aki tetszik, de vele sem látok semmi esélyt, júniusban láttam utoljára, volt osztálytársam.

Az újévet sem várom, egyáltalán sem.

Sokat aggódom a kisállatomért, hamarosan 4 éves lesz kábé az élete felénél tart és imádom.

Néha olyan lassúnak néha pedig olyan gyorsnak érzem az idő múlását, ami néha jó, néha nem.

Mostanában elég sokszor sírok vagy sírhatnékom van.

Mit tegyek hogy ne legyen ilyen rossz a hangulatom? Úgy érzem valamit kéne tennem, hogy boldog legyek és hogy majd elérjem azt amit akarok de hogyan? Azt akarom, hogy az emberek büszkék legyenek rám és szeressenek.

Sokszor van hangulatingadozásom is. Van hogy mennék mindenhova, van hogy becsukott ajtós szobában ülnek egész áldott nap.


2015. dec. 23. 20:08
 1/5 Adam_Hack ***** válasza:
1. lépés: nézd meg a ,,A titok- a vonzás törvénye,, című filmet a youtubeon, a pozitív gondolkodásról szól,hasznos tanácsokat adnak. Elég összetett a problémád, nagyot kéne változnod, így itt, nem lehet rajtad segíteni pár mondattal.
2015. dec. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megnézem köszönöm.
2015. dec. 23. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy volt tanárom által megosztott bejegyzésben olvastam ezt:


"Minden probléma annyit ér, amekkora jelentőséggel öt év múlva bírni fog."


Gondold át mégegyszer. Anyukád rendszeresen későn jár haza. Ez bizonyára a munkahelyéhez köthető, tehát addig marad így, amíg ilyen lesz a beosztása. Sok más dolgozó nőnek is ugyanolyan a beosztása, mint az övé, tehát ugyanakkor, sötétben jár-kel az utcán. Sőt, még általános suliban én is járkáltam sötétben az utcán, egyedül, egy nem túl jó hírű kerületben. Mégsem támadtak meg soha. Anyukádnak sincs nagyobb esélye rá, mint egy gyereknek.

Holnap szenteste, hétvégén karácsony. Körömlakkot, írószereket bátran kérhetsz a szüleidtől, vagy esetleg pénzt rájuk, hogy egyedül elmenj. Ha kevesebbet foglalkoznak veled, vagy esetleg vagy olyan viszonyban velük, akkor bátran elmehetsz egyedül is, egy bevásárlóközpontban senkinek nem fog feltűnni.

Ami az iskolát illeti, 5 év múlva az egyetemen/végzős középsulisként jót fogsz nevetni a mostani hozzáállásodon. Ami nem kell a felvételihez, arra nem érdemes külön készülni, mert elvonja az idődet, energiádat a felvételi tárgyaktól. A rajz tipikusan ilyen. Középiskolai, és egyetemi felvételinél is csak a 7. év végi-8. félévi, illetve a 11-12. év végi jegyek számítanak, és az érettségi. A többire senki nem fog emlékezni, és emlékeztetni sem téged.

A hangulatingadozás részben a korral jár, de nem ártana célokat kitűznöd magad elé. Erre tökéletes az újév, azt hiszem, én is ezt fogom tenni :) Amit semmiképp nem ajánlok, az az alkohol, és a cigi. Ilyen lelkiállapotban kevésbé tudnád tartani a mértéket, és könnyen áteshetsz a ló túloldalára. Ha évek múlva kicsit rendbeszeded magad, akkor persze lehet próbálkozni :)

Egyébként ilyenkor nekem is elég homályos elképzelésem volt arról, mi szeretnék lenni később, és most is csak részben tanulhatom azt, amit szeretnék. Használd ki a lehetőségeid, amíg még lehet! :)


Az internetes nagy "motivációs beszédeket" meg csoportokat kerüld el. Ez a te problémád, és nem fog olyan mértékben befolyásolni, ami jobban segíthetne, mint Te magad. Sok sikert, és boldog karácsonyt! :)


21/F

2015. dec. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Természetesen cigiről és alkoholról szó sincsen!

2015. dec. 23. 20:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Akarat kell. Ahhoz hogy megmozdulj. Ha valamit el akarsz érni azért tenni kell, akár egyedül akár segítséggel (pl. ének tanár, matek tanár), ezt te is tudod, és azért érzed magad rosszul mert ne teszel semmit, vagy nem eleget. A többi nekem elég általános problémának tűnik, ami idővel meg fog oldódni. Ne mérgelődj azon ha nem mondanak el valamit a szüleid, ha kellene tudnod elmondanák. Legyél megértő és barátságos, ne keseregj ha valami nem sikerül és ne bízd el magad ha valami sikerül vagy jobb vagy a másiknál valamiben, így szeretni fognak az emberek:)
2015. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!