Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem magam ilyen rosszul a barátnőim társaságában?

Figyelt kérdés

A barátnőim egytől-egyig mind gyönyörűek és okosak. Ha együtt megyünk valahova szórakozni, akkor rájuk tapadnak a fiúk, amit őszintén szólva, teljesen megértek, hisz ha fiú lennék, én is nyomulnék rájuk. Viszont hozzám senki sem jön oda, senki sem próbál felszedni. Ezt is megértem, mert bár nem tartom magamat csúnyának, de azért ha egymás mellett állok velük, nem kérdés számomra sem, hogy melyikünkhöz mennék oda előbb.

Ilyen helyzetekben előfordul, hogy az általuk elküldött fiúk fanyalodnak rám, és ez megalázó, mert az van bennem nyilvánvalóan, hogy úgy gondolják, "ha nincs ló, jó a szamár is, neki senki sem fog horogra akadni, akkor engem nem fog elutasítani, ha már a barátnője megtette".


Tudom, hogy a barátnőim nem tehetnek róla, hogy csinosak, és ha nem ők, akkor mások lennének a szórakozóhelyen a kelendőbbek. Igyekszem tisztán és tudatosan látni a dolgokat, és tudom, hogy nem annak kéne önbizalomnövelőnek lennie, hogy egy-egy ilyen este során hány ember dönt úgy, hogy szívesen látna az ágyában.


Viszont úgy érzem, kezdek ebbe megkeseredni, és akaratlanul is szúrós szemmel nézni a barátnőimre, pedig hát tudom, hogy nem tehetnek arról, hogy ilyennek születtek.


Mit tanácsoltok, mit tehetnék azon kívül, hogy mantrázom magamban, hogy "nem vagyok kevesebb, nem vagyok rosszabb", mert úgy érzem, ha sokáig folytatódik ez, akkor meg fogok keseredni, ami árthat az emberi kapcsolataimnak?



2015. júl. 10. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Régen nekem is volt egy barátom, aki arra használt csak, hogy ugródeszkának használjon az önbizalma építgetéséhez, még mondta is: olyan jól érzi magát velem, nem tudja miért...

Csak feljött hozzám, és mondta mondta mondta a marhaságait, végén már oda se figyeltem rá.

Aztán kerek perec elhajtottam a bánatba, mikor rájöttem, mire vagyok csak jó neki.

Azóta tudom, hogy csak olyan emberekkel ismerkedek, akik hozzám hasonlóak, és nincs semmi rivalizálás lényünkből fakadóan.

2015. júl. 11. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia!:) Szerintem próbálj meg nem foglalkozni azokkal a fiúkkal. Sok mindent elárul róluk, hogy csak a szépségre mennek. Nem ismerem a barátnőidet, és téged sem, de te, biztos egy nagyon értékes lány vagy!:) Biztos neked is el fog jönni az a srác, aki nem a szépségre hajt, hanem arra, ami valóban te vagy! Ahogyan kinézel, amiket mondasz vagy teszel. Ezeket a fiúkat pedig el kell küldeni a fenébe, "ha nincs ló, jó a szamár is" alapon. Remélem, hogy tudtam valamicskét segíteni, sok sikert!
2015. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!