Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretnék pszichológushoz...

Szeretnék pszichológushoz fordulni, de anya nem engedi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Önbizalomhiányos vagyok. Szorongok, depressziós vagyok, antiszociális. Számítógépfüggő is vagyok, az úgy kapcsolódik ide, hogy a számítógéppel bújok el a világ elől.. Nem sokan mondanak ilyet, de szeretnék szakemberhez fordulni segítségért, mert érzem, hogy a sok stresszt egyedül nem bírom. Anyával beszéltem erről tapintatosan, de mindig csak a pubertásra, hormonokra fogja. Rendben, ha arról is van szó, de én szeretnék pszichológushoz menni, én ezt nem úgy érzem. Egyik barátnőm is szorongott, de ő járt pszichológushoz, és mostmár éli az életét, boldog, és én is szeretnék ilyen lenni, de ahhoz kell nekem egy kis támogatás! Kérlek, adjatok tanácsokat! 12/l
2016. jan. 1. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Neked csak azért kell a pszihológus, mert azt hiszed hogy abban van a megoldás, pedig nem. Neked valaki kéne aki meghallgat, figyel rád és megpróbál tanácsot adni.
2016. jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Anya adott nekem pár tanácsot, de valamiért nem tudom megfogadni. Például hogyha piszkálnak, akkor tudom a fejemben, hogy vissza kéne szólnom, de én csak leblokkolok..
2016. jan. 1. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

1. arra gondoltál, hogy amiért ő egy napot dolgozik, azt ki kéne fizetni egy óra agyturkálásért?


2. mi lenne ha magad keresnéd meg a probléma forrását. Miért kívülről várod a csodát? Majd ha elmész, akkor megoldódik gondolat menet hibás.


3. mi lenne, ha inkább hozzáfordulnál segítségért nem egy idegenhez vagy barátnőhöz, a helyett hogy idegenhez fordulnál?!

2016. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Kiskorúként egyedül nem mehetsz? Nincs iskolapszichológusod? végső esetben vegyél egy önsegítő könyvet zsebpénzből, vagy ilyesmit: javaslom Csíkszentmihályi Mihály vagy Carl Rogers munkáit, ők igazi pszichológusok, nem csak összeírtak mindent egy önsegítő könyvbe, de mondjuk 12 évesen lehet, hogy sok lenne. De nem nehéz a nyelvezete.
2016. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg a kékvonalat, telón és cseten is lehet beszélni velük, ők eléggé otthon vannak ilyesmikben! ( [link] )
2017. ápr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!