Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Komoly választás elé állított...

Komoly választás elé állított az élet, ti melyiket választanátok? (Hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Tehát, 30 éves vagyok, 0 végzettség, 0 önbecsülés, se család, se barátnő anyáméknál élek és jelenlegi életkörülményeim közt, csak erre a tespedésre van lehetőségem. Egy műszakban dolgozom, nagyon kényelmes munka, állandó délelőtt, havi 90.000ft + 13. 14. Havi fizu.

Olyan ez számomra, mint egy mocsár, amibe beragadtam, élek kapaszkodok, de nincs kiút... Soha semmire nincs pénz, számlák - kaja, szükséges dolgok, benzin, ruha, kis szórakozás, pont 0-ra jövök ki anyagilag... Mai napig, van, hogy anyám vesz nekem ruhát pl...

Érettségim sincs, szóval a mostani melóm kb a csúcs, amire legetőségem van.

Nos, mindig asztalos akartam lenni, és most indul egy felnőtt oktatásos képzés ami rendes szakmát ad, nem okj gyorstalpaló, és az állam támogatja szakmátlanoknak.

Valamint, egy haverom tudna kölcsön adni 600.000ret, és abból tudnék kamionos jogsit csinálni.

Nos, az asztalosos képzéssel még 2 évet biztosan ebben a mocsárban tespedek, kamionos jogsi is kb 1év legalább szerintem, mindkettő hiány szakma, elméletileg, mindkettőben el tudnék helyezkedni.

Mindkettőhöz kedvem is lenne, a kamionos dolognál nagyon tetszik a gondolat, hogy sokat utaznék és talán ami fontosabb, hogy magamra lennék utalva végre az életben. Asztalosos dolognál még tovább 2 évig biztosan a jelenlegi kényelmes életvitelem lenne, és utána is hasonló, csak valószínűleg tudnék külön költözni.

Angolul értek, de nem beszélek, mert nincs kivel gyakorolni, németül nemrég kezdtem tanulni. Valószínűleg mindkét szakmával kimehetnék akár ausztriába, vagy németbe...

Szóval aki végig olvasta, az mit gondol, te melyiket választanád?

Mindkettőt nem lehet, annyi energiám munka mellett egyszerűen nincs.



2016. jan. 6. 10:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Havi kaja 3 személyre 50.000ft, havi benzin 20.000, + internet, telefon számla, ha lell valami ruha, vagy akármi közbe jöhet, általában elfogy a maradék is...

Amúgy köszönöm az értelmes válaszokat... Annyi, hogy valóban az elmúlt 5-6 évben mióta szeretnék szakmát, most van rá elősször lehetőség mivel felnőttként nem nagyon van lehetős3g rá. Max ha pesti vagy de ott is csak gyorstalpaló okj ami semmit nem ér ha eleve nem abban melózol... Csajozással meg félreértettél nincs problémám, pusztán a megállapodással, pont arra gyúrok most.., hogy arra is legyen lehetőségem, hogy egzisztenciát építsek magamnak... De bunkókám neked gondolom a segged alá toltak mindent, nem kellett otthagynod a sulit, hogy ne kerüljetek utcára... Vagy tényleg csak szünet volt a suliban és idetévedtél... Vigyázz mert ha ilyen stílusod marad, fogsz még te is pár pofont kapni az élettől...

2016. jan. 6. 11:36
 12/17 anonim ***** válasza:
Én nem építeném arra az életemet, hogy majd a haver kölcsönad. Ha harmincéves korodra konkrétan nulla forintod van félretéve, akkor nem fogod tudni visszaadni neki soha, márpedig az illető nem azért gürcölt, hogy te verd el a pénzét. Válaszd azt a megoldást, ahol nem máséval vered a csalánt...
2016. jan. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

gyerekkori legjobb barátom, neki sem lenne diplomája, ha én nem dolgoztam volna és nem kecózhat nálunk ingyen kész tömegnyomor volt akkoriban...

Nem várok és nem is vártam ezért soha semmit fizetésképpen, ő felajánlotta, hogy ilyesmire ad szívesen, én vagyok az aki csak kölcsönbe megyek bele, mert nem fogadom el az ingyen pénzt.

2016. jan. 6. 18:37
 14/17 A kérdező kommentje:
egyébként vannak forrásaim, vannak dolgok amikhez értek, és tudok pénzt teremteni, mikor a hitelünk teljesen elszállt 2 év alatt összeszedtem 4milliót, hogy ki tudjunk szállni a hitelből, csak nem szeretnék börtönbe menni, szóval ezeket a képességeimet nem szeretem kamatoztatni, csak ha végszükség van... 600ezer nem pénz az én szememben sem, csak jobb a becsületes nyugis élet.
2016. jan. 6. 18:45
 15/17 anonim ***** válasza:

2év tespedés bég belefér. Legyél asztalos ha jó vagy akkor hülyére keresheted magad.

A kamion jól hangzik,de a vontatmány állapotáért is te felelsz és ha rosszul tartják karban mert nincs pénz,és lehullika motyó és agyon csap valakit a rakomàny szerinted ki megy börtónbe? elomdom: te.

A kamionos mindig féllábala börtönben van. És sokat utazik,nem ö sokat vezet unalmas autópályákon,a menet időn görcsöl,és ipartelepek között ingázik...szhart sem lát a sok utazás alatt csak autópályát.

2017. jan. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Sokáig gondolkodtam, a képzés nem indult el soha, mert nincs jelentkezőszám ezekre az állami képzésekre, közben haverom hazaköltözött és megszűnt az a lehetőség is, úgyhogy addig húztam az időt a vacilálással, hogy két szék között a padlóra estem...
2017. jan. 21. 12:35
 17/17 A kérdező kommentje:
Amúgy c-jogsi azóta megvan, most spórolgatok az e-re ami még lehet, hogy d lesz :), azóta sikerült családot alapítanom :D szóval mozgalmas év volt...
2017. jan. 21. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!