Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az eladók hogyan bírják ezt...

Az eladók hogyan bírják ezt egy egész életen át?

Figyelt kérdés

A kérdés költői, tudom, a pénz miatt...csak egy nyáron keresztül dolgoztam beugrós kisegítő eladóként egy osztrák üzletben, ahol luxuscikkeket árultak, de én attól is kikészültem.

Két kollégám volt, mindkettő kereskedelmi végzettségű, ők persze rátermettebbek voltak, és ellenállóbbak az emberi bunkósággal szemben, mindig mosolyogtak, akkor is ha a vevő ordított, és mindenféle szrnak hordta el őket, továbbra is készségesek maradtak. Sajnos tényleg azt tapasztaltam, a pénzesebbek magyarok villogtak, parasztkodtak jobban. Ha leértékelés volt, még tovább alkudoztak az árból, ha nem jött össze, személyeskedni kezdtek, nem fogták fel, hogy ez nem tőlünk függ. A lány munkatársam kapta a legtöbbet, emlékszem egyszer szemrebbenés nélkül, mosolyogva hallgatta végig, amint a vevő ordítva ostoba, tanulatlan rbancnak nevezte, majd a diplomájával példálózott, arra hivatkozva akart alkudozni. A zárási időt is általában a magyar vevők vették semmibe, gyakori volt, hogy párok jöttek be röhigcsélni, mutatni mennyire jól érzik magukat, miközben nyilvánvaló volt, hogy semmit nem vesznek.

Sorolhatnám még.

Tehát a kérdésem: hogyan bírja ki mentálisan egy eladó ezt évtizedekig?

(Tudom, hogy vannak bunkó eladók is, de azóta máshogy viszonyulok a dologhoz.)


22/F


2016. jan. 12. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

És egy biztonsági őr?

Egy takarító?

...

...

2016. jan. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor írhattam volna akár, hogy egy tanár, stb.

Nyilván itt az tapasztalattal rendelkező eladók válaszai érdekelnek.

2016. jan. 12. 13:16
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Sehogy, ezt senki nem csinálja élete végéig.
2016. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igazából az a titok nyitja, hogy le kell szarni ki mit mond, egyszerűen nem kell fennakadni rajta.


Az a baj, a legtöbb ember akit ismerek, ha bármi sérelem éri, akkor képes napokig, hetekig ezen kattogni, saját magát hergelve, mert ő most vérig lett sértve, meg porig alázva. És ilyen felesleges dolgokon mint hogy csúnyán beszélt velem az eladó vagy a vevő.

2016. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nehezen.

Én is dolgoztam eladóként, persze csak ideiglenesen (továbbtanuláshoz kell a pénz). Ennyi épp elég is volt belőle. Bunkó vevők, volt, aki engem meg is fenyegetett.

Szintén külföld, és nem csak a magyarok ilyenek.

22N

2016. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Sokan sok mindent kibírnak egy életen át.

Mondjuk azt nem értem, hogy került a felsorolásba, hogy egyesekről nyilvánvaló, hogy nem vesznek semmit.

Egyrészt nem kötelező vásárolni, azért mert bemegyünk egy boltba, másrészt ez azért nem egy olyan kibírhatatlan dolog.

2016. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem csak a magyarok ilyenek.


Érdekes, hogy mindig az jön le ezekből, hogy a nyugati emberek mennyire jobbak, pedig egyáltalán nem. Szerintem ugyan olyan trógerek vagy még rosszabbak, mint mi. Szóval egyik kutya, másik eb.


Hm, a leírásod alapján én sem értem, hogy bírják ezt az emberek, viszont nem kell ehhez külföldre menni, illetve nem csak ez eladói szakma ilyen legalja.


Ugyanúgy a buszvezetőket is köpködik, holott az ember azt hinné, hogy az illetőnek csak buszt kell vezetni... a nagy frászt! Kapnak ők is hideget-meleget a kedves utasuktól.


Ha pedig itthon dolgozik az ember, akkor meg még a motiváció is hiányzik pénz hiányában...


Egyszerűen hányinger ez az egész világ az emberekkel együtt.

2016. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a gimi után vagyonőr voltam egy plázában,2 évig,na az kemény volt! Annyi megaláztatás,lenézés,verbális és valós szembeköpés még nem ért. Aztán letettem egy OKJ-s eladóit és most egy műszaki boltban melózom. Ég és föld a különbség és én ezt a melót szeretem és szívesen csinálom.


A bunkó vevők meg: Karácsony előtt bejött egy izom Tibi meg a plázacica csaja. A srác kér egy hifi rendszert,erre ajánlok neki egy 200000 forintost,mire közli,hogy mit képzelek én,ő nem csóró,neki minőség kell...oké...erre ajánlok neki egy 1750000 forintost,erre elhalkul és közli,hogy az drága. Ekkor mondtam neki,hogy vegyen valami akciós xart,csak ne tőlem és ne itt,majd otthagytam.

2016. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja és szerintem még annyi, hogy pl. itthon rosszabb Auchanban pakolni egésznap bármilyen nehézségű tárgyat minimálbérért, ahol szintén érik kellemetlen meglepetések az embert a kedves vevőktől...


(Nincs tapasztalatom) Csak írtam, hogy szerintem van ennél rosszabb is, mint az általad említett példa. Sőt...


Ez van. Valakinek ezt is el kell végezni + nem mindenkinek van lehetősége a jobbra vagy külső tényező által, vagy bármi...

2016. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jó, nem a magyarokat akartam bántani, én is magyar vagyok, de én tényleg ezt tapasztaltam, az osztrákok inkább levegőnek néztek, ez tény, hogy azért ők sem voltak annyira kedvesebbek.

Köszönöm a válaszokat, érdekes dolgokat írtok.

Komment huszár, ez is igaz, hasonlót mondott a kolléga is, hogy "a bunkóság nem neked szól, mire hazaér elfelejti".


# 6

Félreérthetően írtam. Zárás előtt pár perccel bejöttek és leültek csevegni ( le lehetett ülni az üzletben, volt egy vásárlóknak fent tartott kanapé ), és jó fél óráig ott ültek. Ezt többször is csinálták. Persze, nézelődni lehet, meg hát ők nem tudhatták, hogy nekem még másfél óra volt hazajutni. De azért ha látom, hogy egy időpont ki van írva zárásnak, akkor azért azt figyelembe veszem, nem? Nem öt percről volt szó.


# 8

Ez jó. :)

Sajnos én nem mertem ilyet lépni.

2016. jan. 12. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!