Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan bírják ki egyes emberek...

Hogyan bírják ki egyes emberek ahogy nem főznek vagy sütnek semmit egész életükben?

Figyelt kérdés
Van nem egy olyan ismerősöm hogy nem tud megfőzni és vagy megsütni semmit mert szó szerint nem érdekli, és elvárja hogy főzzenek rá, akár nő akár férfi, vagy elmennek étterembe enni minden nap... és szó szerint nem is érdekli őket hogy tudjanak főzni, én nem tudom, lehet hogy elfogult vagyok, hogy a családomban apám és anyám és nagyszüleim is mint tudott és szeretett főzni, meg jó magam is 16/f létemre, nem tudom kiállni hogy egy héten legalább egyszer ne én főzzek a családra, és nem tudom elképzelni hogy hogy lehet úgy meglenni hogy nem tud, és nem érdekli és úgy van vele hogy majd más megfőz... ti mit gondoltok az ilyen emberekről, vagy erről az egész dologról mi a véleményetek?

2014. aug. 1. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én tudok főzni, és főzök is, mert muszáj.

De őszintén szólva nem tudok olyan jó sült húsokat csinálni, mint a kedvenc éttermemben a szakács. Ráadásul utálom is, egy csomó időt elvesz, munka után elmegyek suliba, aztán háztartás, aztán csak zuhanok az ágyba és így megy minden nap, egy könyvet nincs időm elolvasni. Hétvégén meg bevásárlás...


Régebben egy ideig volt olyan jövedelmem, hogy megtehettem, minden nap hogy normális étteremben egyek - sokkal jobb volt, mint főzőcskézni. Biztos, hogy ha módom lesz rá, akkor a jövőben is inkább ezt választom, vagy felveszek egy bejárónőt, aki jól főz. A fennmaradó időt pedig hasznos dologra fordítom inkább. Na persze álmodik a nyomor :D De totál megértem azokat, akik ha megtehetik, nem főznek.

2014. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Dolgozz napi 10-12órát és megnézzük, hány hétig lesz kedved munka után főzni. Ha egyedül vagy akkor nyilván muszáj, de amúgy nem nagyon fogod azt mondani a feleségednek aki otthon van a gyerekkel,hogy hagyd drágám, hazajövök este 6-kor és főzök valami finomat. Szabad napodon meg van épp elég más dolgod a ház körül.
2014. aug. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

En soha nem fozok, mert sokkal elvezetesebb dolgokra forditom az idom. Szivesebben megyek vasarolgatni, szepsegszalonba, edzeni, olvasgatni stb.stb.stb.

Nem kozponti kerdes a kaja, nem ebben elem ki magam. Siman elvagyok a hozott eteleken, a belvarosban jobbnal jobb helyek nyilnak. Igy valtozatosabb, nem eszem ketszer ugyanazt, nem telik semmi idombe, mindig friss, mindig finom.:) Nem is hianyzik otthon a fott etel.

Tele a hutom friss gyumolcsokkel, felvagottal, sajttal, turoval stb ezekbol szuper reggelit/vacsit tudok kesziteni fozes nelkul is. Nekem legalabbis megfelel.:)

2014. aug. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
jó, az megint más aki nem ér rá vagy a munka miatt fáradt, meg ilyenek de én arra céloztam, aki megtudná csinálni de magasból tesz rá...
2014. aug. 1. 10:50
 5/12 anonim válasza:

Most ezzel mi a gondod? Rám szerencsére főznek jelenleg, de amikor egyedül éltem, és is ritkán főztem, inkább szendvicset ettem, vagy lementem a kínaiba. ritkán csináltam egyszerűbb kajákat.

nem szeretek főzni, egyszerűbb dolgokat sem, enni szeretek, ha éhes vagyok. azt gondolom, h főzz, ha főzni akarsz, és ne foglalkozz olyanokkal, akik meg nem szeretnek főzni.


"vagy elmennek étterembe enni minden nap..."


te hol látsz ilyet? szted a magyarok többsége megengedheti magának?

2014. aug. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Nyilván abban a családban, ahol többen laknak, többnyire az főz, aki jobban ráér. Elég furcsán jönne ki mondjuk, ha a férjemnek kellene megfőznie magára még miután haza ér a munkából. Egyébként imád főzni, de csak akkor főz, ha van rá ideje. Viszont amit már nem tudok megérteni, van olyan ismerősöm, hogy elvált a nő, van két kiskorú gyereke és nem főz SOHA! Pedig ráérne. Ezt a pasijától tudom, aki nem lakik vele, csak néha feljár hozzá, Ő mesélte, hogy oda megy és még egy vajas kenyeret sem tud kenni magának. Időnként az anyjával főzet a nő, meg vesznek kész kaját. Ok. így is el lehet élni, én speciel nem tudnám elképzelni, hogy másra hagyatkozzak. Nem hiszem,hogy így elég változatosan lehet étkezni, pedig ahol fejlődésben lévő kiskorú van, szükséges lenne. Arról nem beszélve, hogy rengeteg pénz, ha hetente többször vesz az ember kész ételt. Én is meló után főzök, napközben én sem érek rá, de mindig van friss étel, bármit amit megkívánunk. Soha nem tart másfél óránál tovább mindenestül. Mondjuk nem hétköznap állok neki vén marhát főzni. Rengeteg ötlet van, ami gyorsan elkészül, tegnap pl. töltött cukkinit csináltam, pikk-pakk megvan. Bocs a litániáért, de engem felháborít a téma, mert én sem tudom megérteni, a zöme csak magyarázkodás.
2014. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, dettó azt írtad amit én, csak jobban megtudtad fogalmazni... és amit írtál hogy van gyereke és vajaskenyér a kaja na pont az ilyenekre céloztam, és mi is úgy vagyunk, hogy van hogy csak este 7-8 ra de akkor is főtt étel.. ritka az olyan nap hogy nincs főtt kaja mert vagy főzünk minden nap vagy ha tudjuk hogy másnap vagy még harmadnap sem érünk rá akkor úgy főzünk hogy többet és hűtőbe/ fagyasztóba betesszük meg még ha bundás kenyér vagy rántotta és vagy valami gyorsan elkészíthető egyszerű meleg étel, de akkor sem hideg kaja vagy eszel amit találsz dolog...
2014. aug. 1. 12:51
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem lenne időm főzni, viszont nem teszem. Azaz nem mindig. Van időszak, hogy hordom az ebédet kifőzdéből, aztán egy idő után elkezd hiányozni a házi koszt, akkor főzök, viszont igen gyorsan kifogyok az ötletekből, olyankor ismét visszaállok a menü hozatalára.

Régebben mindig görcsösen figyeltem, hogy legyen itthon főtt étel. Mióta ezen túlléptem, és ahogy írtam, vagy hozom, vagy főzök, vagy rendelek, mihez van kedvem, mit kívánok, sokkal jobban érzem magam úgymond, sokkal több időt tudok fordítani más hasznos, vagy épp számomra szórakoztató dolgokra.

Természetesen ha lenne gyerkőc, akkor ez nem így lenne, akkor szigorúan főznék. Egy gyerektől sem lehet megvonni az "anya főztje" ízt. Meg persze akkor fontos lenne, hogy miből készül az az étel.

2014. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is mindenki tud főzni a családban, férfiak, nők, fiúk-lányok vegyesen. Általában az főz, aki ráér, akinek valami jó ötlete van, aki ki akar próbálni valamit.

Az egyetlen dolog, amit utálok, az az "igény". Hogy MINDIG minden meglegyen, hogy valaki soha ne nyúljon a főzőkanálhoz, vagy hogy ha egyszer - neadjisten! - nincs meleg kaja, hanem "rögtönzünk", akkor az egy katasztrófa legyen. Mert ilyet is ismertem. A kényszer, a spontán dolgok teljes kizárása egy életre elveheti valakinek a kedvét a főzéstől.

Mint ahogy az is, ha folyton kritizálják a sok munkával és odaadással elkészített étel minőségét, mert "a mama másképp csinálta... Van egy barátnőm, aki így járt. Nem is csodálom. hogy nem rajong a főzésért...

2014. aug. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem itt azt is fel lehetne hozni, hogy otthon főzni kib*szottul olcsóbb, mint mindennap étterembe járni. Pár válaszoló válaszából azt vettem le, hogy ők az arisztokrácia magaslatán nem érzik át a helyzetet.
2014. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!