Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az eladók hogyan bírják ezt...

Az eladók hogyan bírják ezt egy egész életen át?

Figyelt kérdés

A kérdés költői, tudom, a pénz miatt...csak egy nyáron keresztül dolgoztam beugrós kisegítő eladóként egy osztrák üzletben, ahol luxuscikkeket árultak, de én attól is kikészültem.

Két kollégám volt, mindkettő kereskedelmi végzettségű, ők persze rátermettebbek voltak, és ellenállóbbak az emberi bunkósággal szemben, mindig mosolyogtak, akkor is ha a vevő ordított, és mindenféle szrnak hordta el őket, továbbra is készségesek maradtak. Sajnos tényleg azt tapasztaltam, a pénzesebbek magyarok villogtak, parasztkodtak jobban. Ha leértékelés volt, még tovább alkudoztak az árból, ha nem jött össze, személyeskedni kezdtek, nem fogták fel, hogy ez nem tőlünk függ. A lány munkatársam kapta a legtöbbet, emlékszem egyszer szemrebbenés nélkül, mosolyogva hallgatta végig, amint a vevő ordítva ostoba, tanulatlan rbancnak nevezte, majd a diplomájával példálózott, arra hivatkozva akart alkudozni. A zárási időt is általában a magyar vevők vették semmibe, gyakori volt, hogy párok jöttek be röhigcsélni, mutatni mennyire jól érzik magukat, miközben nyilvánvaló volt, hogy semmit nem vesznek.

Sorolhatnám még.

Tehát a kérdésem: hogyan bírja ki mentálisan egy eladó ezt évtizedekig?

(Tudom, hogy vannak bunkó eladók is, de azóta máshogy viszonyulok a dologhoz.)


22/F


2016. jan. 12. 12:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

# 9


Persze, nekem még jobb is volt, mert a környezet biztonságos és szép volt. Bár érdekes, hogy dolgoztam monotonabb melót, szalag mellett is, és az nem viselt meg ennyire. Szociális készség.

2016. jan. 12. 14:22
 12/12 anonim ***** válasza:

11-re válaszolok, 9-es vagyok :)


Hát igen... lehet, jobb is, ha az ember nincs "közvetlen" kapcsolatban másik emberekkel... különbözőek vagyunk, mindenki máshogy bír vagy fogad el egy-egy típusú munkát :)


De tény, hogy nagyon sok idegesítő ember van :( És igazságtalan is, mert olyanokon csattan az ostor, akiken nem kellene.

2016. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!