Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elfogadnád egy gazdag ismerős...

Elfogadnád egy gazdag ismerős pártól?

Figyelt kérdés

Mi nem állunk jól, szóval csak apránként jutunk előbbre. Van egy ismerős család, akiknek eléggé bejött az élet. Mindenből a legjobbat veszik, a legmodernebb berendezéseik vannak otthon...

Pár dolgot, ami nekik nem kell (kávéfőző, számítógép), odaadták nekik, hogy mert nem szeretnék kidobni, hátha kell.

Egyrészt jólesik, mert önerőből nem lenne asztali gépem még pár évig, az biztos. Másrészt viszont feszélyez kicsit, hogy azunk van csak, ami másnak nem kell..


2016. jan. 16. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadnam, ha nekem kell miert dobja ki?

Az hogy te hogy erzed magad a penzugyi helyzeted miatt, ilyen szempontbol mas tema.

2016. jan. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom, akkor turkálóból sem veszel ruhát, mert az is ezen az elven megy. Sőt a párod szűz volt, amikor összejöttetek és nőre sem nézett, nehogy olyan legyen, ami másnak nem kell.


Baromság. Örülj annak, amit kapsz, ha van pénzed, akkor vegyél újat.

2016. jan. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nagyon jo dolog, gondolj bele hany ember ajandekoz barkinek is barmit meg csak ezert sem ha mar nincs ra szuksege. orulj neki ea ne azzal foglalkozz hogy honnan vannak a dolgaid.. :) gyerekkoromban az osztalytarsaim ruhait hordtam, elhoztak nekem amiket kinottek. nem szegyelltem az anyagi helyzetem csak szimplan jolesett a gesztus:)
2016. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
"Ha kapsz fogadd el, ha ütnek szaladj el!"
2016. jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék az ingyen cuccnak. Persze akkor, ha tényleg szeretnék olyat.

Ha nem, akkor meg nem kötelező elfogadni.

2016. jan. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rosszul fogod fel a dolgot. Segítettek, örülj.
2016. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán . Kapok én is sok mindent , valami zsír új , van amit fel kell kicsit frissíteni . Volt amikor spéci régi holmit kaptam ami nekem feleslegessé vált és eladtam gyűjtőnek .
2016. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
mert ők miből élnek mi a munkájuk? és te miből élsz?
2016. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ajándékoztam már oda lecserélt számítógépemet olyannak, akinek előtte egyáltalán nem volt.

A régi gép is teljesen jól működött, nem egy roncshalmazt adtam oda. De én kaptam újat, arra már nem volt szükség... Nem értem, miért lett volna jobb kidobni, mint odaadni valakinek, akinek meg nagyon jól jött. Még vagy 4-5 évig használta utána, és semmi baja nem volt. Nyilván nem futottak rajta a legújabb programok meg játékok, de a célnak tökéletesen megfelelt. (Dolgozott rajta.)


Ugyanígy adtunk már oda szomszédnak régi ágyat, szekrényt, gyerekbiciklit... Nekünk nem kellett, csak a garázsban porosodott, ők meg nagyon örültek neki.


Szerintem ez tök jó dolog, semmi szégyellnivaló vagy rossz nincs benne. Fogadd el nyugodtan.

2016. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is gyakran kapunk egy nagyon.gazdag milliomos családtól ajándékot, ami nekik már nem kell, bútorok, tv stb. Most, hogy már felnőttem, vettünk egy házat, amit felújítunk, most azzal segítenek minket, hogy építkezéshez nagyon nagy engedménnyel.adják a.szükséges dolgokat (tüzépjük, szerelvényvoltunk stb van). Minket nem feszélyez, inkább örülünk neki. Ha nem.kapnánk ezeket a kedvezményeket, akkor nem biztos, hogy be tudnánk fejezni a felújítást. Nekik ez meg sem kottyan, nem károsítunk meg senkit, akkor miért érezném rosszul magam?
2016. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!