Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nehezen dolgozom fel a gyászt,...

Nehezen dolgozom fel a gyászt, van ezzel más is így? Vagy milyen tanácsokkal tudnátok szolgálni nekem? Nagyon furcsa gyászreakcióm van. Sosem veszítettem még el eddig senkit.

Figyelt kérdés

Elvesztettem a nagynénimet, aki olyan volt nekem, mint a második nagymamám. Sokszor voltam nála mostanában, vagyis az elmúlt egy évben. Sokszor aludtam ott, hogy ne legyen egyedül. Egyik este is nála aludtam+előtte összevesztem anyuékkal valamin, és meló után hozzá mentem elpanaszolni a gondokat, meg ott aludni. Mondta is, hogy nehezére esik a beszéd, de én ebből csak azt szűrtem le, hogy biztos fáradt, és mondtam neki, hogy nem baj, majd én beszélek többet. Aztán elmentünk lefeküdni, mert én reggel korán már mentem dolgozni. Erre másnap délelőtt valamikor rosszul lett, agyvérzést kapott, majd 2 hétre rá el is hunyt. Azóta csak rá gondolok, és úgy érzem, hogy vége az életemnek, sőt mi több, én vagyok felelős a haláláért, mert én voltam ott aznap. Pedig délelőtt már én akkor, amikor ez történt, régen a munkahelyemen húztam az igát. Olyan tévképzeteim lettek, hogy mi van, ha véletlenül én ártottam neki, csak nem emlékszek? Vagy hogy felzaklattam? Pedig nem volt zaklatott, csak mondogatta, hogy jól van, nem kell veszekednem a szüleimmel, majd jó lesz minden-vagy valami ilyesmit. Idős is volt, néhány betegséggel(majdnem 90 éves). Nagyon szerettem őt, még ha néha leszidtam is. Aznap este is meló után szól apu, hogy eljön értem, de mondtam, hogy nem kell, mert ugye nem akartam velük beszélni.

Tudna valaki segíteni? Esetleg privátban?


26L



2016. jan. 17. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam a mamámmal.
2016. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez "megnyugtató", hogy nem vagyok ezzel egyedül... :( Részvétem.
2016. jan. 17. 22:15
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sajnálom, részvétem.


Biztosan nem miattad történt, próbáld ezt kiverni a fejedből. Idős volt, beteg, ahogy te is írod. Sajnos a 90 év körüli emberekkel már bármikor, bárhol, bármilyen körülmények között megtörténhet ez, nem nagyon lehet mit tenni. Ha mondta, hogy nehezére esik a beszéd, biztos előtte is érezte már rosszul magát.


Gondolj arra, hogy megszépítetted az élete végét azzal, hogy ott voltál neki, látogattad, beszélgettél vele. Ez nagyon szép volt tőled, sok idős ember magányosan tölti az utolsó éveit.

2016. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ha úgy érzed, hogy egyedül nem tudod feldolgozni, hogy elment, kérj pszichológustól útmutatást. Hidd el, jó érzés már az is, hogy valakinek elmondhatod a bánatod.
2016. jan. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Drága szívem. 90 év az 90 év, ezt próbáld megérteni. Nem hiszem, hogy bárki meg tudná mondani, hogy egy 90 éves ember melyk pillanatban épp fáradt vagy már komolyabb baj van. Fölösleges emiatt magadat ostorozni, ez az élet rendje, nem kell csak azért okolni magad, mert utoljára te láttad utoljára, inkább becsüld meg, hogy még azleőtt ott voltál neki, mielőtt történt, ami történt.
2016. jan. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Messze lakom a nagymamámtól, úgyhogy nagyon ritkán látogatom meg. A távolság zömmel csak kifogás. Minél idősebb az ember, annál inkább eltávolodik az élet dolgaitól, és annál jobban esik neki, ha úgy érzi, valakinek szüksége van rá. Ha hozzá fordultál a bajban, az biztosan éppen azt segítette elő, hogy tovább itt maradhasson.

Biztosan volt többször is olyan panasza, mint ez a nehéz beszéd, amelyekre nem figyeltél fel, mert nem következett utána ilyen trauma.

Remélem, hogy már jobban érzed Magad. Hagyj időt Magadnak. Imádkozz, ha tudsz.

Az első veszteség mindig megrázó, mert ilyenkor jön rá az ember, hogy bárkit elveszíthet, és innentől kezdve sokkal jobban fél a magánytól. Legalábbis nálam így volt.

2016. ápr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!