Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha csak az a...

Mit tegyek ha csak az a tipikus önsajnáltatós gyerek vagyok?

Figyelt kérdés
Kiközösített, csúnya, 13 éves fiú vagyok és nem foglalkozik velem senki. Így csak az internetes önsajnáltatás maradt. Mit tegyek, hgy ne legyek Ennyire nyomi?
2016. febr. 1. 21:15
 1/10 anonim válasza:
Iratkozz at egy masik iskolaba es szerezz baratokat. Az onsajnaltato embereket mindenki utalja, inkabb legy baratsagos. Es talan kevesebbet interhetezhetnel.
2016. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudok átiratkozni.


Netezés helyett mit csináljak?

2016. febr. 1. 21:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Olvass könyveket, segíts a szüleidnek otthon, szerezz egy hobbit. Nagyon jó, ha elkezdesz sportolni valamit, ott barátokat is könnyen szerezhetsz. :)
2016. febr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Kezdj el uj kozegekbe belepni peldaul beszelgethetnel mas osztalybeliekkel vagy iskolan kivul baratokat szerezni. :)
2016. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Horgássz, kerékpározz, focizz, fotózz, stb.

A külsőd miatt meg ne aggódj, mert az kisebb probléma, mint az önsajnálat, főleg interneten. Az se zavarjon, hogy nem vagy menő, mert a normális csajok nem az olyan majmokra fognak bukni. Te csak legyél mindenkivel kedves, segítőkész, barátságos, és előbb-utóbb ez meghozza a gyümölcsét.

2016. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És hogyan legyek kedves ha konkrétan elküldnekek?
2016. febr. 1. 21:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Kezdj el a személyiségedre gyúrni, ahogy írták előttem is. Keresd meg azt, amit szeretsz és hobbiként szívesen csinálnál. Olvasgass, fejleszd magad és ha már itt nem is de majd a gimiben már tiszta lappal indulhatsz. Soha ne használj magadra negatív jelzőt ezentúl inkább vedd úgy, hogy ezen meg ezen változtatni kéne és láss neki. A csúnya kérdés szubjektív, nem lehetsz mindenkinek csúnya de fel a fejjel, mert az sem vész. Először az én barátomat sem találtam vonzónak de ápolt volt és piszkosul vágott az esze, tájékozott volt és ezt nagyon megkedveltem benne majd bele is szerettem. Lehet akármilyen helyes egy pasi ha a feje üres és azzal traktál, hogy mi a rossz benne. Senki sem tökéletes, mindenkinek van valami difije csak nem mindenki köti a másik orrára.
2016. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pattanásos vagyok, hiába mosom az arcom. Csúnya is, meg igénytelennek néz is ki.

Szeretek programozni, kisebb dolgokat már csináltam is. De ha leülök akkor ott leszek egész délután és nem tanulok

2016. febr. 2. 06:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne légy már ilyen szerencsétlen. Menj el akkor bőrgyógyászhoz de attól,mertnyavajogsz csak semmi nem lesz. A programozásból meg szépen meg is lehet élni. 1 nap tanulj 1 nap azzal foglalkozz és ezt így váltogasd és kész. Egyetemre is mehetsz ebbe az irányba. Ha nem szarod le a tanulást mellette és tényleg ez érdekel akkor gyúrj rá erre, mert jl keresnek a programozók de ahhoz bizony, hogy felvegyenek bárhova is diploma kell és nem hisztizés.
2016. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Keress színjátszó kört, pl. sulidban is lehet hogy van, csak meg kell kérdezned több tanárt, hogy tudnak-e róla.


Valamiért iskolákban az információnak nem szokása terjedni, de ez nem azt jelenti, hogy nincs.


Diákszínjátszók előnye, hogy nem küldenek el, akármilyen ronda vagy. Mert kell a szereplő, abból meg mindig hiány van. Még hálásak is lesznek érte, hogy még egy jelentkező van :D


Másik hely, ahol mindig hálásak a jelenlétért az az énekkar. Nálunk még a hihetetlen rosszhangúakat is megpróbálták összeszedni, mert az is jobb a semminél :D

Meg az énekhang fejleszthető.


Jó ismerkedő hely: szakkörök.

Mert oda azért megy az ember, mert foglalkozni akar valamivel. És szívesen beszélgetnek róla.

Nálunk pl. volt sakkszakkör.


Ha van nálatok suliban informatikatanár, megkérdezheted, nem tart-e valami szakkörfélét, vagy versenyre felkészítést. Ott is lehet ismerkedni.

(„lehet ismerkedni” : ha hajlandó vagy odamenni valakihez, és megkérdezni, mi a neve, mit keres ott és hogy tetszik neki a hely. Az első lépést meg kell tenni, hogy más is lépjen feléd.)


Rondaság: valószínűleg sokat piszkálnak téged érte, de ez csak annyit jelent, hogy nincs mivel foglalkozniuk, ezért keresnek valamit, amivel elüthetik az unalmas perceket. Ez pedig sokszor a másik kibeszélése.


Ha ez vígasztal, lányok kb. mindenkit kibeszélnek, függetlenül attól, hogy hogyan néz ki. Pontosítok: ha csúnya, akkor azt, ha szép, akkor azt (ezt is negatív értelemben). Ja, és első körben lányokat beszélnek ki.

(Amúgy ha ennek ellenére odamész és elkezdesz kérdezősködni róluk, meg beszélsz saját magadról, általában hamar elfogadnak, de gondolom úgyse fogod kipróbálni :D )


Tanulság: nem vagy olyan ronda, mint amilyennek hiszed magad.


Ezt most valószínűleg nem hiszed el, de legalább annyit megpróbálhatsz, hogy felteszed magadnak a kérdést: miért baj az, ha ronda vagy? Nem fogsz tetszeni másoknak? Miért is akarsz tetszeni? Ugye nem gondolod komolyan, hogy csak a „szép” embereknek lehetnek barátai? (Ha igen, akkor nyisd ki a szemed, mikor legközelebb kilépsz otthonról, és nézd meg, milyen emberek mászkálnak körülötted. És ne csak a legcsinosabbakat válogasd ki, bár azok sem mind „szépek”.)


Még egy fontos kérdés: Nem lenne jobb hosszú, boldog életet élni?

(Ha azt mered gondolni, hogy ez számodra lehetetlen, akkor érezd magad fejbekólintva általam, aztán menj le az utcára papírrepülőt dobálni, és addig vissza ne merj ülni a gép elé, amíg legalább 3 métert nem tud repülni az a repülő!)


Önsajnáltatás: előfordul, főleg ha nincs kivel beszélned napi szinten. Ellenszere, ha szerzel embereket, akikkel beszélhetsz napi szinten. Kifogásokat felőlem kereshetsz, én sajnos 10 év aktív próbálkozás alatt nem foglak sajnálni :D


Aktív = átlagosan havonta 1 új emberrel beszélgetés.

Sok sikert :D


(Ha magas a léc, ne aggódj, legalább könnyű átsétálni alatta :D )


(ja, tipp: vidáman könnyebb az élet. Másik nagy tapasztalatom: a komolyság csak hátráltatja a feladatot :D )


(tipp 2: ha már úgyis az informatika érdekel, érdemes a káromkodások egy viccesebb és szélesebb skáláját megtanulni, különben hamar egyhangúvá válhat a napi használat. Értsd: a velem szemben ülő munkatárs az orra alá motyogja a kedvességeket, a mellettem ülő magában beszél, én meg a számítógéppel beszélgetek néha, de én még nem láttam olyan informatikust, aki időnként ne akadna ki valami „szépségen”. És mikor már ez sem segít (a kódon), akkor panaszkodunk egymásnak :D )

2016. febr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!