Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen MBTI típusú ember,...

D-Mano kérdése:

Milyen MBTI típusú ember, hogyan szokta lereagálni ezt a jelenséget, saját tapasztalataitok alapján? (mindegyik típusra, de az INTJ-kre és az INFJ-kre különösen kíváncsi vagyok)

Figyelt kérdés

A jelenség: Pl. ülsz egy asztalnál egy társaságban, és néhányan egy adott dologról vitáznak vagy fél órája, de te már 29 perce látod, hogy nem fognak megegyezésre jutni, mert nem veszik észre, hogy nem ugyanarról beszélnek, elbeszélnek egymás mellett.


Ha lehet, kort, nemet és típust is írjatok.



2016. febr. 14. 19:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Csak olyan vitába szállok be, amit teljes mértékben átlátok, vagyis értek a témához, és amit meg is tudok nyerni (bár ez legtöbbször így van). Vita alatt persze nem veszekedést kell érteni, hanem kultúrált véleménycserét. Továbbá tartózkodom a színvonaltalan, zs kategóriás, értelmetlen és áltudományos topicoktól pl. Barátok közt, chemtrail, Kardashianek.

19/f INTJ

2016. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 9. 16:11
 13/15 anonim ***** válasza:

A) eset: valami komoly témáról esik szó (pl. politika, tudomány stb.)


A politika mindig jó vitatéma, lehet forgatni és csavarni a végtelenségig, felsorakoztatni egy csomó érvet, amivel reményeid szerint lenyomhatod a másikat... érdekes, de társaságtól függ. Ha azt látom, hajlandóak értelmesen, indokokkal is vitázni, akkor beszállok, (és nem nyugszok, ameddig nem húzok elő olyan érvet, amit nem tudnak kikezdeni) de ha csak elvakultan hajtják a magukét és nem hallgatnak a logikára... akkor otthagyom őket.


B) eset: egy feladat lebonyolításáról, amiről vannak ismereteid, de nem vagy a feladat részese


A feladattól függ. Ha felkelti az érdeklődésemet és látok benne potenciált, belefolyok a beszélgetésbe és igyekszek valamennyire rendet tenni/irányítás alá vonni a helyzetet. Ha olyan feladatról van szó, ami nem csigázza fel a fantáziámat, akkor hagyom, hogy vitatkozzanak és közben röhögök a markomba, amiért ennyire nem veszik észre magukat.


C) eset: egy hétköznapi beszélgetés (pl. egy sorozatról, vagy hogy hogyan adta el a kukoricáját Gyuri bácsi a faluban)


Ha nagyon általános a téma, amit 4 perc alatt is ki lehetne vesézni, mégis órákig húzzák, akkor köszönöm, nem kérek belőle. A felszínes csevegéshez és egy helyben topogáshoz nincs idegrendszerem.


17/L/INTJ

2017. nov. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Egyébként ezt a kérdést annó azért írtam ki, mert éppen az MBTI-t tanulmányoztam, és aktuálisan felbosszantott, amikor otthon beszélgettek, és egyik fél Sári néniről a másik fél Mari néniről beszélt, és csak mondták, mondták a magukét, észre sem véve, hogy teljesen másról beszélnek (nem ez volt a konkrét eset, de már több mint 1 éve volt, a lényeg, hogy valami ilyen típusú egymás mellett elbeszélés volt). És eszembe jutott, hogy engem ezek a szituációk valahogy mindig zavarnak. Arra akartam rájönni, hogy miért, és ugye aktuálisan az MBTI-re találtam akkor rá. Másrészről meg egy egész jó alapszituációnak tartottam ezt ahhoz, hogy jobban megértsem a különböző MBTI típusokat.


Azóta rájöttem, hogy mindenféle kommunikációs zavar érzékenyen érint engem, és egész jól ki tudom szúrni, ha egy ilyen adódik, valamint van tehetségem az ilyen helyzetek megoldásához.


Távlatibb szemléletben az egész emberi társadalom sokkal jobb irányt vehetne, ha az emberek sokkal műveltebbek lennének a kommunikáció terén. Hatékonyabban működnének az ügyintézések is, és politikai, filozófiai értelemben sem bukna el a viták nagy százaléka azon, hogy az egyik vagy mindkét fél nem képes megfelelően értelmezni az információkat, kommunikálni a gondolatait stb....


Tehát az én válaszom: A, B, C esetben. Csak 2 mondat, amíg kijavítom a felek közötti kommunikációs hibát, szóval én minden esetben ezt szívesen megteszem, amennyiben hajlandóak figyelni rám, ami néha nehézkes, mert "hangerő híján" vagyok, és egy hangerő alapú párbeszédben kevés az esélyem szóhoz jutni :D


Én kérdés kiírásakor 20, most 22/F INFJ


Jó volt látni, hogy másfél év után is érkezett válasz, jöhetnek még. :)

2017. dec. 2. 21:34
 15/15 anonim válasza:
Nem folyok bele mar ertelmetlen vitakba. Csendben felallok es lelepek. 39/n INTJ
2017. dec. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!