Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Késő teljesíteni az álmomat?...

Késő teljesíteni az álmomat? 24 évesen lehet újrakezdeni?

Figyelt kérdés

16 évesen mentális betegség miatt szétcsúszott az életem. Azelőtt kitűnő voltam, gyerekkorom óta imádtam rajzolni, festeni, minden szabad percemet ezzel töltöttem, művészetibe készültem. Mintha az egészet elvágták volna, semmi sem érdekelt, bukás szélén álltam, többet a hobbimmal sem foglalkoztam, csak néztem ki a fejemből.

20 évesen egyetemre mentem, bölcsészkarra, hogy majd nyelvtanár leszek. Elkezdtem terápiára járni, gyógyszert szedni, és annyi év után végre látom a kiutat ebből az állapotból.

Újrakezdtem a festést és a rajzolást is, azonban mintha elfelejtettem volna, remeg a kezem, béna vagyok, nincs türelmem hozzá. Tudom sokat kell gyakorolni, és visszatér a régi tudásom.

Így utólag rettenetesen bánom, hogy nem mentem el művészeti suliba. Csak hirtelen választottam valamit anno, hogy eljöhessek otthonról. Régi gyerekkori álmom hogy divat-és textiltervezést tanuljak. Késő ezt 24 évesen elkezdeni?

Egyáltalán, öreg vagyok előröl kezdeni mindent?



2016. febr. 21. 23:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb kézremegéssel élni, mint bezárva a házban depizni :)

Ha neked lenne ilyen jellegű problémád kíváncsi lennék bevennéd-e..mert szerintem te is bármit megtennél hogy normális legyen az életwd

2016. febr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
21%

Azért tegyük hozzá, hogy aki 35 évesen éretségizik, az munka, gyerek mellett.

És a válaszolók többsége nálad fiatalabb, akik arra is igennel válaszolnának, hogy 10év gyári munka után újrakezdjem-e a művészetivel. Csak abba senki nem gondol bele, hogy abból nem lehet megélni.

Remek hobbi, rengetegen csinálják hobbiból, az egyetemi tankönyveket is elolvashatod.


8év labilisként remegő kézzel beíratkozni a művészetire?

Hol a határ? Mire mondanának itt nemet? Ha fél karod lenne? Ha elvégzed, 29 évesen a 22 éves talpraesett lányokkal kéne versenyezned. De ez nem hiányszakma.


Menj el akárhova dolgozni, és ne a szüleiden élősködj.

Tudod mi legyen az álmod? Gyógyszermentesen élni, megélni a fizetésből, és akkor hétvégente rajzolhatsz kézremegés nélkül.

8 éve minden nyáron eszedbe juthatott volna a gyerekkori álmod. Legyél tisztába a képességeiddel.

2016. febr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha látod a kiutat, akkor mindenképp csináld, amit szeretnél. Igazából meglep, hogy ennyi év szenvedés után (tudom min mész/mentél keresztül) ezt meg kell kérdezned :P
2016. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én ötször kezdtem újra az életem anyagilag nulláról,és teljesen különböző foglalkozásokkal.(Zenetanár,segédmunkás,szállodai rabszolga,parkettás,beteggondozó,ezermester,lelkész.)

Az első nagy váltásom 42 évesen volt,s az utolsó 56.évemben.Minden váltásnál kerestem,és találtam örömet a munkámban.(pl.a szállodai mosodában élveztem,hogy 3 néger munkáját végzem dalolva-szó szerint értsd-és éjszakánként a szálloda partijain moslékoskodtam úgy,hogy elláttam 16 pincért egyedül.)

Sorsdöntő,hogy keress,és találj örömöt bármilyen foglalkozásodban.Tedd a dolgod,mintha Istennek örömét szolgálnád azzal.(Ha Istenben nem hiszel,emberi méltóságodnak szolgálj,mely magas mércét állít eléd!)

Még egy közhely:

"Aki dudás akar lenni,pokolra kell annak menni!"

Nincs olyan művész a világon,aki nem ment át súlyos lelki válságon.Művészetet művelni nem lehet, a szenvedés megtapasztalása nélkül.A bölcslet,segít meglátni a körülöttünk lévő világ megismerésében,megértésében.Nincs elfecsérelt munka,a tanulásban!

Kívánom,hogy megtaláld minden tevékenységedben az örömöt,s a gyönyörködést!

2016. febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Épp ma kaptam egy lehetőséget, mehetek külföldre cserediáknak. Élni fogok ezzel a lehetőséggel, közben foglalkozni fogok újra a rajzolással.

2016. febr. 22. 21:41
 16/16 anonim ***** válasza:

Gratulálok a sikerért,és a bátor döntésért!

Javaslom,hogy ott ahova mégy,keress valamilyen közösséget(egyházi,vagy magyar közösséget),ahol otthonra,barátságokra lelhetsz.Bőrömön tapasztaltam,hogy milyen kegyetlen érzés a magány.

A közösség annyit fog jelenteni neked,amennyit teszel abba magadból.

2016. febr. 23. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!