Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 23 évesen mit kezdjek az...

23 évesen mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Semmim nincs, albérletben élek, de nem bírok egyről a kettőre lépni. Dolgozok és fizetem az albérletet. Ebből áll az élet?

Nem tudok spórolni, a szüleimre nem számíthatok. Hogyan teremtsem meg a házat, otthon a családomnak? Hogy lesz így egyáltalán bármim is?


Van ennek értelme? Sokszor úgy érzem (manapság gyakrabban is, mint eltudnám viselni), hogy jobb lenne ha véget vetnék az egésznek. Mit csináljak? Már szeretnék családot.


2016. febr. 23. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne vess véget azért, változhat minden. mit dolgozol, nincs esetleg valami jobb kilátásban?
2016. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
tanulj ki munka mellett egy szakmat ami a hobbid, amit szeretsz. es aztan valts
2016. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Egyenes út ***** válasza:
55%

Menj el egy lakatlan szigetre.Ott nem kell semmi miatt aggódnod.:)

Tapasztalatból mondom.

46/F

Egy ideig éltem ott,de visszatértem.

2016. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Gyártósoron dolgozom. Sajnos nincs, igyekszem cégen belül tovább lépni, de mivel autóipari cég rendesen megsínyli a diesel botrányt.


Úgy érzem mintha csapdába estem volna és nem bírom tovább .

2016. febr. 23. 19:15
 5/15 A kérdező kommentje:

Tanulnék nagyon szívesen. De már van egy OKJ-s szakmám. Sajnos nincs pénzem újabbra.


Nyelvet is szeretnék tanulni.

2016. febr. 23. 19:17
 6/15 anonim ***** válasza:

egy családhoz két ember kell legalább. magyarán ha van párod, akkor ketten már jobban tudtok félrerakni és tervezgetni.

de valóban az lenne a legjobb,hogyha kitanulnál valami hasznos szakmát. mert egy gyártósori munkából kb sosem fogsz megélni, ráadásul a szervezetet is megviseli(Tudom miről beszélek)

2016. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6# vagyok.azt kihagytam hogy sok szakmát le lehet tenni munka mellett is. megéri.
2016. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Van párom, kollégák is vagyunk, csak ő még abban az időben kezdett mikor jól mentek a dolgok. Tehát ő feljebb van 1-2 szinttel mint én.


Észak-Dunántúlon lakunk. Nézegettünk már eladó házakat/lakásokat. De horror árakon vannak. 2-4 millió önerő a minimum, de nekem szó szerint egy vasam sincs. A 70.000es albérlet elvitte az elmúlt 1.5 évben a fizetésem 80%-át. Sajnos az albérletek is 80-100.000nél kezdődnek. Rezsivel 120.000 kb. Semmire nem marad, csak a túlélésre.


Nem bírom elviselni, hogy ennyiből álljon az élet...Akár évtizedeken keresztül.

2016. febr. 23. 19:33
 9/15 anonim ***** válasza:

#7 és? azokkal sem fog többre menni, mert nincs gyakorlata, illetve a szakmunka sincs megfizetve. (kivéve ha valami IT területen helyezkedik el, vagy programozóként, de azt nem egy okj tanfolyamon fogja megtanulni, és nem is 1 év alatt.)


Ismerősöm asztalos, nettó 120e-et keres... nekem gyógymasszőri végzettségem van+egy technikusi, a fürdőkben 90e-et ajánlottak, technikusit meg kiröhögték a szakmán belül.


Akkor mégis milyen szakmát tanuljon az ember, amit meg is fizetnek? Nálam a megfizetés azt jelenti, hogy napi 8 órában, nettó 200e minimum. És ezt nem 10 év szakmán belüli gyakorlattal szeretném megkapni.


Átérzem a kérdező problémáját, mert én is egy sz@ros gyártósoron tolom, de az ereimet vágnám fel, ah a fizetésem 50-60%a elmenne csak az albérletre. Szégyenszemre 27 évesen is otthon lakom, így is elmegy a fizetésem 40%a.


Családi házat meg el lehet felejteni. 8-10 milliónál kezdődnek, és azokra még 1-2 millát rá kell bizony költeni. Vidéken kapsz 4 millióért is, csak ott nincs munka, szóval sokra mész vele...


Max 30 évere eladósodva juthatnál családi házhoz.. aztán ki tudja mit hoz a köv 30 év?!

2016. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha csak egy szobát bérelnél? Mi a faxnak neked egy egész lakás?
2016. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!