Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem akarok olyan vallású...

Ha nem akarok olyan vallású lenni mint a szüleim?

Figyelt kérdés

folyton járunk teplomba nekem ez nagyon rossz 3 órát elvesz

nem vagyok oda a hitért hiszek istenbe de nem szeretnék menni teplomba meg stb.

Hogyan mondjam meg a szüleimnek?

Ha azt mondom hogy nem szeretek menni megütnek


2016. márc. 6. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2016. márc. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
milyen vallásúak?
2016. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Menjenek a kocsmába verekedni , nevetséges és erőltetett . A vallás ha érdekel mész ha nem maradj ki .
2016. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
13 katolikus
2016. márc. 6. 17:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden szülőnek vannak hülyeségei.

Te tizenévesen nem tudod megváltoztatni azt a világnézetet amiben a szüleid mindeddig éltek.

Próbáld meg a, hogy a következő két alkalommal mész szó nélkül, aztán azt mondod, hogy nagyon sokat kell tanulnod holnapra. Ha elfogadják akkor szépen fokozatosan lefogsz tudni szokni róla.


Gondolom nem kell ragoznom a vallásért mi mindenre képesek az emberek. Szembeszállni nem nagyon tudsz velük, pláne 13 évesen. Filozofálj addig, segít megérteni a szüleidet, és az összes ott ülő embert.

2016. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer ellátogattunk a pannonhalmi apátságba. Még kicsi voltam. Mi ugyan nem voltunk templomba járó katolikusok, de gyerekfejjel beszélgettem egy nagyon jófej szerzetessel Istenről és a hitről.


Egyetlen egy dologra emlékszem a beszélgetésünkből, de arra a mai napig kristálytisztán.


"Te ne hidd el nekem egy szavamat se. Mert Istent ne az én vagy a mások által kölcsönzött szavakból értelmezd, a mások által adott szemüvegen keresztül lásd, hanem leld meg a magad módján úgy, hogy boldog legyél tőle"


És ennek a bencés szerzetesnek volt igazság a szavaiban. Véleményem szerint nem kell ahhoz templomba menni hogy valaki jó keresztény, vagy jó katolikus legyen. Én nagyon ritkán megyek templomba. Néhanapján azért megyek, mert megnyugtat hogy ott vagyok. Misén talán két éve voltam.

2016. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!